- در این پست می آموزید :
🏀 - 8 قانون برای Divergences 🏀 - قانون دوم: فقط نقاط بالا و پایین را وصل کنید 🏀 - قانون سوم: چشم از نمودار قیمت برندارید 🏀 - قانون چهارم: توجه به خطوط حمایت مقاومت 🏀 - قانون پنجم: قیمت ها و اندیکاتورها را در هماهنگی عمودی نگاه کنید 🏀 - قانون ششم: نقاط Prz را توجه داشته باشید 🏀 - قانون هفتم: تشخیص واگرایی 🏀 - قانون هشتم: یک گام را بردارید

8 قانون برای Divergences

دسته بندی : استراتژی
قانون اول: Divergences

Divergences توسط معامله گران برای تعیین اینکه آیا روند ضعیف تر شده یا نه، که ممکن منجر به تغییر روند یا ادامه روند بشه. قبل از اینکه معاملاتونو ببندید و شروع به جستجو برای Divergences  بالقوه کنید، در اینجا 9 قانون برای واگرایی معاملاتی وجود داره.

الف-اطمینان حاصل کنید که عینک های شما تمیز هستند

به منظور واگرایی وجود دارد، قیمت باید یکی از موارد زیر را تشکیل دهد:

 • بالاتر از High بالایی
 • پایین تر از Low پایینی
 • Double Top
 • Double Botton
 • حتی نگران یک اندیکاتور نباشین، مگر اینکه یکی از این چهار سناریوی قیمت رخ داده باشد. در غیر این صورت واگرایی رخ نداده.

  ب- خطوط را بر روی تپه های پیوندی و پایینی بکشید

  خوب حالا که شما اقداماتی را انجام دادید، به آن نگاه کنید. به یاد داشته باشید، فقط یکی از چهار چیز را می بینید a higher high, a flat high, a lower low, or a flat low. در حال حاضر یک خط را به عقب برگردانید از آن بالا یا پایین به بالا یا پایین قبلی. این باید بر روی گلدان های متوالی پایین باشه. اگر شما هر گونه ضربه های کوچک و یا بین دو بزرگ بزرگ پایین را می بینید، انجام آنچه شما انجام می دهید زمانی که شما دیگر فریاد می زند در شما - آن را نادیده بگیرید.

  8 قانون برای Divergences

  قانون دوم: فقط نقاط بالا و پایین را وصل کنید

  هنگامی که دو عدد نوسان را می بینید، نقاط رو بهم را وصل کنید. اگر دو پایین ساخته شود، پایین را وصل می کنید.

  قانون دوم: فقط نقاط بالا و پایین را وصل کنید

  قانون سوم: چشم از نمودار قیمت برندارید

  بنابراین شما دو تا دو یا دو پایین را با یک خط روند متصل کرده اید. در حال حاضر به شاخص فنی مورد نظر خود نگاه کنید و آن را با قیمت قیمت مقایسه کنید. هر کدام از شاخص های شما استفاده می شود، به یاد داشته باشید که شما بالا یا پایین آن را مقایسه می کنید. برخی از شاخص هایی مانند MACD یا Stochastic دارای چندین خط هستند که همه چیز را مانند نوجوانان با هورمون های خشمگین دارند. نگران نباشید که این بچه ها چه کار می کنند.

  قانون سوم: چشم از نمودار قیمت برندارید

  قانون چهارم: توجه به خطوط حمایت مقاومت

  اگر شما یک خط در نقاط مهم در نمودار قیمت مشخص کنید، باید یک خط را متصل کنید که دو عدد را در این اندیکاتور نیز وصل کنه. به همین ترتیب برای پایین ترین حد قیمت مشخص کنید. اگر شما یک خط به صورت عمودی از نمودار قیمت تا اندیکاتور وصل کنید، نقاط محسوس اندیکاتور مشخص میشه و آنها باید باهم مطابقت داشته باشند!

  قانون چهارم: توجه به خطوط حمایت مقاومت

  قانون پنجم: قیمت ها و اندیکاتورها را در هماهنگی عمودی نگاه کنید

  نقاط بالا و یا پایین  در اندیکاتور، باید به صورت عمودی با نمودار قیمت بالا یا پایین تر هماهنگی خاصی داشته باشند. حواستون به هماهنگی عمودی با افزایش قیمت های نوسان قیمت با اندیکاتور در هنگام عوض شدن روند قیمت باشه.

  قانون پنجم: قیمت ها و اندیکاتورها را در هماهنگی عمودی نگاه کنید

  قانون ششم: نقاط Prz را توجه داشته باشید

  واگرایی تنها زمانی به وجود میاد که اگر شیب خط اتصال اندیکاتور پایین تر از شیب قیمت باشه.

  شیب باید باشد: صعودی (افزایش) نزولی (سقوط) مسطح (مسطح).

  قانون ششم: نقاط Prz را توجه داشته باشید

  قانون هفتم: تشخیص واگرایی

  اگر شما واگرایی را مشخص کرده اید، اما نمودار قیمت در حال حاضر به عقب برگردد و به مدتی در یک جهت حرکت کرده باشد، واگرایی باید در نظر گرفته شود. صبر کنید برای یک چرخش دیگر بالا پایین در نمودار قیمت باشید.

  قانون هفتم: تشخیص واگرایی

  قانون هشتم: یک گام را بردارید

  سیگنال های واگرایی در تایم فریم های طولانی تر دقیق تر مشخص میشه. شما سیگنال های کاذب کمتری پیدا می کنید. این به معنی که معاملات کمتری است، اما اگر شما معاملات خود را به خوبی مدیریت کنید، میتونید سود بزرگتری بدست بیارید. واگرایی در تایم  فریم های کوچیک بیشتر اتفاق می افتد، اما کمتر قابل اعتماد هستند. ما توصیه می کنیم فقط برای واگرایی ها 1 ساعته یا طولانی تر به دنبال آن باشید

  این مقاله مفید بود ؟
  فرم ارسال نظر
  تبلیغات