- در این پست می آموزید :
🏀 - انواع سفارشات در بازار فارکس 🏀 - انواع معامله در بازار فارکس 🏀 - معامله Limit order در بازار فارکس 🏀 - معامله Stop Order در بازار فارکس 🏀 - استراتژی تعیین حد ضرر در چارت 🏀 - استراتژی تعیین حد سود در چارت

انواع سفارشات در بازار فارکس

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
پنج نوع معامله در بازار فارکس

1- سفارشات مستقیم در بازار برای شروع معامله، بلافاصله با بهترین قیمت بازار در دسترس طراحی شده است. میتونه از آن برای خرید و فروش استفاده کرد. این سفارش تضمین میکنه که معامله اجرا شود، اما قیمت ورود میتونه کمی متفاوت از آخرین قیمت نقل شده در بازارهای بی ثبات باشه.

2-Limit Order برای شروع معامله با قیمت خاص و تاریخ انقضا مشخص طراحی شده است. می توان از آن برای خرید و فروش استفاده کرد. این سفارش فقط تضمین میکنه که معاملات شما با رسیدن به قیمت مورد نظر اجرا می شود. برای مدت طولانی، قیمت فروش باید پایین تر از قیمت بازار باشه. برای خرید، قیمت باید بالاتر از قیمت بازار باشه.

3-Stop Order برای خرید طراحی شده است که قیمت مشخص شده، بالاتر از قیمت فعلی بازار باشه و وقتی قیمت مشخص شده زیر قیمت فعلی بازار باشه، بفروشید و معامله تونو ببندید.

4-Stop-loss order برای محدود کردن ضرر و زیان شما و جلوگیری از دست دادن بالقوه تمام سرمایه شما طراحی شده است. اگر در حال خرید هستید و نرخ ارز شروع به پایین آمدن میکنه، سفارش به طور خودکار پس از رسیدن به موقعیت معامله شما بسته می شود و ضرر را به حداقل می رساند.

5-Take profit order برای بسته شدن معاملات سودآور و قفل کردن سود طراحی شده است.

انواع سفارشات در بازار فارکس

انواع معامله در بازار فارکس

همانطور که در بالا گفتیم، این دستور معامله شما تضمین میکنه که معامله اجرا شود. با این حال، اگر بازار بی ثبات باشه، اگر مراقب نباشید، میتونه باعث از دادن سرمایه تون بشه. در مقاله نمونه ای از معاملات بازار فارکس براتون آوردیم. به این فکر کنید مانند اینکه آمازون سفارش 'یک کلیک' دارد. اگر محصول را با آن قیمت دوست دارید، آن را با آن قیمت دریافت می کنید. این استاندارد ترین نوع سفارش و ساده ترین خرید است. چند جمله بالاتر یادتونه که گفتیم که اگر در یک بازار بی ثبات مراقب نباشید، این میتونه باعث از دادن سرمایه بشه؟ دلیل این امر اینکه قیمتی که معامله میکنید ممکن است قیمتی باشه که انتظار دارید. شما نمیتونید مشخص کنید که در سمت و سوی بازار پیش میرود، بله اگر درست تحلیل کنید سود میکنید، اما اگر بین قیمت پیشنهاد خریداران و قیمت درخواست فروشندگان اسپرد زیادی داشته باشد، اگر با لات زیاد معامله می کنید، میتونه باعث ضرر برای شما بشه. این مورد اکثر اوقات مهم نیست، اما این موردی که باید هنگام اجرای معامله بازار در فارکس، سهام یا رمزنگاری از آن آگاه باشید که بستگی به بروکرتون و چیزیه که دارید معامله میکنید. بهترین استراتژی معاملات بازار فارکس چیست؟ ما چند مورد داریم، اما توصیه می کنیم بهترین استراتژی معاملات بازار را که داریم بررسی کنید.

انواع معامله در بازار فارکس

معامله Limit order در بازار فارکس

همانطور که در بالا گفتیم، این نوع معامله کردن، برای شروع معامله با قیمت خاص و تاریخ انقضا طراحی شده است. میتونیم از آن برای خرید و فروش استفاده کرد. این سفارش فقط تضمین میکنه که معاملات شما با قیمت مورد نظر اجرا شود. برای مدت طولانی و برای معامله خرید، قیمت مشخص شده باید پایین تر از قیمت بازار باشه. برای معامله فروش هم قیمت مشخص شده باید بالاتر از قیمت بازار باشه تا معامله فروش انجام بشه.

معامله Limit order در بازار فارکس

معامله Stop Order در بازار فارکس

همانطور که در عکس مشخص کردیم، شما وقتی قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار با سفارش Stop Order، خرید می کنید و از طرف دیگر، وقتی قیمت مدنظر زیر قیمت فعلی است، بفروشید. در اینجا انتظار دارید وقتی قیمت پایین می آید و به این قیمت می رسد، به امید اینکه این روند همچنان ادامه پیدا میکنه، معامله خودتون رو باز نگه می دارید. مزایای بسیاری برای تعیین حد سود معاملات وجود دارد. یکی از اصلی ترین مزایا اینکه نیازی نیست دائم به نمودار نگاه کنید. شما به سادگی آن را تنظیم کرده و چارت رو می بندید و به کارهای شخصی تون می پردازید. این مناسب برای زمانی است که سطح مشخصی مانند این وجود داشته باشد. پس از شکستن سطحی که می خواهید در اینجا خریداری کنید، در صورت تنظیم سفارش حد سود، به طور خودکار شروع می شود. ما یک استراتژی معاملات حد سود عالی داریم که میتونید در اینجا امتحان کنید. 

معامله Stop Order در بازار فارکس

استراتژی تعیین حد ضرر در چارت

پنل تعیین حد ضرر برای محدود کردن ضررهای شما طراحی شده اند. این به شما کمک میکنه تا تمام سرمایه های خود را در یک معامله از دست ندهید. اگر در حال خرید هستید و نرخ ارز شروع به پایین آمدن می کند، با تعیین حد ضرر به طور خودکار موقعیت شما را نقدینگی می کند و ضرر را به حداقل می رساند. بسیاری از معامله گران نمیتونند از حد ضرر در هر بازار استفاده کنند. فارکس، سهام، رمزنگاری، مهم نیست که شما چی معامله می کنید. از خود محافظت کنید! آیا ترجیح می دهید 1 ٪ یا 2 ٪ از معامله را از دست دهید، یا با امید به بازگشت آن ، 96 ٪ کاهش یابد. این دلیلی است که 95٪ معامله گران شکست می خورند. بیشتر سرزنش اینکه آنها از حد ضررهای مناسب استفاده نمی کنند تا ضررهای آنها را به حداقل برسند.

استراتژی تعیین حد ضرر در چارت

استراتژی تعیین حد سود در چارت

اینها در هر بستر معاملاتی رایج است. شما نیازی به تعیین حد سود ندارید در هر موقعیتی که مایل هستند میتونید معامله خودتونو ببندید، اما اگر روی ریسک نسبت به پاداش تمرکز دارید، خوب است.

استراتژی تعیین حد سود در چارت
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات