- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه استفاده از الگوهای کندل استیک ضد روند 🏀 - چگونه می توان از الگوهای کندل استیک استفاده کرد؟ 🏀 - درک در الگوی کندل استیک گردن 🏀 - معامله با الگوی کندل گردن

نحوه استفاده از الگوهای کندل استیک ضد روند

دسته بندی : رفتار قیمت
الگوهای کندل استیک ضد روند چیست؟

اندیکاتورهای معکوس در مورد تجزیه و تحلیل تکنیکالی و الگوهای کندل استیک فراوان هستند. به عنوان مثال، الگوی کندل استیک ضدحمله یک اندیکاتور معکوس روند است که بسیاری از معامله گران برای ورود به معامله موقعیت یابی از آن استفاده می کنند. این الگوی کندل استیک معکوس، همچنین به عنوان الگوی کندل استیک ضدحمله خطوط کندل استک شناخته میشه، از دو کندل تشکیل شده که در جهت های مخالف حرکت می کنند. این ممکن است در حین صعود یا نزولی رخ دهد و برای شناسایی معکوس های روند ارزشمند است. این نشانه ای به عنوان یک الگوی ضد حمله صعودی هنگام ظاهر شدن در هنگام روند نزولی در نظر گرفته می شود. در مقابل، این اندیکاتور به عنوان یک الگوی ضد حمله نزولی در طی یک صعود شناخته می شود.

چگونه می توان الگوهای کندل استیک ضدحمله را تفسیر کرد؟

وقتی الگوی را در نمودار یکی از بروکرهای معتبر فارکس عملا مشاهده می کنید، درک معنای آن بسیار ساده تر میشه. به عنوان مثال، الگوی ضد حمله صعودی را می توان در اینجا مشاهده کرد. به این تصویر نگاهی بیندازید. کندل صعودی به رنگ سفید رنگ است، در حالی که کندل نزولی به رنگ سیاه است. قیمت ها به وضوح در این نمودار کاهش می یابد. خریداران درک کاملی در بازار دارند و به طور مداوم قیمت های پایین تری دارند. این با اولین کندل رنگی سیاه نشان داده شده است. کندل سفید در پاسخ به فشار فروش قابل توجه روند 'شکاف' ایجاد می کند و تا رسیدن به پایین ترین نقطه جلسه، همچنان رو به کاهش است. با این حال، خریداران در این مرحله سرعت خود را از دست می دهند و فروشندگان بازار را جاری می کنند و قیمت را به طرز چشمگیری بالا می برند.

نحوه استفاده از الگوهای کندل استیک ضد روند

چگونه می توان از الگوهای کندل استیک استفاده کرد؟

این یک چیز است که باید به این روند توجه کنید. با این حال، استفاده از الگوی شناسایی شده برای ورود به معامله متفاوت است. در نتیجه، قبل از شروع معامله بر اساس الگوی کندل استیک ضدحمله خطوط، نکات زیر را در ذهن داشته باشید.

- برای شروع، یک روند قوی را مراقب باشید. این می تواند یک روند صعودی یا نزولی باشد.

- هنگامی که روند را تعیین کردید، به دنبال کندل باشید که با 'شکاف بالا' یا 'شکاف پایین' باز شود. 'دیافراگم ها باید از مد فعلی پیروی کنند.

- به نحوه حرکت این کندل توجه کنید. حرکت کندل باید در جهت مخالف روند فعلی باشد.

- پس از برآورده شدن این شرط، اطمینان حاصل کنید که کندل در وسط حرکت می کند.

اگر تمام شرایط قبلی برآورده شود، می توان الگویی را با یک کندل ضدحمله لقب داد.

- پس از مشاهده این الگوی به درستی، بهتر است قبل از ورود به معامله منتظر کندل تأیید باشید. به عنوان مثال، در مورد الگوی ضد حمله صعودی، شما فقط باید در صورت ورود کندل که پس از الگوی ظاهر میشود، وارد معامله شوید. از طرف دیگر، واژگونی صعودی در نظر گرفته می شود که شکست خورده است. توجه کنید که چگونه یک کندل نزولی از الگوی کندل استیک ضد حمله نزولی پیروی می کند؟ این کندل معکوس روند را تأیید می کند و باید برای ورود به بازار استفاده شود. از آنجا که الگوی کندل استیک ضد حمله بسیار تخصصی و غیر معمول است، بهتر است قبل از انجام معامله، آن را با سایر اندیکاتورهای تکنیکالی چک کنید. به این ترتیب، ریسک معامله شما به نوبه خود غیر منتظره کاهش می یابد.

درک در الگوی کندل استیک گردن

الگوی کندل استیک بر روی گردن از دو کندل تشکیل شده است: یک کندل بلند و یک کندل بسیار کوتاه تر که در فضای باز فاصله می گیرد اما در نزدیکی کندل قبلی بسته می شود. این الگوی 'روی گردن' نامیده می شود زیرا یک خط افقی ایجاد می کند که می تواند به عنوان 'گردن' تعبیر شود وقتی که دو قیمت بسته شده در طول دو کندل یکسان هستند (یا تقریباً یکسان) هستند. هنگامی که یک کندل در پایین کندل به دنبال یک کندل کوچکتر از بدن واقعی که در فضای باز فاصله می گیرد اما در نزدیکی کندل قبلی بسته می شود، الگوی گردن رخ می دهد. برای شناسایی الگوی گردن به دنبال ویژگی های زیر باشید:

  1. اول، باید روند نزولی در جریان باشد.
  2. باید یک کندل برجسته سیاه (نزولی) به نظر برسد.
  3. سرانجام، کندل سیاه باید با یک شمع کوچکتر سفید (صعودی) دنبال شود.
  4. نزدیک کندل سفید باید تقریباً با کم کندل قبلی یکسان باشد. بنابراین، نباید از قیمت پایین کندل سیاه صعود کند.
  5. در روز سوم به دنبال یک کندل سیاه باشید تا الگوی گردن را تأیید کنید و روند نزولی را ادامه دهید. یک بدن طولانی و همچنین شکاف بین روزهای دوم و سوم، قدرت را نشان می دهد.
  6. این الگوی به عنوان یک گردنبند شناخته می شود زیرا قیمت پایانی دو کندل یکسان است (یا تقریباً یکسان) است که یک گردن افقی را تشکیل می دهد.
  7. از نظر تئوری ، این الگوی یک الگوی مداوم در نظر گرفته می شود و دلالت بر این دارد که قیمت در نتیجه الگوی همچنان کاهش می یابد. در واقعیت، این تقریباً نیمی از زمان اتفاق می افتد. در نتیجه، این الگوی اغلب حاکی از حداقل یک وارونگی به سمت بالا است.
درک در الگوی کندل استیک گردن

معامله با الگوی کندل گردن

امنیت در یک روند صعودی اولیه یا اصلاح قابل توجهی در یک صعود اولیه قرار دارد. یک بدنه واقعی سیاه و سفید توسط شمع اول نمایش داده می شود. نارضایتی نزولی به دلیل عملکرد ضعیف در بازار رشد می کند ، در حالی که تضعیف گاوها به طور کامل عقب نشینی می کند. در کندل دوم، امنیت شکاف ها را پایین می آورد و به پایین جدید می فروشد، اما خریداران کنترل را به دست می گیرند و قیمت را به نزدیک نزدیک می کنند، اما بالاتر از آن نیست. به گفته فروشندگان، خریداران نتوانستند قیمت را بالاتر از نزدیک قبلی هدایت کنند. فروشندگان کنترل چند کندل بعدی را به دست گرفته اند و قیمت آن را با توجه به ایده پایین تر می فرستند. اما، همانطور که قبلاً گفته شد، این تنها نیمی از زمان در واقعیت اتفاق می افتد.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات