- در این پست می آموزید :
🏀 - بازارهای سهام در فارکس 🏀 - رابطه بین سهام و بازار فارکس 🏀 - چگونه بازار سهام بر بازار فارکس تأثیر می گذاره 🏀 - همبستگی بین ین و DOW 🏀 - نحوه استفاده از EUR/JPY به عنوان یک شاخص پیشرو برای سهام

بازارهای سهام در فارکس

دسته بندی : رفتار قیمت
معرفی بازارهای سهام در فارکس

آیا میدونید که از بازارهای سهام میتونیم برای کمک به حرکت بازار ارز استفاده کرد؟ براساس آنچه در تلویزیون می بینید، آنچه در رادیو می شنوید و آنچه در روزنامه می خوانید، به نظر میرسه که بازار سهام از نزدیک ترین بازار مالی است. نکته ای که باید به خاطر بسپارید اینکه برای خرید سهام از یک کشور خاص، ابتدا باید ارز محلی داشته باشید. برای سرمایه گذاری در سهام در ژاپن، یک سرمایه گذار اروپایی ابتدا باید یورو (یورو) خود را به ین ژاپنی (JPY) تبدیل کنه. این افزایش تقاضا برای JPY باعث میشه ارزش JPY بالاتر برود. از طرف دیگر، فروش یورو عرضه خود را افزایش می دهد، که ارزش یورو را پایین می آورد. هنگامی که چشم انداز یک بورس خاص به نظر می رسد خوب است، پول بین المللی وارد می شود. از طرف دیگر، هنگامی که بازار سهام در حال تلاش است، سرمایه گذاران بین المللی پول خود را بیرون می آورند و به دنبال مکانی بهتر برای سرمایه گذاری وجوه خود هستند. حتی اگر شما ممکن که سهام را به عنوان یک معامله گر فارکس تجارت نکنید، هنوز هم باید به بازار سهام در کشورهای اصلی توجه کنید. اگر بورس سهام در یک کشور عملکرد بهتری نسبت به بورس سهام در کشور دیگر شروع کند، باید توجه داشته باشید که احتمالاً پول با بازار سهام ضعیف تر با بازار سهام قوی تر از کشور به کشور منتقل میشه. این میتونه منجر به افزایش ارزش ارز برای کشور با بازار سهام قوی تر شود، در حالی که ارزش ارز میتونه برای کشور با ضعف بازار سهام کاهش یابد.

ایده کلی است:

بازار سهام قوی = ارز قوی.

بازار سهام ضعیف = ارز ضعیف.

اگر ارز را از کشور با بازار سهام قوی تر خریداری کرده اید و ارز را از کشور با بازار سهام ضعیف تر فروخته اید، میتونه به طور بالقوه خمیر خوبی تهیه کنید. با شاخص های اصلی سهام جهانی خیلی آشنا نیستید؟ این روز خوش شانس شماست! اینجا اید!

بازارهای سهام در فارکس

رابطه بین سهام و بازار فارکس

یک مسئله در مورد استفاده از بازارهای جهانی سهام برای تصمیم گیری در مورد معاملات فارکس، اینکه مشخص میشه که چه چیزی منجر میشه. این مانند پاسخ به این سؤال قدیمی است ، 'که اول ، مرغ یا تخم مرغ؟' یا 'چه کسی بابا است؟ نظریه اساسی اینکه، هنگامی که یک بازار سهام داخلی افزایش می یابد، اعتماد به نفس به آن کشور خاص نیز رشد میکنه و منجر به ورود بودجه سرمایه گذاران خارجی میشه. این امر باعث ایجاد تقاضا برای ارز داخلی میشه و باعث تجمع آن در برابر سایر ارزهای خارجی می شود. از طرف دیگه، هنگامی که یک بازار سهام داخلی به طرز وحشتناکی کاهش میاد، اعتماد به نفس از بین می رود و باعث می شود سرمایه گذاران بتوانند وجوه سرمایه گذاری شده خود را به ارزهای محلی خود تبدیل کنند. از نظر تئوری عالی به نظر می رسه، اما در واقعیت ، پیچیده است. به عنوان مثال، رابطه تاریخی بین دلار ایالات متحده و S&P 500 سازگار نبوده است. همانطور که در زیر نشان داده شده است، طی 20 سال گذشته آنها با هم حرکت کرده اند، در جهت های مخالف حرکت کرده اند و بی ارتباط بوده اند. اما این بدان معنا نیست که رابطه بی فایده است. شما فقط باید بدونید که چه زمانی همبستگی کار می کنه (چه منفی یا مثبت) و چه زمانی نیست. در اینجا مثالی آورده شده است که سهام ایالات متحده و ژاپن در جهت های مخالف ارزهای خود حرکت می کنند. هرگونه ارقام اقتصادی خوش بین در ایالات متحده و ژاپن بیشتر از این که ارزهای مربوطه خود، دلار و ین را کاهش نمی دهد. اول ، بیایید نگاهی به همبستگی بین میانگین صنعتی داو جونز و Nikkei بیندازیم تا ببینیم که چگونه بازار سهام در سراسر جهان نسبت به یکدیگر عمل می کنه. از اواخر قرن، میانگین صنعتی داو جونز و Nikkei 225، شاخص سهام ژاپن، مانند عاشقان در روز ولنتاین با هم حرکت می کنند و در همان زمان سقوط و افزایش می یابد. همچنین توجه داشته باشید که گاهی اوقات یک شاخص قبل از اینکه شاخص دیگر باشد، ابتدا منجر به ، تجمع یا رها کردن می شود. این اتفاق هر بار اتفاق نمی افتد، اما می توانید بگویید که بازار سهام در جهان به طور کلی در همان جهت حرکت می کند.

رابطه بین سهام و بازار فارکس

چگونه بازار سهام بر بازار فارکس تأثیر می گذاره

بیایید ببینیم که چگونه بازار فارکس میتونه بر بازار سهام ، به ویژه شاخص های سهام تأثیر بگذارد.وقتی مردم در مورد بورس سهام صحبت می کنند، شما به طور کلی آنها را با استفاده از شاخص بازار سهام با توجه به عملکرد بازار می شنوید. شاخص بازار سهام به سادگی یک سبد سرپوشیده از سهام خاص است. این لیست از سهام راهی برای به دست آوردن اندازه گیری گسترده از آنچه در بورس سهام اتفاق می افتد است. در این درس ، ما بحث می کنیم که چگونه ارزها می توانند در دو شاخص سهام خاص تأثیر بگذارند:

  1. Nikkei 225 که معمولاً Nikkei ، شاخص Nikkei یا میانگین سهام Nikkei نامیده می شود ، شاخص بازار سهام ژاپن است که عملکرد سهام بزرگترین 225 شرکت ژاپن را که در بورس توکیو (TSE) ذکر شده است ، اندازه گیری می کند.
  2. میانگین صنعتی داو جونز ، داو جونز یا به سادگی داو ، شاخص بازار سهام ایالات متحده است که عملکرد سهام 30 شرکت بزرگ آمریکایی را که در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) و NASDAQ ذکر شده است ، اندازه گیری می کند.

Nikkei and USD/JPY

قبل از رکود اقتصادی جهانی که در سال 2007 آغاز شد، هنگامی که بیشتر اقتصادها متحمل دوره های متوالی رشد منفی تولید ناخالص داخلی شدند، Nikkei و USD/JPY با همبستگی معکوس بودند. سرمایه گذاران معتقد بودند که عملکرد بازار سهام ژاپن منعکس کننده وضعیت کشور است، بنابراین تجمع در نیکی منجر به تقویت ین شد. برعکس نیز صادق بود. هر وقت نیکی سقوط می کرد ، USD USD/ JPY نیز افزایش می یافت. با این حال ، هنگامی که بحران مالی به وجود آمد، روابط فقط مانند لیندسی لوهان دیوانه شد. Nikkei و USD/ JPY، که قبلاً متضاد حرکت می کردند ، اکنون در همان جهت حرکت می کنند. شگفت انگیز نیست؟ چه کسی فکر می کند که سهام با بازار ارز ارتباطی دارد؟

چگونه بازار سهام بر بازار فارکس تأثیر می گذاره

همبستگی بین ین و DOW

بیایید نگاهی به همبستگی بین USD/JPY و DOW بیندازیم. به طور کلی، قدرت یا ضعف دلار، بر بازار سهام ایالات متحده، به ویژه سهام شرکت های بزرگ چند ملی (MNC) تأثیر می گذارد. برای چند ملیتی بزرگ ایالات متحده که کالاها و خدمات را در خارج از کشور می فروشند، یک دلار در حال افزایش ایالات متحده میتونه سود را به سود خود برساند. اگر دلار قوی باشه، برای آن شرکت ها تفاوت ایجاد میکنه زیرا افزایش قیمت ها یا حتی حفظ فروش در سطح فعلی برای آنها دشوار است. به گفته این، شما ممکن است فرض کنید که USD/JPY و DOW بسیار همبسته خواهند بود. با این حال ، نگاهی به نمودار زیر به شما می گوید که کاملاً اینگونه نیست. در حالی که این همبستگی مثبت است، اما قوی نیست. نگاهی به داو (خط آبی) بیندازید. در اواخر سال 2007 به 14000 رسید و قبل از ریزش مانند اتفاقی  در سال 2008 افتاد. در همان زمان، USD/JPY (خط نارنجی) نیز سقوط کرد، اما به همان اندازه Dow نیست. این به عنوان یادآوری است که ما همیشه باید اصول، تکنیکال و احساسات بازار را در نظر بگیریم، بنابراین همیشه بخوانید!

همبستگی بین ین و DOW

نحوه استفاده از EUR/JPY به عنوان یک شاخص پیشرو برای سهام

همانطور که قبلاً گفتیم، برای اینکه شخصی بتونه در یک بورس سهام خاص سرمایه گذاری کنه، برای خرید سهام به ارز محلی نیاز داره. شما میتونید تأثیراتی را که بازارهای سهام مانند DAX (این بورس سهام آلمان است) بر ارز داشته باشید. از نظر تئوری، هر زمان که داکس بالا میره، احتمالاً میتونیم انتظار داشته باشیم یورو نیز افزایش یابد، زیرا سرمایه گذاران باید به یورو دست یابند. در حالی که این همبستگی ناقص است، آمار نشان می دهد که هنوز هم بسیار دقیق است. باید بدونید که ین به همراه دلار ایالات متحده آمریکا در بین ارزهای اصلی پناهگاه های امن محسوب میشه. هر زمان که اقتصاد جهانی کاهش یابد و معامله گران از آن ترسیده باشند، ما معمولاً می بینیم که معامله گران پول خود را از بازار سهام خارج می کنند، که منجر به کاهش ارزش های DAX و S&P500 می شود. با پولی که از این بازارها خارج میشه، معمولاً می بینیم که EUR/JPY سقوط میکنه زیرا معامله گران برای پوشش کار می کنند. از طرف دیگه، هنگامی که خورشید روشن است و اشتها خطرناک است، سرمایه گذاران پول خود را در بازار سهام می ریزند که به نوبه خود منجر به افزایش EUR/JPY میشه. برای دیدن همبستگی بین EUR/ JPY و DAX و S&P500 به نمودارهای زیر نگاهی بیندازید.

نحوه استفاده از EUR/JPY به عنوان یک شاخص پیشرو برای سهام
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات