- در این پست می آموزید :
🏀 - طرح معاملاتی در فارکس چیست؟ 🏀 - چرا معامله گران فارکس به یک برنامه معاملاتی نیاز دارند؟ 🏀 - معامله گر بدون برنامه نباشید 🏀 - چرا انضباط معاملاتی کلید سودآوری مداوم است؟

طرح معاملاتی در فارکس چیست؟

دسته بندی : استراتژی
تعریف طرح معاملاتی

کاربرانی که با مفاهیم اولیه بازار فارکس آشنا شدن و حساب مجازی باز کردند، در اینجا یک توصیه وجود دارد که همیشه باید به خاطر بسپارید. تریدر خود باشید، به عبارت دیگر: کورکورانه از توصیه های معاملاتی دیگران پیروی نکنید!. فقط به این دلیل که ممکن است فردی با روش خود خوب عمل کند، به این معنی نیست که برای شما کار خواهد کرد. همه ما در موقعیت‌های مختلفی در زندگی قرار داریم و همه ما دیدگاه‌های بازار، فرآیندهای فکری، سطوح تحمل ریسک و تجربیات بازار متفاوتی داریم. برنامه معاملاتی شخصی خود را داشته باشید و همانطور که از بازار یاد می گیرید آن را به روز کنید. توسعه یک برنامه معاملاتی و پایبندی به آن دو عنصر اصلی نظم و انضباط معاملاتی است. اما نظم و انضباط معاملاتی کافی نیست. حتی نظم و انضباط معاملاتی محکم نیز کافی نیست. باید نظم و انضباط محکمی داشته باشد. ما می خواهیم معامله گر موفقی باشید! و داشتن نظم و انضباط معاملاتی محکم و پای بندی به آن مهمترین ویژگی معامله گران موفق است. یک طرح معاملاتی تعریف میکنید که چه چیزی قرار است انجام شود، چرا، چه زمانی و چگونه. شخصیت معامله گر، انتظارات شخصی، قوانین مدیریت سرمایه و سیستم(های) معاملاتی شما را پوشش می دهد. در صورت دنبال کردن، یک طرح معاملاتی به محدود کردن اشتباهات معاملاتی و به حداقل رساندن ضرر شما کمک می کند. از این گذشته، "اگر در برنامه ریزی شکست خورده اید، پس قبلاً برای شکست برنامه ریزی کرده اید. وقتی پول در راه است، احساسات شما می تواند شما را از بین ببرد و باعث شود تصمیمات غیر منطقی بگیرید. شما نمی خواهید این اتفاق بیفتد. بهترین راه برای جلوگیری از وقوع آن این است که با داشتن یک برنامه برای هر اقدام بالقوه بازار، تفکر را به حداقل برسانیم (توجه کنید که نگفتیم حذف کنید). با یک برنامه معاملاتی مناسب، هر اقدامی مشخص می شود، به طوری که در گرما و گرما نیازی به تصمیم گیری عجولانه ندارید. شما فقط به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید.

تفاوت بین برنامه معاملاتی و سیستم معاملاتی

قبل از ادامه، باید به سرعت تفاوت بین یک طرح معاملاتی و یک سیستم معاملاتی را تشخیص دهیم.

 • یک سیستم معاملاتی نحوه ورود و خروج از معاملات را توضیح می دهد.
 • یک سیستم معاملاتی بخشی از برنامه معاملاتی شما است اما تنها یکی از چندین بخش مهم است، یعنی تجزیه و تحلیل، اجرا، مدیریت ریسک و غیره.
 • از آنجایی که شرایط بازار همیشه در حال تغییر است، یک معامله گر خوب معمولاً دو یا چند سیستم معاملاتی را در برنامه معاملاتی خود دارد.

  طرح معاملاتی در فارکس چیست؟

  چرا معامله گران فارکس به یک برنامه معاملاتی نیاز دارند؟

  یک طرح معاملاتی، معاملات را ساده تر از آنچه که بدون آن معامله می کردید، می کند. به زمان استفاده از دستگاه GPS فکر کنید. (یا Google Maps در گوشی هوشمند خود.) شما در منزل هستید که می خواهید جایی بروید. سپس مشخص می کند که در حال حاضر کجا هستید و سپس به شما نشان می دهد که چگونه به جایی که می خواهید بروید. شما می توانید به طور مداوم GPS خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز در مسیر درست هستید یا خیر. وقتی یک چرخش اشتباه انجام می‌دهید، می‌داند که باید تنظیمات را انجام دهد و شما را به مسیر درست هدایت می‌کند. طرح معاملاتی GPS معاملاتی شماست. این به شما نشان می دهد که در حال حاضر به عنوان یک معامله گر کجا هستید و به شما کمک می کند تا به مقصد خود برسید: سودآوری ثابت.

  سفر بدون GPS ایده هوشمندانه ای نخواهد بود. شما نمی‌دانید چگونه به مقصد خود برسید و به احتمال زیاد مانند مرغی که سرش بریده است، گم شده‌اید. احتمالاً به این فکر می‌کنید که می‌توان به جای آن از یک شی باستانی به نام «نقشه» استفاده کرد، اما ما هیچ سرنخی نداریم که آن چیست. لطفاً دیگر چنین پیشنهادهای پوچ ندهید. معامله بدون برنامه معاملاتی مانند رانندگی بدون GPS است - یک ایده بد. شما در حال تلاش برای رسیدن به این سرزمین موعود به نام "سود ثابت" هستید، اما از آنجایی که هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا در مسیر درستی قرار دارید یا خیر، ندارید، به احتمال زیاد حساب خود را منفجر خواهید کرد. با یک برنامه معاملاتی، می توانید بدانید که آیا در مسیر درستی حرکت می کنید یا خیر.شما چارچوبی برای سنجش عملکرد معاملاتی خود خواهید داشت. و درست مانند یک GPS، شما می توانید این را به طور مداوم نظارت کنید. این به شما امکان می دهد با احساسات و استرس کمتری معامله کنید.

  معامله گر بدون برنامه نباشید

  بدون برنامه معاملاتی، این تقریبا غیرممکن خواهد بود. اگر بدون برنامه معاملاتی شروع به فعالیت کنید، هر زمان که معامله می‌کنید، احتمالاً در نهایت به یک فروپاشی عصبی و عاطفی دچار می‌شوید و گریه می‌کنید تا بخوابید، زیرا موجودی حساب شما به روان شما آسیب می‌زند. (بسیار بسیار شدید است، اما ما فکر می کنیم که شما تصویر را دریافت کرده اید). درست همانطور که از GPS برای تعیین مسیری که باید طی کنید و برای قضاوت در مورد پیشرفت انجام شده استفاده می کنید، برنامه معاملاتی شما نیز نحوه سودآوری شما را مشخص می کند و به شما می گوید که آیا در مسیر حرکت هستید یا خیر. مهم‌تر از همه، اگر در معاملات بی‌معنا باشید (و مطمئناً در ابتدا این کار را انجام می‌دهید)، می‌دانید که این تنها به یکی از دو دلیل مربوط می‌شود: یا مشکلی در برنامه معاملاتی شما وجود دارد یا به برنامه معاملاتی خود پایبند نیستید. اگر بدون برنامه معامله می کنید، غیرممکن است که بدانید چه کاری را درست از اشتباه انجام می دهید. شما هیچ راهی برای ارزیابی نتایج خود ندارید، بنابراین هرگز نمی دانید چگونه مکیدن را متوقف کنید.

  ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تأکید کنیم…

  "اگر در برنامه ریزی شکست خورده اید، پس از قبل برای شکست برنامه ریزی کرده اید."

  بدیهی است که یک طرح معاملاتی موفقیت را تضمین نمی کند، اما یک برنامه خوب که دنبال شود به شما کمک می کند مدت بیشتری در بازی فارکس بمانید تا معامله گرانی که برنامه معاملاتی ندارند. برنامه معاملاتی مورد نیاز برای بقای فارکس.

  بقا بهتر از شکست است و باید اولین هدف شما به عنوان یک معامله گر تازه کار باشد. به یاد داشته باشید، 90٪ از معامله گران جدید موفق نمی شوند. شما می خواهید بخشی از آن "10٪" ویژه ای باشید که آن را می سازد. ممکن است وسوسه انگیز باشد که روی صندلی شلوار خود معامله کنید، اما اگر برنامه های معاملاتی مشخص و مشخصی را ایجاد نکنید و به اندازه کافی نظم و انضباط نداشته باشید که به طور مداوم آنها را دنبال کنید، در کسب درآمد ثابت به عنوان یک معامله گر با مشکل مواجه خواهید شد.

  چرا انضباط معاملاتی کلید سودآوری مداوم است؟

  انحراف از برنامه معاملاتی فارکس در صورت کسب سود چه اشکالی دارد؟

  انجام یک معامله برنده گاه به گاه، حتی زمانی که طرح معاملاتی خود را از پنجره بیرون می اندازید، ممکن است لذت کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد، اما ورود تصادفی به معاملات می تواند بر توانایی شما برای حفظ نظم و انضباط در بلندمدت تأثیر منفی بگذارد. زمانی که دنبال کردن برنامه معاملاتی خود را متوقف می کنید، به دلیل فقدان نظم و انضباط پاداش دریافت می کنید و ممکن است شروع به این باور کنید که کنار گذاشتن یک برنامه معاملاتی کار بزرگی نیست. یک پاداش ناموجه ممکن است تمایل شما را به کنار گذاشتن برنامه های معاملاتی در آینده افزایش دهد. ممکن است این فکر را داشته باشید که «یک بار به من پاداش داده شد، شاید دوباره به من پاداش داده شود. من شانس می آورم.» اما نتایج مثبت معاملات بی انضباط معمولا کوتاه مدت هستند و فقدان انضباط در نهایت باعث زیان معاملات بلندمدت می شود.

  تشخیص بردهای موجه از بردهای غیر موجه مهم است. یک برد موجه زمانی است که یک طرح معاملاتی بسیار دقیق ایجاد کنید و طرح را دنبال کنید. بردی که از پیروی از یک طرح معاملاتی حاصل می شود موجه است و نظم و انضباط را تقویت می کند. یک برد غیرقابل توجیه زمانی اتفاق می افتد که شما برنامه ای می ریزید اما آن را دنبال نمی کنید یا اصلاً برنامه ای ندارید. ممکن است به شما پاداش داده شود، اما نتیجه تصادفی رخ داده است. همچنین ممکن است یک سکه را برگردانید یا یک نسخه چاپ شده از نمودارهای خود را به دیوار آویزان کنید و برای کمک به تصمیم گیری در مورد معاملات، دارت را به سمت آن پرتاب کنید.

  برد غیر قابل توجیه است و می تواند تجارت بی انضباط را تقویت کند.

  حفظ نظم و انضباط برای تجارت مداوم و سودآور حیاتی است.

  معامله به این معناست که قانون میانگین ها به نفع شما عمل کند.

  شما بارها و بارها با استراتژی های ثابت شده معاملات فارکس معامله می کنید، به طوری که در یک سری معاملات، استراتژی ها به اندازه کافی برای تولید سود کلی کار می کنند. مثل این است که در زمین بسکتبال شوت پشت سر هم انجام دهید تا امتیازهای برنده ای را جمع آوری کنید. هر چه تعداد عکس های بیشتری بگیرید، احتمال اینکه امتیاز جمع کنید بیشتر می شود. فقط به استف کوری نگاه کن.

  این مقاله مفید بود ؟
  فرم ارسال نظر
  تبلیغات