- در این پست می آموزید :
🏀 - کانال های روند در فارکس 🏀 - انواع کانال های روند

کانال های روند در فارکس

دسته بندی : اندیکاتور
معرفی کانال های روند

اگر این نظریه خط روند را یک قدم جلوتر ببریم و یک خط موازی در همان زاویه روند صعودی یا نزولی رسم کنیم، یک "کانال" ایجاد کرده ایم. نه، ما در مورد ESPN، کانال نشنال جئوگرافیک یا شبکه کارتون صحبت نمی کنیم. این کانال‌ها کانال‌های تلویزیونی نیستند، آنها کانال‌های ترند هستند که گاهی اوقات کانال‌های قیمت نیز نامیده می‌شوند. کانال های روند تنها ابزار دیگری در تحلیل تکنیکال هستند که می توانند برای تعیین مکان های خوب برای خرید یا فروش استفاده شوند. خط روند بالا نشان دهنده مقاومت و خط روند پایین نشانگر حمایت است. بنابراین هر دو قسمت بالا و پایین کانال ها مناطق بالقوه حمایت یا مقاومت را نشان می دهند. کانال های روند با شیب منفی (پایین) نزولی و کانال های با شیب مثبت (بالا) صعودی در نظر گرفته می شوند. برای ایجاد یک کانال رو به بالا (صعودی)، به سادگی یک خط موازی با همان زاویه یک خط روند صعودی رسم کنید و سپس آن خط را به موقعیتی ببرید که آخرین قله را لمس کند. این باید همزمان با ایجاد خط روند انجام شود. برای ایجاد یک کانال نزولی (نزولی)، به سادگی یک خط موازی در همان زاویه با خط روند نزولی رسم کنید و سپس آن خط را به موقعیتی ببرید که آخرین دره را لمس کند. این باید همزمان با ایجاد خط روند انجام شود. هنگامی که قیمت ها به خط روند پایین تر می رسد، ممکن است به عنوان منطقه خرید استفاده شود. هنگامی که قیمت ها به خط روند UPPER رسید، این ممکن است به عنوان منطقه فروش استفاده شود.

کانال های روند در فارکس

انواع کانال های روند

سه نوع کانال وجود دارد:

 • کانال صعودی (بالاترین و پایین ترین سطح)
 • کانال نزولی (بالاهای پایین و پایین تر)
 • کانال افقی (محدوده)
 • برخی از معامله گران ترجیح می دهند از عبارت "کانال صعودی" برای کانال صعودی و "کانال نزولی" برای کانال نزولی استفاده کنند. به احتمال زیاد هزاره ها.

  نکات مهمی در رسم کانال های روند

  هنگام ساخت یک کانال روند، هر دو خط روند باید موازی یکدیگر باشند.

  به طور کلی، پایین کانال روند به عنوان "منطقه خرید" در نظر گرفته می شود در حالی که بالای کانال روند به عنوان "منطقه فروش" در نظر گرفته می شود. مانند ترسیم خطوط روند، هرگز قیمت را به کانال هایی که ترسیم می کنید مجبور نکنید! مرز کانالی که در یک زاویه شیب دارد در حالی که مرز کانال مربوطه در زاویه دیگری شیب دارد صحیح نیست و می تواند منجر به معاملات بد شود. وقتی این اتفاق می افتد، این الگوی نمودار دیگر یک کانال روند نیست، بلکه یک مثلث است. (که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد).

  گفته می شود، کانال های روند نباید کاملاً موازی باشند. همچنین نباید 100% قیمت در کانال قرار گیرد. اشتباه رایج بسیاری از معامله گران این است که آنها فقط به دنبال الگوهای قیمت کتاب های درسی هستند. آنها اطلاعات مهمی را در مورد عملکرد قیمت از دست می دهند و چشمان خود را روی سایر سرنخ های مهم می بندند.

  به نقاشی های کانال زیر توجه کنید…

  آیا آنها کامل به نظر می رسند؟ ?

  انتظار برای نمونه‌های کتاب درسی کامل تصویری به شما در دنیای واقعی کمکی نمی‌کند، زیرا دیدن عملکرد قیمتی که کاملاً در دو خط روند کاملاً موازی قرار می‌گیرد بسیار نادر است. این مانند تلاش برای یافتن مرد یا زن کامل در دنیای واقعی است. وقتی آن شخص را پیدا کردید، آن را رها نکنید. ?

  انواع کانال های روند
  این مقاله مفید بود ؟
  فرم ارسال نظر
  تبلیغات