- در این پست می آموزید :
🏀 - چگونه از معامله کردن در بازار فارکس کسب درآمد کنیم 🏀 - نحوه خواندن یک قیمت در بازار فارکس 🏀 - مفهوم Bid، Ask و Spresd در بازار فارکس

چگونه از معامله کردن در بازار فارکس کسب درآمد کنیم

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

هدف از معاملات بازار فارکس
بازار فارکس چیست؟ معاملات فارکس چگونه کار می کند؟ در بازار فارکس، شما ارز می خرید یا می فروشید؟ انجام معامله در بازار ارز ساده است. مکانیک یک معامله بسیار شبیه به آنچه در سایر بازارهای مالی (مانند بازار سهام) انجام می شود، است، بنابراین اگر تجربه ای در معامله دارید، باید بتوانید خیلی سریع آن را انجام بدهید و اگر این کار را نکنید، همچنان می‌توانید آن را انتخاب کنید... تا زمانی که تمام مقالات سایت bitdars، را تمام کنید!
هدف از معاملات فارکس مبادله یک ارز با ارز دیگر به این انتظار است که قیمت تغییر کند. به طور دقیق تر، ارزش پولی که خریداری کرده اید در مقایسه با ارزی که فروخته اید افزایش می یابد.
در اینجا یک مثال میزنیم که متوجه بشین:

 

USD EUR اقدام معامله گر
-11,800* +10,000 شما 10000 یورو با نرخ مبادله EUR / USD 1.1800 خریداری می کنید
+12,500** -10,000 دو هفته بعد، 10000 یورو را با نرخ 1.2500 به دلار آمریکا تبدیل می کنید.
+700 0 شما 700 دلار سود کسب می کنید

EUR 10,000 x 1.18 = US $11,800
 EUR 10,000 x 1.25 = US $12,500
نرخ مبادله صرفاً نسبت یک ارز در برابر ارز دیگر است. برای مثال، نرخ مبادله USD / CHF نشان می‌دهد که چند دلار آمریکا می‌تواند یک فرانک سوئیس بخرد، یا چند فرانک سوئیس برای خرید یک دلار آمریکا نیاز دارید.

 

 

چگونه از معامله کردن در بازار فارکس کسب درآمد کنیم

نحوه خواندن یک قیمت در بازار فارکس

ارزها همیشه به صورت جفت هستند مانند GBP / USD یا USD / JPY معرفی می‌شوند. دلیل قیمت گذاری آنها به صورت جفت ارز این است که در هر معامله ارزی، شما همزمان یک ارز را می خرید و دیگری را می فروشید. چگونه میدونید که کدام ارز را می خرید و کدام ارز را می فروشید؟ سوال عالی! اینجاست که مفاهیم ارزهای پایه به میان می آیند…
هر زمان که یک معامله باز در معاملات فارکس دارید، یک ارز را با ارز دیگری مبادله می کنید. ارزها نسبت به سایر ارزها نقل شده است. در اینجا مثالی از نرخ ارز خارجی پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا آوردیم:
اولین ارز فهرست شده در سمت چپ اسلش (' / ') به عنوان ارز پایه شناخته می شود (در این مثال، پوند بریتانیا). ارز پایه عنصر مرجع برای نرخ مبادله جفت ارز است. همیشه ارزش یک را دارد. دومین ارز فهرست شده در سمت راست، ارز مقابل نام دارد (در این مثال، دلار آمریکا). هنگام خرید، نرخ مبادله به شما می گوید که برای خرید یک واحد از ارز پایه، چقدر باید به واحد مقابل پرداخت کنید. در مثال بالا، برای خرید 1 پوند انگلیس باید 1/21228 دلار آمریکا بپردازید. هنگام فروش، نرخ مبادله به شما می گوید که چند واحد از ارز مقابل را برای فروش یک واحد ارز پایه دریافت می کنید. در مثال بالا، با فروش 1 پوند انگلیس، 1/21228  دلار آمریکا دریافت خواهید کرد. ارز پایه نشان دهنده این است که چه مقدار از ارز مقابل برای دریافت یک واحد از ارز پایه مورد نیاز است. اگر EUR / USD بخرید این به سادگی به این معنی است که شما ارز پایه را می خرید و همزمان ارز مقابل را می فروشید.
اگر باور داشته باشید که ارز پایه نسبت به ارز مقابل افزایش می یابد (ارزش افزایش می یابد) جفت ارز را می خرید.
اگر فکر می کنید ارز پایه نسبت به ارز مقابل کاهش می یابد (ارزش خود را از دست می دهد) جفت ارز را می فروشید.
با وجود این همه جفت ارز برای معامله، بروکرهای فارکس چگونه می دانند که کدام ارز را به عنوان ارز پایه و ارز مقابل فهرست کنند؟ خوشبختانه، نحوه عرضه جفت ارز در بازار فارکس استاندارد شده است. ممکن است متوجه شده باشید که ارزهایی که به عنوان یک جفت ارز عرضه می شوند معمولاً با یک کاراکتر اسلش (' / ') از هم جدا می شوند. فقط بدانید که این یک موضوع ترجیحی است و ممکن است اسلش حذف شود یا با یک نقطه، یک خط تیره یا اصلاً هیچ چیز جایگزین شود. به عنوان مثال، برخی از معامله گران ممکن است 'EUR / USD' را به صورت 'EUR USD' یا فقط 'EURUSD' تایپ کنند. معنی همه آنها یکسان است.

 

نحوه خواندن یک قیمت در بازار فارکس

مفهوم Bid، Ask و Spresd در بازار فارکس

تمام قیمت گذاری های فارکس با دو قیمت پیشنهاد می شوند: قیمت فروش و خرید. به طور کلی، قیمت خرید کمتر از قیمت فروش است.
'Bid' چیست؟
پیشنهاد قیمتی است که بروکر شما مایل به خرید ارز پایه در ازای ارز مقابل است.
این بدان معناست که پیشنهاد بهترین قیمت موجود است که شما (تاجر) می توانید به بازار بفروشید.
اگر می خواهید چیزی را بفروشید، بروکر فارکس آن را به قیمت پیشنهادی از شما می خرد.
«Ask» چیست؟
درخواست قیمتی است که بروکر فارکس شما ارز پایه را در ازای ارز مقابل می فروشد. این بدان معناست که قیمت درخواستی بهترین قیمت موجود است که می توانید از بازار خرید کنید. کلمه دیگر برای درخواست، قیمت پیشنهادی است. اگر می خواهید چیزی بخرید، بروکر فارکس آن را به قیمت درخواستی به شما می فروشد (یا پیشنهاد می دهد).
'Spread' چیست؟
تفاوت بین قیمت فروش و خرید به عنوان SPREAD شناخته می شود. در ارز مقابل EUR / USD بالا، قیمت پیشنهادی 1/34568 و قیمت درخواستی 1/34588 است. ببینید چگونه بروکر معامله کردن پول خود را برای شما آسان می کند.
اگر می خواهید یورو را بفروشید، روی 'فروش' کلیک کنید و یورو را به قیمت 1/34568 می فروشید.
اگر می خواهید یورو بخرید، روی 'خرید' کلیک کنید و یورو را با قیمت 1/34588 خریداری خواهید کرد.
در اینجا تصویری وجود دارد که همه چیزهایی را که در این درس پوشش داده‌ایم گرد هم می‌آورد:

 

مفهوم Bid، Ask و Spresd در بازار فارکس
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات