- در این پست می آموزید :
🏀 - چه زمانی یک جفت ارز بخرید یا بفروشید 🏀 - فرآیند انتقال معاملات در بازار فارکس

چه زمانی یک جفت ارز بخرید یا بفروشید

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

خرید و فروش جفت ارزها در بازار فارکس
معاملات فارکس شامل تلاش برای پیش بینی اینکه کدام ارز در مقابل ارز دیگر افزایش یا کاهش می یابد. چگونه می دانید چه زمانی یک جفت ارز بخرید یا بفروشید؟ در مثال‌های زیر، می‌خواهیم از تحلیل بنیادی کوچکی استفاده کنیم تا به ما در تصمیم‌گیری درباره خرید یا فروش یک جفت ارز خاص کمک کنیم. عرضه و تقاضا برای یک ارز به دلیل عوامل مختلف اقتصادی تغییر می کند که باعث بالا و پایین رفتن نرخ ارز می شود. هر ارز متعلق به یک کشور (یا منطقه) است. بنابراین تحلیل بنیادی فارکس بر وضعیت کلی اقتصاد کشور مانند بهره وری، اشتغال، تولید، تجارت بین المللی و نرخ بهره تمرکز دارد.
بیدار شو
اگر همیشه در طول کلاس اقتصادی به خواب می رفتید یا فقط از کلاس اقتصاد صرف نظر می کردید، نگران نباشید! در مقاله تحلیل بنیادی به آن پرداخته ایم که با کلیک روی ( تحلیل بنیادی ) آن مقاله رو ببینید.
EUR/USD
در این مثال، یورو ارز پایه س و بنابراین «پایه» خرید / فروش است. اگر معتقدید که اقتصاد ایالات متحده به تضعیف خود ادامه خواهد داد، که برای دلار ایالات متحده بد است، دستور خرید EUR / USD را اجرا می کنید. با این کار، یورو را با این انتظار خریده اید که در مقابل دلار آمریکا افزایش یابد. اگر معتقدید که اقتصاد ایالات متحده قوی است و یورو در برابر دلار آمریکا ضعیف می شود، دستور فروش یورو / دلار آمریکا را اجرا می کنید. با این کار، یورو را با این انتظار فروختید که در برابر دلار آمریکا کاهش یابد.
USD / JPY
در این مثال، دلار آمریکا ارز پایه و بنابراین «پایه» خرید / فروش است. اگر فکر می کنید که دولت ژاپن قصد دارد ین را برای کمک به صنعت صادرات خود تضعیف کند، دستور خرید USD / JPY را اجرا می کنید. با انجام این کار، دلار آمریکا را با این انتظار خریده اید که در مقابل ین ژاپن افزایش یابد. اگر فکر می‌کنید که سرمایه‌گذاران ژاپنی پول خود را از بازارهای مالی ایالات متحده بیرون می‌کشند و تمام دلارهای خود را به ین تبدیل می‌کنند و این به دلار آمریکا آسیب می‌زند، دستور فروش USD / JPY را اجرا می‌کنید. با انجام این کار، دلار آمریکا را با این انتظار که در برابر ین ژاپن کاهش یابد، فروخته اید.
GBP / USD
در این مثال، پوند ارز پایه و بنابراین «پایه» خرید / فروش است. اگر فکر می کنید که اقتصاد بریتانیا از نظر رشد اقتصادی بهتر از ایالات متحده خواهد بود، دستور خرید پوند / دلار آمریکا را اجرا می کنید. با این کار، پوند خریده اید با این انتظار که در مقابل دلار آمریکا افزایش یابد. اگر فکر می‌کنید که اقتصاد بریتانیا کند می‌شود در حالی که اقتصاد آمریکا مانند چاک نوریس قوی باقی می‌ماند، دستور SELL GBP / USD را اجرا می‌کنید. با انجام این کار، پوند را با این انتظار فروختید که ارزش آن در برابر دلار آمریکا کاهش یابد.
نحوه معامله کردن در فارکس با USD / CHF
در این مثال، دلار آمریکا ارز پایه و بنابراین «پایه» خرید / فروش است. اگر فکر می کنید فرانک سوئیس بیش از حد ارزش گذاری شده است، سفارش  USD / CHFخرید بزنید. با انجام این کار، دلار آمریکا خریداری کرده اید به این امید که ارزش آن در برابر فرانک سوئیس افزایش یابد. اگر بر این باورید که ضعف بازار مسکن ایالات متحده به رشد اقتصادی آتی آسیب می رساند که باعث تضعیف دلار می شود، دستور فروش USD / CHF را اجرا می کنید. با این کار، دلار آمریکا را با این انتظار فروختید که ارزش آن در برابر فرانک سوئیس کاهش یابد.
معاملات در 'لات'
وقتی به سوپر مارکت می روید و می خواهید یک تخم مرغ بخرید، نمی توانید فقط یک تخم مرغ بخرید، آنها ده ها یا «شانه» از حدود 24 عدد هستند. در بازار فارکس، خرید یا فروش 1 یورو به همان اندازه احمقانه است، بنابراین آنها معمولاً در 'تعداد' 1000 واحد ارز (لات میکرو)، 10000 واحد (مینی لات)، یا 100000 واحد (لات استاندارد) عرضه می شوند. بروکری که در ( صفحه معرفی بروکرهای فارکس ) انتخاب می کنید و نوع حساب  شما و نوع حسابی که باز می کنید میتونید دلار واریز کنید ( از 1 دلار شروع میشه ).
هنگامی که با اهرم معامله می کنید، نیازی به پرداخت 10000 یورو ندارید. در عوض، شما یک 'سپرده' کوچک باز می کنید و در بروکرهای فارکس قرار می دهید. اهرم معاملاتی نسبت به اندازه معامله، به وجه نقد واقعی مورد استفاده برای مارجین لازم میشه. به عنوان مثال، اهرم 1:50 به عنوان نیاز به حاشیه 2٪ شناخته می شود، به این معنی است که برای باز کردن اندازه موقعیت به ارزش 100000 دلار، به 2000 دلار مارجین نیاز دارید. معاملات مارجین به شما امکان می دهد تا با استفاده از کسری از سرمایه ای که معمولاً به آن نیاز دارید، معاملات بزرگی را باز کنید و سود خوبی کسب کنید.
با دقت بخونید زیرا این بسیار مهم است!
شما معتقدید که سیگنال‌های موجود در بازار نشان می‌دهد که پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا افزایش خواهد یافت.
شما یک لات استاندارد (100000 واحد پوند / دلار آمریکا) باز می کنید و با پوند انگلیس با مارجین مورد نیاز 2 درصد خرید می کنید.
شما منتظر افزایش نرخ ارز هستید.
وقتی یک لات (100000 واحد) GBP / USD را با قیمت 1/50000 خریداری می کنید، 100000 پوند می خرید که ارزش آن 150000 دلار است (100000 واحد GBP * 1.50000).
از آنجایی که مارجین مورد نیاز 2٪ بود، 3000 دلار آمریکا برای باز کردن معامله (150000 دلار * 2٪) در حساب شما کنار گذاشته می شود.
شما اکنون 100000 پوند فقط با 3000 دلار کنترل می کنید.
پیش بینی های شما محقق می شود و تصمیم به فروش می گیرید. شما موقعیت را در 1/50500 می بندید. شما حدود 500 دلار سود کردید.

USD GBP فعالیت های شما
-150,000 +100,000 شما 100000 پوند با نرخ تبدیل 1/50000 خریداری می کنید
+150,500 -100,000  20 دقیقه بعد و نرخ مبادله GBP / USD به 1/50500  میرسد و میفروشید
500 0 شما 500 دلار سود کسب کرده اید

 

هنگامی که تصمیم به بستن یک معامله دارید، سپرده که در ابتدا انجام داده اید به شما بازگردانده می شود و محاسبه سود یا زیان شما انجام می شود. این سود یا زیان سپس به حساب شما واریز یا کسر میشه. بیایید مثال معامله GBP / USD را در بالا مرور کنیم. پوند / دلار آمریکا تنها نیم پنس افزایش یافت! نه حتی یک پنس. نیم پنس بود! اما شما 500 دلار درآمدید! ?
چگونه؟ زیرا شما فقط 1 پوند معامله نمی کردید. اگر اندازه سرمایه شما 1 پوند بود، بله، فقط نیم پنس درآمد داشتید. اما ... اندازه سرمایه شما 100000 پوند (یا 150000 دلار) بود که معامله را باز کردید. چیزی که مشخص است اینکه شما مجبور نیستید کل آن مبلغ را قرار دهید. تنها چیزی که برای باز کردن معامله لازم بود 3000 دلار بود. سود 500 دلاری از 3000 دلار سرمایه بازدهی 16/67 درصدی دارد! ??در بیست دقیقه! این قدرت معامله با اهرم است!
همچنین به این معنی است که یک حرکت نسبتاً کوچک می تواند منجر به حرکت نسبتاً بسیار بزرگتری در اندازه هر ضرر یا سود شود که می تواند علیه شما و همچنین برای شما مؤثر باشد. شما به راحتی می توانید 500 دلار را در بیست دقیقه از دست بدهید.

 

چه زمانی یک جفت ارز بخرید یا بفروشید

فرآیند انتقال معاملات در بازار فارکس

برای معاملاتی که در «زمان قطع» بروکرهای فارکس (معمولاً ساعت 5 بعد از ظهر به وقت شرقی) باز می‌شوند، یک «هزینه جابجایی» روزانه وجود دارد که به عنوان «کارمزد مبادله» نیز شناخته می‌شود که معامله‌گر بسته به موقعیت‌هایی که شما می‌پردازد یا کسب می‌کند. اگر نمی‌خواهید برای پوزیشن‌های خود سود کسب کنید یا به آن سود بپردازید، فقط مطمئن شوید که همه آنها قبل از ساعت 5 بعد از ظهر به وقت شرقی، پایان روز بازار بسته شده‌اند.
از آنجایی که هر معامله ارزی شامل قرض گرفتن یک ارز برای خرید ارز دیگر است، هزینه‌های بازگرداندن بهره بخشی از معاملات فارکس است. به ارزی که قرض گرفته می شود سود پرداخت می شود. سودی که خریداری می شود به دست می آید. اگر ارزی با نرخ بهره بالاتر از آنچه که وام گرفته‌اید می‌خرید، تفاوت نرخ بهره خالص مثبت خواهد بود (یعنی USD / JPY) و در نتیجه سود دریافت خواهید کرد. برعکس، اگر تفاوت نرخ بهره منفی باشد، باید پرداخت کنید.
توجه داشته باشید که بسیاری از بروکرهای بازار فارکس، نرخ‌های جابجایی خود را بر اساس عوامل مختلف تنظیم می‌کنند (به عنوان مثال، اهرم حساب، نرخ‌های وام بین بانکی). لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد نرخ‌های جابجایی خاص و روش‌های اعتبار / بستان‌کاری، با بروکرهای بازار فارکس تماس بگیرید.
در اینجا جدولی وجود دارد که به شما کمک می کند تفاوت نرخ بهره ارزهای اصلی را بفهمید.

فرآیند انتقال معاملات در بازار فارکس
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات