- در این پست می آموزید :
🏀 - اندیکاتور CCI چیست؟ 🏀 - اندیکاتور کانالی CCI به شما چه می گوید؟ 🏀 - محدودیت های استفاده از اندیکاتورهای کانالی CCI : 🏀 - ارزیابی خاص اندیکاتور کانالی CCI : 🏀 - اصول استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI 🏀 - استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI چند بازه زمانی

اندیکاتور CCI چیست؟

دسته بندی : اندیکاتور

اندیکاتورکانالی CCI یک نوسان ساز مبتنی بر شتاب است که برای تعیین زمان رسیدن یک سرمایه گذاری به شرایط خرید یا فروش بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد. اندیکاتورCCI  که توسط دونالد لمبرت توسعه یافته است ، جهت و قدرت روند قیمت را ارزیابی می کند و به معامله گران اجازه می دهد تعیین کنند که آیا می خواهند وارد معامله شوند یا از آن خارج شوند یا از انجام معاملات خودداری کنند یا به معاملات خود بیفزایند. به این ترتیب ، از این اندیکاتورکاربردی می توان برای ارائه سیگنال های معاملاتی هنگامی که به روشی خاص عمل می کند ، استفاده کرد. اندیکاتورکانالی CCI یک  اندیکاتور فنی است که تفاوت بین قیمت فعلی و قیمت متوسط ​​گذشته را اندازه گیری می کند. وقتی اندیکاتور CCI بالای صفر باشد ، نشان می دهد که قیمت بالاتر از میانگین گذشته است. برعکس ، وقتی اندیکاتور CCI زیر صفر باشد ، قیمت زیر متوسط ​​گذشته است.اندیکاتور CCI یک نوسان ساز نامحدود است ، به این معنی که می تواند به طور نامحدود بالا یا پایین برود. به همین دلیل ، سطوح بیش از حد خرید و فروش بیش از حد معمولاً برای هر دارایی جداگانه با نگاه کردن به سطوح شدید CCI گذشته که قیمت معکوس شده است ، تعیین می شود.

اندیکاتور  CCI چیست؟

اندیکاتور کانالی CCI به شما چه می گوید؟

اندیکاتور CCI در درجه اول برای تشخیص روندهای جدید ، مشاهده سطوح خرید و فروش بیش از حد و تشخیص نقاط ضعف در روندها برای زمانی که اندیکاتور با قیمت متفاوت می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که اندیکاتور CCI از محدوده منفی یا نزدیک به صفر به بالای 100 حرکت می کند ، ممکن است نشان دهد که قیمت روند صعودی جدیدی را آغاز می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، معامله گران می توانند به دنبال عقب نشینی قیمت و به دنبال آن افزایش قیمت و اندیکاتورکاربردی CCI برای نشان دادن یک فرصت خرید باشند. همین مفهوم در مورد روند نزولی نوظهور نیز صدق می کند. وقتی اندیکاتور CCI  از خواندن مثبت یا نزدیک به صفر به زیر 100 برسد ، ممکن است روند نزولی شروع شود. سطوح خرید و فروش بیش از حد ثابت نیست زیرا این اندیکاتور بدون محدودیت است. بنابراین ، معامله گران به خواندن اندیکاتور CCI  در گذشته نگاه می کنند تا از وضعیت بازگشت قیمت مطلع شوند. برای یک جفت ارز، ممکن است نزدیک به 200 و150 معکوس شود. در همین حال ، جفت ارز دیگر ممکن است نزدیک به 325 و 350 معکوس شود. برای مشاهده بسیاری از نقاط برگشتی قیمت و قرائت CCI در آن زمان ، نمودار را کوچک کنید. همچنین واگرایی وجود دارد - هنگامی که قیمت در جهت مخالف اندیکاتورکانالی CCI حرکت می کند. اگر قیمت در حال افزایش و اندیکاتور CCI در حال کاهش است ، این می تواند نشان دهنده ضعف در روند قیمت باشد. در حالی که واگرایی یک علامت معاملاتی ضعیف است ، زیرا می تواند مدت طولانی دوام بیاورد و همیشه منجر به برگشت قیمت نمی شود ، اما می تواند حداقل به معامله گر هشدار دهد که امکان برگشت وجود دارد. به این ترتیب ، آنها می توانند سطح توقف ضرر را محکم کرده یا از انجام معاملات جدید در جهت روند قیمت جلوگیری کنند.

اندیکاتور کانالی CCI به شما چه می گوید؟

محدودیت های استفاده از اندیکاتورهای کانالی CCI :

در حالی که اغلب برای تشخیص شرایط خرید و فروش بیش از حد استفاده می شود ،اندیکاتور CCI در این زمینه بسیار هوشمند است. اندیکاتورکاربردی CCI بدون محدودیت است و بنابراین ، سطوح بیش از حد خرید و فروش بیش از حد ممکن است تأثیر کمی در آینده داشته باشد. اندیکاتورCCI  نسبت به قیمت عقب تر است ، به این معنی که گاهی سیگنالهای ضعیفی را ارائه می دهد. صعود به 100 یا 100 برای نشان دادن روند جدید ممکن است خیلی دیر اتفاق بیفتد ، زیرا قیمت روند خود را شروع کرده و درحال حاضر شروع به اصلاح می کند. یک سیگنال توسط اندیکاتور ارائه می شود اما قیمت پس از آن سیگنال ادامه پیدا نمی کند و سرمایه در معامله از بین می رود. در صورت عدم احتیاط ، می تواند اشتباه کنید. بنابراین ، بهتر است اندیکاتور همراه با تجزیه و تحلیل قیمت و سایر اندیکاتورها و سیستم های تجزیه و تحلیل تکنیکالی برای تایید یا رد سیگنال های اندیکاتورکاربردی CCI استفاده شود.

محدودیت های استفاده از اندیکاتورهای کانالی CCI :

ارزیابی خاص اندیکاتور کانالی CCI :

محاسبات اندیکاتور CCI  به طور خودکار توسط نرم افزار نمودار یا یک پلت فرم معاملاتی انجام می شود. فقط باید تعداد دوره هایی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید و یک بازه زمانی برای نمودار خود انتخاب کنید (یعنی 4 ساعت ، روزانه ، هفتگی). وقتی اندیکاتور کاربردی CCI بالای 100 باشد ، این بدان معناست که قیمت بسیار بالاتر از قیمت متوسط ​​است که توسط اندیکاتوراندازه گیری می شود. هنگامی که اندیکاتور زیر100  باشد ، قیمت بسیار کمتر از متوسط ​​قیمت است.

ارزیابی خاص اندیکاتور کانالی CCI :

اصول استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI

یک استراتژی CCI اساسی برای ردیابی اندیکاتور CCI برای حرکت بالای 100 ، که سیگنال خرید ایجاد می کند و حرکات زیر 100 ، که سیگنال های فروش یا معاملات کوتاه را ایجاد می کند ، استفاده می شود. سیگنال ها ظاهر می شوند و در صورت وقوع مجدد سیگنال خرید دوباره برای انجام معاملات انجام می شود.

اصول استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI

استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI چند بازه زمانی

اندیکاتورکاربردی CCI همچنین می تواند در چندین بازه زمانی استفاده شود. یک نمودار بلندمدت برای تعیین روند غالب استفاده می شود ، در حالی که یک نمودار کوتاه مدت نقاط قوت و نقاط ورود به آن روند را مشخص می کند. معامله گران فعال معمولاً از یک استراتژی بازه زمانی چندگانه استفاده می کنند ، و حتی می توان از آن برای معاملات روزانه استفاده کرد ، زیرا بازه بلند مدت و کوتاه مدت نسبت به مدت زمانی است که یک معامله گر می خواهد موقعیت های آنها دوام داشته باشد. وقتی اندیکاتور CCI در نمودار بلند مدت شما از 100 بالاتر می رود ، این نشان دهنده یک روند صعودی است و شما فقط در سیگنال های کوتاه مدت به دنبال سیگنال های خرید هستید. این روند تا زمانی که CCI بلند مدت به زیر 100 برسد ، در نظر گرفته می شود. هنگام استفاده از نمودار روزانه به عنوان بازه زمانی کوتاه تر ، معامله گران اغلب هنگامی که اندیکاتور CCI به زیر 100 می رسد و سپس به بالای 100 می رسد ، خرید می کنند. پس از این که اندیکاتور CCI به بالای 100 رسید و سپس به زیر 100 کاهش یافت ، معقول است که از معامله خارج شویم. متناوبا ، اگر روند در اندیکاتور CCI بلند مدت کاهش یابد ، این نشان دهنده سیگنال فروش برای خروج از همه موقعیت های بلند است.

موفق و پر سود باشید

استراتژی معاملاتی اندیکاتور کانالی CCI چند بازه زمانی
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات