- در این پست می آموزید :
🏀 - سود یا ضرر شناور در فارکس 🏀 - سود یا ضرر شناور 🏀 - سود تا زمانی که محقق نشود واقعی نیست

سود یا ضرر شناور در فارکس

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
معرفی سود یا ضرر شناور در فارکس

در این مقاله از سری آموزش فارکس میرسیم به بحث سود یا ضرر شناور در فارکس در پلتفرم معاملاتی بروکرها رسیدیم. در پلتفرم معاملاتی هر بروکری خود، چیزی می بینید که می گوید "P / L غیر واقعی" یا "P / L شناور" با اعداد سبز یا قرمز در کنار آنها. در این مقاله توضیح می دهیم که P / L Unrealized و P / L شناور چیست.

هنگام معامله، در واقع دو نوع مختلف "سود یا ضرر" وجود دارد که به عنوان "P / L" نیز شناخته می شود. هر دو مهم هستند. بیایید تفاوت بین این دو را مورد بحث قرار دهیم.

سود یا ضرر شناور در فارکس

سود یا ضرر شناور

سود یا ضرر شناور در فارکس موجود در موقعیت‌های باز فعلی شما... معاملات فعال فعلی شما اشاره دارد. این برابر با سود یا ضرری است که اگر تمام موقعیت‌های باز شما فوراً بسته شوند، «تحقق» می‌شود.

سود یا ضرر شناور در فارکس همچنین به عنوان «P / L شناور» شناخته می‌شود، زیرا از آنجایی که موقعیت‌های شما هنوز باز هستند، ارزش دائماً در حال تغییر است. اگر پوزیشن های باز دارید، P / L تحقق نیافته شما به طور مداوم با قیمت های فعلی بازار در نوسان (یا "شناور") است. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر سود محقق نشده ای دارید، اگر قیمت بر خلاف شما حرکت کند، سود تحقق نیافته می تواند به یک زیان تحقق نیافته تبدیل شود.

مثال: ضرر شناور

فرض کنید حساب شما به دلار است و شما در حال حاضر 10000 واحد EUR / USD دارید که با قیمت 1/5000 خریداری شده است. نرخ فعلی مبادله EUR / USD 1.13000 است. بیایید P / L شناور موقعیت را محاسبه کنیم.

Floating P/L = Position Size x (Current Price - Entry Price)

 

Floating P/L = 10,000 x (1.13000 - 1.15000)

 

-200 = 10,000 x (- 0.0200)

این موقعیت 200 پیپ کاهش یافته است.

از آنجایی که شما در حال خرید و فروش مینی لات هستید، هر پیپ 1 دلار ارزش دارد. بنابراین شما در حال حاضر ضرر شناور 200 دلار (200 پیپ در 1 دلار) دارید. این یک ضرر شناور است زیرا هنوز معامله را نبسته اید. معمولاً وقتی ضرر شناور باقی می ماند، امیدوار هستید که قیمت تغییر کند. اگر EUR / USD بالاتر از قیمت ورودی اولیه شما به 1/16000 افزایش یابد، اکنون یک سود شناور خواهید داشت.

این معامله اکنون 100 پیپ افزایش یافته است. از آنجایی که شما در حال خرید و فروش مینی لات هستید، هر پیپ 1 دلار ارزش دارد. بنابراین شما در حال حاضر سود شناور 100 دلار (100 پیپ در 1 دلار) دارید.

مثال سود شناور در فارکس

سود تحقق یافته سودی است که از یک معامله کامل به دست می آید. با ضرر هم همینطور است، ضرر واقعی ضرری است که از یک معامله کامل به دست می آید. به عبارت دیگر، سود یا زیان شما تنها زمانی محقق می شود که معاملات بسته شوند.

این تنها زمانی است که موجودی حساب شما برای منعکس کردن سود یا زیان تغییر می کند. اگر موقعیتی را با سود ببندید، موجودی حساب شما افزایش می یابد. اگر با ضرر بسته اید، موجودی حساب شما کاهش می یابد.

مثال: ضرر واقعی

فرض کنید حساب شما به USD است و شما در حال حاضر 10000 واحد EUR / USD دارید که با قیمت 1/15000 خریداری شده است. نرخ فعلی مبادله EUR / USD 1.13000 است. بیایید P / L شناور موقعیت را محاسبه کنیم.

Floating P/L = Position Size x (Current Price - Entry Price)   Floating P/L = 10,000 x (1.13000 - 1.15000)   -200 = 10,000 x (- 0.0200)

 

و از آنجایی که شما یک لات کوچک معامله می کنید، هر پیپ 1 دلار ارزش دارد. بنابراین شما در حال حاضر ضرر شناور 200 دلار (200 پیپ در 1 دلار) دارید.

وقتی معامله را باز کردید، 1000 دلار به عنوان موجودی خود داشتید. اما بعد از اینکه معامله را با ضرر 200 دلاری بسته اید، موجودی شما اکنون 800 دلار است.

مثال: سود تحقق یافته

فرض کنید حساب شما به USD است و شما در حال حاضر 10000 واحد EUR / USD دارید که با قیمت 1/15000 خریداری شده است.

سود تا زمانی که محقق نشود واقعی نیست

تفاوت بین سود تحقق یافته و تحقق نیافته ظریف است، اما می تواند به معنای تفاوت بین یک معامله سودآور یا یک معامله با ضرر باشد. برای معامله گران مهم است که بدانند چگونه بین P / L "تحقق یافته" و P / L "تحقق نشده" تمایز قائل شوند.

  1. سودهای واقعی سودهایی هستند که به پول نقد تبدیل شده و به موجودی حساب شما اضافه شده است.
  2. زیان های تحقق یافته زیان هایی هستند که به وجه نقد تبدیل شده و از موجودی حساب شما کسر شده اند.

به عبارت دیگر، برای اینکه بتوانید از معامله‌ای که انجام داده‌اید، سود کسب کنید، باید پول نقد دریافت کنید و صرفاً بدون خروج از معامله، افزایش ارزش معامله خود را مشاهده نکنید.

سود محقق نشده، سود نظری یا «سود کاغذی» است که در حال حاضر در دسترس است، اما اگر قیمت برخلاف معامله حرکت کند، هر لحظه ممکن است حذف شود.

اگر معامله خود را از دست ندهید و به سود خود پی نبرده اید، باز هم می توانید بخشی یا تمام سود خود را از دست بدهید. سود واقعی سود واقعی است که دیگر نمی تواند تحت تأثیر تغییرات قیمت قرار گیرد زیرا دیگر بخشی از یک تجارت فعال نیست. این پول واقعی است که به موجودی شما اضافه می شود و می تواند از حساب معاملاتی شما برداشت و به حساب بانکی شما منتقل شود.

در این درس با موارد زیر آشنا شدیم

  1. سود یا ضرر شناور در فارکس به سود یا زیان موجود در موقعیت‌های باز فعلی شما اشاره دارد... معاملات فعال فعلی شما.
  2. سود یا ضرر شناور در فارکس به سود یا زیان حاصل از یک معامله کامل اشاره دارد.
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات