- در این پست می آموزید :
🏀 - استراتژی معاملاتی ساده 🏀 - 1- دامنه فوق العاده صعودی 🏀 - 2- محدوده صعودی 🏀 - 3- دامنه نزولی 🏀 - 4- دامنه فوق العاده نزولی 🏀 - 5-دامنه جانبی 🏀 - وبینارها در RSI

استراتژی معاملاتی ساده

دسته بندی : استراتژی
استراتژی معاملاتی ساده اما مؤثر

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) محبوب ترین اندیکاتور تکنیکالی در بین معامله گران فارکس در سراسر جهان است. اندیکاتور RSI در دهه 1970 توسط ولز وایلدر ساخته شد. آقای وایلدر در کتاب خود در سال 1978 مفاهیم جدید در سیستم های معاملاتی تکنیکالی، توصیه کرد که تنظیم پیش فرض اندیکاتور 14 روز (چرخه نیمه ماه) باشد.RSI  معمولاً برای تعیین سطح بیش از حد خریداران و فروشندگان استفاده می شود. واگرایی، وارونگی و نوسان عدم موفقیت اصطلاحات دیگری است که با استفاده از RSI مرتبط است. با این حال، اندرو کاردول، که معمولاً با نام DR RSI شناخته می شود، ایده تغییر دامنه را کشف کرد. علاوه بر این، وی دریافت که اندیکاتور RSI ممکن است در بازارهای گرایش و غیر روند استفاده شود. بنابراین، در مقاله امروز، ما در مورد یک استراتژی معاملاتی ساده و در عین حال مؤثر با استفاده از مفهوم تغییر دامنه RSI صحبت خواهیم کرد. اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) یک اندیکاتور تجزیه و تحلیل تکنیکالی است که اندازه نوسانات قیمت اخیر را بررسی میکنه تا مشخص شود که آیا یک سهام یا دارایی دیگر بیش از حد بوده یا از آن خارج شده است. RSI توسط یک نوسان ساز (یک نمودار خط که بین دو خط حرکت می کند) با طیف وسیعی از 0 تا 100 نشان داده شده است. J. Welles Wilder جونیور این اندیکاتور را ایجاد کرد و آن را در کتاب مهم 1978 'مفاهیم جدید در سیستم های معاملاتی تکنیکالی' منتشر کرد.  طبق تفسیر و استفاده سنتی، مقادیر 70 یا بالاتر در RSI نشان می دهد که سرمایه گذاری بیش از حد یا گران قیمت می شود و ممکن است برای معکوس روند یا عقب نشینی اصلاحی در قیمت آماده باشه. در مقابل، RSI 30 یا کمتر نشان می دهد که بازار بیش از حد یا کم ارزش است.

مفهوم تغییر دامنه RSI چیست؟

تغییر دامنه RSI پدیده ای است که در پاسخ به تغییر در حرکت قیمت یک دارایی اساسی، از یک اندیکاتور RSI از یک محدوده مشخص به دیگری تغییر می کند. پنج نوع مختلف از دامنه RSI وجود دارد.

محدوده فوق العاده صعودی 60 الی 80

محدوده صعودی 40 الی 80

محدوده نزولی 20 الی 60

دامنه فوق العاده 20 الی 40

دامنه جانبی 40 الی 60

نمونه های معاملاتی در زیر مشاهده کنید

استراتژی معاملاتی ساده

1- دامنه فوق العاده صعودی

در این شرایط، RSI از سقوط زیر 60 دوری میکنه و به دنبال منطقه پشتیبانی در نزدیکی 60 است. RSI تمایل به چرخش بین 60 تا 80 در این دوره بسیار صعودی دارد. مثال زیر را در نظر بگیرید.

1- دامنه فوق العاده صعودی

2- محدوده صعودی

هنگامی که یک سهام در حال افزایش است، RSI زیر 40 نخواهد بود. در عوض، به دنبال کمک در سطح 40 است. به عنوان مثال، نمودار لوپین را در زیر مشاهده کنید، جایی که RSI از حرکت زیر 40 و نوسان بین 40 تا 80 خودداری کرد.

2- محدوده صعودی

3- دامنه نزولی

هنگامی که یک سهام پایین بیاید، RSI به طور معمول قبل از سطح  70، در حدود 60 مقاومت میکنه. این مفهوم به خوبی در عکس زیر نشان داده شده است. نگاه کنید که چگونه RSI در سطح 60 مقاومت میکنه.

3- دامنه نزولی

4- دامنه فوق العاده نزولی

RSI تلاش میکنه تا از 40 سطح عبور کنه وقتی که یک سهام از روند نزولی قابل توجهی برخوردار باشه. در حدود 40 مقاومت می کنه، نشان می دهد که حتی در 40 RSI، سهام بیش از حد است. توجه کنید که چگونه RSI برای عبور از سطح 40 در طی مرحله شدیدا در نمودار زیر تلاش کرده است.

4- دامنه فوق العاده نزولی

5-دامنه جانبی

RSI تمایل دارد بین 40 تا 60 در صورت عدم وجود روند در گردش میکنه. معمولاً در حدود 40 اما در حدود 60 مقاومت می یابد. RSI به طور کلی بین 40 تا 60 در طول دوره جانبی نوسان میکنه.

5-دامنه جانبی

وبینارها در RSI

1. نحوه استفاده از RSI برای معاملات کوتاه مدت

یک معامله گر موفق میتونه روند، حرکت و سطح اصلی مهم را برای ورود به یک معامله سودآور رو پیدا کنند. اما البته، او همچنین باید قبل از اینکه روند که دوست دارد کار کنند، سهام را انتخاب کند. وبینار RSI ما به شما کمک می کند تا به تمام اهداف فوق، معامله و حتی یاد بگیرید که چگونه سهام را از روزانه تا کوتاه مدت تا میان مدت پیدا کنید.

2. مناطق قدرت در RSI و سیگنال ها برای تجارت در آن مناطق

این وبینار همه چیز در مورد درک رابطه زیبا بین قیمت و حرکت است. در این جلسه جزئیات اندیکاتور RSI مورد بحث قرار خواهد گرفت و اهمیت حرکت در دنیای معامله را درک می کند.

3. روش حرفه ای برای استفاده از RSI

این وبینار همه چیز در مورد یکی از مهمترین شاخص های حرکت - RSI است. در این وبینار ، ما یک شیرجه عمیق تر به RSI می گیریم و در مورد استراتژی های مختلف تجارت با استفاده از آن بحث می کنیم. این وبینار همچنین همه اسطوره ها را می شکند و محدودیت های این شاخص قدرتمند را در حالی که از آن به عنوان یک شاخص بیش از حد و بیش از حد استفاده می کند ، درک می کند.

4- سیگنال های تجاری نهایی با استفاده از RSI

این وبینار همه چیز در مورد استفاده از RSI در ساده ترین فرم خود برای به دست آوردن حرکات روند خوب در سهام یا شاخص ها است. با استفاده از RSI به گونه ای که معامله گران در معاملات محکوم شوند ، سود خود را به حداکثر برسانند و ضررها را تا حد زیادی به حداقل برسانند.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات