- در این پست می آموزید :
🏀 - ارزدیجیتال به عنوان یک دارایی جدید 🏀 - نمونه هایی از ارزدیجیتال 🏀 - شروع کار با بیت کوین 🏀 - بیت کوین چیست؟

ارزدیجیتال به عنوان یک دارایی جدید

دسته بندی : رفتار قیمت
سرمایه گذاری با ارز دیجیتال

جدا از عملکرد به عنوان نوع جدیدی از "پول دیجیتال" که برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده می شود، ارزهای دیجیتال اغلب به عنوان دارایی های مالی مورد استفاده قرار می گیرند که مردم در آن تجارت یا سرمایه گذاری می کنند. صنعت مالی سنتی ("TradFi") هنوز در مورد اینکه آیا کریپتو باید به عنوان یک "دارایی مالی" در نظر گرفته شود، اختلاف نظر دارد. استدلال رایج این است که ارزش گذاری آنها غیرممکن است زیرا هیچ درآمد یا سود سهام وجود ندارد، اما دارایی های مالی با مسائل مشابه مانند طلا و سایر کالاها وجود دارد. من به ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی مالی نگاه می کنم. به طور گسترده تر، من ارزهای دیجیتال را به عنوان یک طبقه دارایی کاملاً جدید می بینم. (در حال حاضر، یک طبقه دارایی غیرواقعی است.) طبقات دارایی دسته‌هایی از سرمایه‌گذاری‌ها هستند که ویژگی‌های مشابهی دارند و رفتار مشابهی مانند سهام، اوراق قرضه، کالاها، املاک و مستغلات و وجه نقد (ارزهای فیات) دارند.

و اکنون… رمزنگاری وجود دارد!

کریپتو نشان دهنده اولین کلاس دارایی جدید در چند دهه اخیر است. ?بیشتر ارزهای دیجیتال به جای اینکه صرفاً به عنوان وسیله پرداخت استفاده شوند، مانند پرداخت هزینه غذا در رستوران، برای انجام معاملات در بازار استفاده می شوند یا به عنوان سرمایه گذاری توسط افرادی نگهداری می شوند که انتظار دارند ارزش آنها افزایش یابد. مشابه بازار فارکس، که بازار مالی ارزهای فیات است، در حال حاضر یک بازار رمزنگاری وجود دارد، یک بازار مالی برای ارزهای دیجیتال، که در آن هم معامله‌گران و هم سرمایه‌گذاران می‌توانند درآمد کسب کنند. اما در حالی که بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و  5 روز هفته باز است، بازار ارز دیجیتال 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته باز است. هرگز بسته نمی شود! معامله‌گران روی جهت کوتاه‌مدت قیمت‌ها نوسان می دهند، در حالی که سرمایه‌گذاران به این امید خرید می‌کنند که ارزهای دیجیتال خاص در بلندمدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته و ارزششان افزایش یابد. سرمایه گذاران باتجربه تر کریپتو حتی از ارزهای رمزنگاری متفاوتی که دارند، درآمد غیرفعال ایجاد می کنند. از آنجایی که رمزارزها دارایی‌های مالی هستند که می‌توانید آنها را سرمایه‌گذاری یا معامله کنید، به آنها «دارایی دیجیتال» یا «دارایی‌های رمزنگاری» یا «دارایی‌های رمزنگاری» نیز گفته می‌شود.

ارزدیجیتال به عنوان یک دارایی جدید

نمونه هایی از ارزدیجیتال

اولین ارز دیجیتال بیت کوین بود و بزرگترین و شناخته شده ترین آن باقی مانده است. همچنین ارزهای دیجیتال شناخته شده دیگری مانند اتریوم، کاردانو، سولانا، دوج کوین، پولکادوت، لایت کوین، کاسموس و بسیاری دیگر وجود دارند. برخی شبیه بیت کوین هستند. برخی دیگر مبتنی بر فناوری های مختلف هستند یا ویژگی های جدیدی دارند که آنها را کاملاً با بیت کوین متفاوت می کند.

امروزه، هزاران ارز رمزنگاری شده ایجاد شده‌اند که هر کدام تلاش می‌کنند تا عملکردهای جدید یا بهبود یافته‌ای را از ارزهای دیجیتال قبلی ارائه دهند یا اهداف یا موارد کاربری کاملاً متفاوتی را ارائه دهند. متأسفانه، بسیاری از آنها واقعاً بی فایده یا حتی بدتر از آن کلاهبرداری های آشکار هستند، اما بسیاری از مردم هنوز آنها را خریداری می کنند. افراد ساده لوح که وارد دنیای کریپتو می شوند در مورد "سکه ای که نه تنها جهان را تغییر می دهد بلکه کهکشان را تغییر می دهد" می شنوند. Galaticoin یک رمزنگاری مخفی است. آنها فکر می کنند: "من باید این Galaticoin را بخرم!" آنها سکه مشکوک را می خرند و پول خود را بدون درک فناوری زیربنایی می دهند. ارز دیجیتال در نهایت بی ارزش می شود.

برخی افراد با ذهنیت اشتباه وارد بازار کریپتو می شوند. آنها معتقدند که این یک شرط مطمئن است .. که پولی که می گذارند به طور خودکار رشد می کند. با این ذهنیت، جای تعجب نیست که چرا یک کلاهبردار یا شیلر بازار ارزهای دیجیتال امروزی را مانند نگاه یک ببر به گله آهوهای یک پا می بیند.

شروع کار با بیت کوین

امروزه هزاران ارز دیجیتال مختلف در بازار کریپتو وجود دارد. و زمانی که قیمت ها در گذشته افزایش یافته است، ارزش کل همه این ارزهای رمزپایه از 2/9 تریلیون دلار فراتر رفته و حجم معاملات روزانه بیش از 130 میلیارد دلار است. به عبارت دیگر، بازار کریپتو به سرعت رشد کرده است و اکنون بسیار بزرگ است. (اما هنوز هیچ جایی به بزرگی بازار فارکس نیست.) برای نوب های کریپتو، فقط تلاش برای فهمیدن اینکه از کجا باید شروع کرد، می تواند بسیار سخت باشد. ? بنابراین به جای اینکه سعی کنم یکباره کل بازار ارزهای دیجیتال را بیاموزم و غرق شوم، قصد دارم با بیت کوین شروع کنم. راهنمای مبتدیان برای Bicoin.

از آنجایی که بیت‌کوین ارز دیجیتال اصلی بود، پیشرفت‌های فنی که به بیت‌کوین اجازه ظهور داد، زیربنای همه ارزهای دیجیتال دیگر است. درک بیت کوین، مانند آنچه که هست، از کجا آمده است، و چگونه کار می کند، پایه ای محکم برای حرکت در کل فضای کریپتو فراهم می کند. بسیاری از مفاهیم مورد نیاز برای درک بیت کوین را می توان در سایر ارزهای دیجیتال نیز به کار برد. بنابراین اگر بتوانید به اندازه کافی از بیت کوین درک درستی داشته باشید که با این موضوع گیج نشوید….هدف من این است….در این صورت زمان بسیار آسان تری برای درک بقیه دنیای ارزهای دیجیتال خواهید داشت. من با مقدمه‌ای ملایم درباره بیت‌کوین شروع می‌کنم و فرض می‌کنم دانش فنی کمی دارید یا اصلاً ندارید.

بیت کوین چیست؟

بیایید با یک توضیح بسیار ساده از بیت کوین شروع کنیم….

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر اساس طراحی نرم‌افزار منبع باز، برای انتقال ارزش بین کاربران مستعار استفاده می‌شود. همه تراکنش‌ها، پس از تایید شدن توسط ماینرها که از PoW به عنوان مکانیزم اجماع استفاده می‌کنند، در یک دفتر کل توزیع‌شده به نام بلاک چین ذخیره می‌شوند. تغییرات در بلاک چین فقط اضافه می شود و تقریباً هر 10 دقیقه در هزاران گره واقع در سراسر جهان در یک شبکه P2P هماهنگ می شود. تمام اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین را می توان به صورت عمومی و در زمان واقعی مشاهده کرد. تکنیک‌های رمزنگاری مانند رمزنگاری کلید عمومی، توابع هش و امضای دیجیتال برای ایمن و تغییرناپذیر نگه‌داشتن بلاک چین استفاده می‌شوند تا برای همه قابل دسترسی باشد اما برای هیچ‌کس قابل هک نباشد.

همه اینها را فهمیدید؟ ?

ترس نداشته باش نترسید و دلسرد نشوید.

این راهنمای مبتدیان برای بیت کوین است و ما دانش تکنیکالی را صفر فرض می کنیم. بنابراین واقعاً این روشی نیست که ما در مورد بیت کوین شروع به یادگیری کنیم. اما همانطور که به وضوح می بینید، دنیای رمزنگاری پر از اصطلاحات تکنیکالی است!. پرش به کریپتو تعداد زیادی از اصطلاحات را معرفی می کند که اکثر مردم با آنها ناآشنا خواهند بود. به نظر می رسد دنیای رمزارز زبان خاص خود را دارد و کسانی که مایل به یادگیری در مورد این موضوع هستند می توانند به سرعت غرق در همه اصطلاحات، کلمات اختصاری و سایر اصطلاحات فنی شوند.ذاما اگر واقعاً می‌خواهید ارزهای دیجیتال و تفاوت آن‌ها را درک کنید، بسیار مهم است که خود را با مفاهیم اساسی اصلی آشنا کنید. هدف من پوشش اصطلاحات و عباراتی است که ممکن است در ابتدا ندانید، اما لازم است بدانید. ما با هم، اصطلاحات تخصصی را در قالب smithereens تبدیل می کنیم تا بتوانید به راحتی به زبان دنیای رمزارز صحبت کنید. من همچنین تناقضات زیادی در نحوه استفاده یا تعریف عبارات خاص در interwebz پیدا کرده ام. من می خواهم یک واژگان مشترک با تعاریف واضح مفاهیم و اصطلاحات ایجاد کنم. این کمک می کند مطمئن شویم که هر بار که یک کلمه یا عبارت اصطلاحی در سرتاسر دوره ما ظاهر می شود، به طور مداوم و درست استفاده می شود. من نمی توانم به اندازه کافی بر اهمیت یادگیری مفاهیم پشت این همه اصطلاحات مضحک فوق العاده تاکید کنم. دیگر چگونه می توانید تاریخ شام خود را تحت تأثیر قرار دهید یا جمعیت را در مهمانی های کوکتل شگفت زده کنید؟

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات