- در این پست می آموزید :
🏀 - استراتژی معاملاتی Holy Grail 🏀 - اندیکاتورهای استراتژی معاملاتی Holy Grail 🏀 - نحوه استفاده استراتژی Holy Grail 🏀 - حرف آخر

استراتژی معاملاتی Holy Grail

دسته بندی : استراتژی
معرفی و تاریخچه استراتژی معاملاتی Holy Grail :

اگر به دنبال یافتن استراتژی معاملاتی سوده هستید که به طور مداوم برنده آنلاین باشید ، استراتژی معاملاتی HOLY GRAIL یا جام مقدس برای شما یکی از بهترین استراتژی های معاملاتی است. با استفاده از این استراتژی معاملاتی اثبات شده ، تقریباً 80 درصد موفق خواهید شد. این استراتژی معاملاتی معمولاً یک سیگنال کامل برای معامله کردن می دهد.این استراتژی معاملاتی یک راز است ، خالق این استراتژی راز را فاش نکرد. زیرا این استراتژی  بسیار منحصر به فرد است و افراد زیادی از آن اطلاع ندارند. ما این استراتژی فارکس را برای مدت طولانی آزمایش کرده ایم و نتیجه فوق العاده ای را ارائه می دهد.

زمانی که ازاین استراتژی معاملاتی برای معامله کردن استفاده می کنید ، امکان موفقیت تقریباً 80 درصد است. همیشه از شرایط خوب بازار استفاده کنید. به طور کلی ، زمان باز شدن بازارفارکس لندن و زمان باز شدن فارکس نیویورک بهترین زمان برای معامله کردن است. در این دوره زمانی ، بازار خوب حرکت می کند و سیگنال نشانگر بسیار دقیق تر است.

برخی کتاب‌های زیادی را می خوانند و می خوانند ، برخی از بازدیدکنندگان مکرر منابع آموزشی و تالارهای گفتمان اینترنتی می شوند ، برخی هزینه آموزش فردی را به یک معامله‌گر باتجربه می پردازند، برخی دیگر ربات های تجاری خریداری می کنند ... هر کس راه خود را انتخاب می کند ، اما هرچه بیشتر جستجو کنید ، متوجه می‌شوید که کسانی که قبلاً پاسخ را یافته اند، یافته های خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارند.

لیندا راشکه ، نویسنده پرفروش ترین «استراتژی های معاملات کوتاه مدت با احتمال زیاد در خیابان هوشمند»، این ایده را رد کرده است. او نه تنها یک استراتژی معاملاتی کارآمد پیدا کرده است که در واقع آن را "جام مقدس" نامید ، بلکه آن را علنی کرد. ما در این به تعریف استراتژی جام مقدس می پردازیم.

 استراتژی معاملاتی Holy Grail

اندیکاتورهای استراتژی معاملاتی Holy Grail

 در این استراتژی فارکس اندیکاتورهای مورد استفاده EMA(21) و ADX(14) می باشد. به این دلیل از پریود زمانی 21 در اندیکاتور میانگین متحرک استفاده کردیم که 21 نسبت فیبوناچی می باشد . ADX با پریود زمانی 14 می باشد و به این دلیل از پریود زمانی 14 استفاده شده که اندیکاتور را براساس پارامتر فیبوناچی تنظیم کرده باشیم. این اندیکاتور نشان دهنده قدرت روند می باشد. ADX دارای 3 تا پارامتر می باشد :ADX  ،+DI  و -DI  می باشد .  

تنظیمات ADX  : ابتدا اندیکاتور ADX را باز می کنیم، سپس روی اندیکاتور کلیک راست می کنیم. در قسمت Level  گزینه Ad را می زنیم دوتا Level 20 و 30 اضافه می کنیم. دراینجا می توانیم Style  خط را انتخاب کنیم که به چه صورت باشد نقطه چین باشد یا خط صاف. رنگ خط را انتخاب می کنیم. حال روی گزینه color  می رویم رنگ +DI و -DI  را روی حالت بی رنگی یعنی None می گذاریم. به این دو خط احتیاجی نداریم.

اندیکاتورهای استراتژی معاملاتی Holy Grail

نحوه استفاده استراتژی Holy Grail

ابتدا در این استراتژی معاملاتی فارکس با استفاده از اندیکاتور مورینگ(21) روند اصلی بازار را تشخیص می دهیم. صبر می کنیم تا کارکشن تشکیل شود. منظور از کارکشن، برگشت کوچک از روند اصلی و فاصله گرفتن از روند است. درکارکشن حداقل 7 یا 8 تا کندل باید تشکیل شود (تشکیل یک قله در روند صعودی و در روند نزولی تشکیل دره). سپس بازار ادامه حرکت خود را پیش گرفته و به خط مورینگ نزدیک می‌شود به صورتی که در خط مورینگ نفوذ نکرده و فقط با shadow نفوذ می‌کند و قیمت اندیکاتور میانگین متحرک را شکست نداده است. کندلی که نزدیک می شود بهتر است کندل همر یا پین بار باشد. دراین حالت اگر اندیکاتور ADX، خط style  بالایLevel  20 یا 30 بود روند از قدرت خوبی برخوردار است می توانیم وارد پوزیشن بشویم. به این صورت که بعد از close کندل بعد از کندل نفوذی پوزیشن بای استاپ در روند صعودی و پوزیشن سل استاپ در روند نزولی می گذاریم و استاپ لاس را زیر کندل نفوذی یا زیر مورینگ اووریج می‌گذاریم.

به طور خلاصه می توان گفت در این استراتژی معاملاتی 4 تا شرط باید رعایت شود :

  1. تشخیص روند با اندیکاتورمورینگ اووریج وتشکیل کارکشن
  2. تشکیل کندل نفوذی با کندل پین بار یا همر
  3. دراندیکاتور ADX بالای Level 20 باشد
  4. باز کردن پوزیشن با سل استاپ یا بای استاپ

دراین استراتژی معاملاتی فارکس باید حتما نسبت سود به ضرر حداقل  1به 2 باشد. این استراتژی معاملاتی بهتر است در تایم فریم 15 دقیقه یا 30 دقیقه باشد اما به جفت ارز هم بستگی دارد .

استراتژی معاملاتی Holy Grail را بیاموزید و در مسیر یافتن موقعیت های معاملاتی برنده باشید. هدف از این استراتژی معاملاتی فارکس این است که به شما کمک کند دریابید که چگونه از یک معامله ساده استفاده کرده و سود ثابتی کسب کنید. ما همچنین بحث خواهیم کرد که چگونه بر خلاف آنچه برخی منابع ادعا می کنند، در معاملات جام مقدس وجود ندارد. وقتی صحبت از معامله می شود ، بیشتر معامله گران روی سود بالقوه به عنوان معیار اصلی تمرکز می کنند. با این حال ، معامله گران حرفه ای ذهنیت متفاوتی دارند زیرا تمرکز بیشتری بر مدیریت سرمایه ای دارند که قبلاً داشته اند. اگر هدف شما این است که ثروت خود را یک شب دو برابر کنید، مدت زیادی در بازار معاملاتی نخواهید بود. گروهی از معامله گران بر جام مقدس تمرکز می کنند، در حالی که گروه دیگر معامله گران بیشتر روی مدیریت ریسک تمرکز می کنند. هم سود و هم ضرر باید به نحو احسن مدیریت شود. شما با تمرکز بر روند معاملات و بازارها تبدیل به یک معامله گر سودآور خواهید شد.

نکته دیگه ای که باید در نظر داشته باشیم اینکه استفاده از استراتژی های معاملاتی فارکس این سایت مستلزم آشنایی کلیه مباحث تکنیکالی می باشد. لذا اکیدا به کلیه کسانی که به تازگی وارد بازارهای سرمایه شده اند توصیه می کنم که پس از یادگیری این مباحث وارد بازار شوند و آن وقت این استراتژِی ها را در معاملات خود بکار ببرند .ما هیچ مسئولیتی را در خصوص اینکه 100 درصد به سود خواهید رسید نداریم چون بازار فارکس یک بازار پویا است و قابل پیش بینی نمی باشد .

نحوه استفاده استراتژی Holy Grail

حرف آخر

با درنظر گرفتن استراتژی معاملاتی فارکس که توضیح داده ایم، می توانیم این گونه جمع بندی کنیم  که برای موفق شدن در بازارفارکس باید بدانیم که زمان و عمر هر معامله چقدر است. ممکن است ما معامله که باز کردیم به سود خوبی هم رفته باشد اما به دلیل اینکه عمر آن معامله را نمی دانستیم و طمع کردیم از سود ما کم شده و حتی ممکن است وارد ضرر هم شود.

حرف آخر
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات