- در این پست می آموزید :
🏀 - معاملات نوسانی در بازار فارکس 🏀 - انواع معاملات نوسانی 🏀 - معاملات در محدوده

معاملات نوسانی در بازار فارکس

دسته بندی : استراتژی
معرفی معاملات نوسانی

معاملات نوسانی به سبک معاملاتی اشاره داره که توسط معامله گران فارکس مورد استفاده قرار می گیرد که سعی می کنند از نوسانات قیمت سود ببرند. این شیوه معاملاتی نیاز به صبر داره تا معاملات خود را برای چندین روز در یک زمان نگه دارند. معاملات نوسانی بین دو سبک معاملاتی محبوب است: معاملات روزانه و معاملات محدوده های خاص. معامله گران نوسانی یک روند احتمالی را شناسایی می کنند و سپس معاملات رو برای مدت زمان، از حداقل دو روز تا چند هفته نگه می دارند. این ایده آل برای کسانی است که نمیتونند نمودارهای خود را در طول روز نظارت کنند، اما هر شب میتونند چند ساعت را تجزیه و تحلیل کنند.

معاملات نوسانی برای کسانی که شغل یا مدرسه تمام وقت را دارند، مناسب است، اما وقت آزاد خود رو برای آنچه که در اقتصاد جهانی اتفاق می افتد، باقی بماند. استراتژی های معاملاتی نوسان، تجزیه و تحلیل های بنیادی یا تکنیکالی را به منظور تعیین اینکه آیا یک جفت ارز خاص ممکن است در آینده نزدیک به قیمت بالا یا پایین باشد، استفاده شود یا خیر. معاملات نوسانی تلاش میکنه تا 'نوسان' را در یک روند متوسطه شناسایی کنه و تنها زمانی وارد شود که به نظر میرسه احتمال بالایی از برنده شدن وجود داره. به عنوان مثال، در یک روند صعودی، شما قصد خرید به مدت طولانی دارید (Swing Lows). از آنجا که معاملات بسیار طولانی تر از یک روز، حد ضرر بزرگتر نیاز داره، و یک معامله گر فارکس باید آن را به برنامه مدیریت سرمایه خود تطبیق دهد.

مهم که شما بتونید در طول این زمان ها آرام باشید و به تجزیه و تحلیل خود اعتماد کنید. از آنجا که معاملات معمولا اهداف بزرگتر دارند، نوسانات تاثیری بر سود کلی شما نخواهند داشت. در نتیجه، جفت ارزهای معاملاتی با گسترش بزرگتر و نقدینگی پایین قابل قبول هستند.

معاملات نوسانی در بازار فارکس

انواع معاملات نوسانی

چگونه معاملات را عوض می کنید؟

چندین استراتژی معاملاتی مختلف وجود داره که اغلب توسط معامله گران حرفه ای استفاده میشه.

در اینجا چهار تا از محبوب ترین ها رو معرفی کنیم: بازگشتی، اصلاحی، بریک اوت ها و شکست ها.

معاملات بازگشتی

معاملات بازگشتی به تغییر در حرکت قیمت متکی است. بازگشت در جهت روند قیمت جفت ارز است. به عنوان مثال، زمانی که یک روند صعودی از بین میره و قیمت شروع به حرکت به پایین میکنه. بازگشت میتونه مثبت یا منفی باشه (یا صعودی یا نزولی).

معاملات اصلاحی

حرکت اصلاحی (یا عقب نشینی) یعنی به طور موقت در یک روند بزرگتر معکوس شود و قیمت به طور موقت به یک نقطه قیمت قبلی بازمی گردد و سپس مجددا به همان جهت حرکت میکنه. معکوس گاهی اوقات به سختی پیش بینی میشه و به جز از کوتاهی مدت روند اصلی می گویند. در حالی که یک معکوس تغییر در روند را نشان میده، یک عقب کشیدن یک اصطلاح کوتاهتر 'معکوس مینی' در یک روند موجود است. اگر این اصلاحیه است، قیمت در برابر روند اولیه حرکت میکنه باید موقت و نسبتا مختصر باشد. معکوس همیشه به عنوان بالقوه بالقوه شروع میشه. چالش اینکه بدونید که آیا این تنها یک عقب کشیدن یا معکوس واقعی روند است.

معاملات بریک اوت

معاملات Breakout یک رویکردی است که در آن موقعیت خود را در اوایل صعود می کنید و به دنبال قیمت 'شکستن' هستید. به محض اینکه قیمت یک سطح کلیدی مقاومت را از دست می دهید، وارد معامله می شوید.

استراتژی شکستن

استراتژی شکست، مخالف یک استراتژی شکستن است. شما موقعیتی را در اوایل یک روند نزولی قرار می دهید و به دنبال قیمت 'شکستن' (همچنین به عنوان یک شکست نزولی شناخته می شود). به محض این که قیمت یک سطح کلیدی پشتیبانی را به یک موقعیت وارد می کنید، وارد کنید.

شما ممکن است بخواهید یک معامله گر نوسانی باشید اگر:

  1. شما چند روز معامله خود را نگه ندارید.
  2. شما مایل به گرفتن معاملات کمتری هستید، اما دقیق تر مطمئن شوید که معاملات شما تنظیمات بسیار خوبی هستند.
  3. شما صبور هستید
  4. هنگامی که معاملات در برابر شما حرکت می کنند، می توانید آرام باشید.

اگر شما یک کار تمام وقت دارید، اما از تجارت لذت ببرید، پس از آن تجارت نوسان ممکن است بیشتر سبک شما باشد! مهم است که به یاد داشته باشید که هر سبک معاملاتی دارای مزایا و معایب آن است، و آن را به شما معامله گر، که یکی از شما را انتخاب کنید.

انواع معاملات نوسانی

معاملات در محدوده

معامله انجام دادن در مناطق حساس ( نزدیک مقاومت ها و حمایت ها ) طولانی ترین معاملات است و میتونه این معاملات چندین ماه طول می کشد تا چندین سال طول بکشد! معامله گرانی که در مناطق حساس معامله میکنند، جنبش های کوتاه مدت قیمت را نادیده می گیرند تا روند رو مشخص کنند و سود بیشتری از روند بگیرند. این نوع معامله کردن بیشتر شبیه به 'سرمایه گذاری بلند مدت' است. تفاوت حیاتی در بازارهای خارج از فارکس است، 'سرمایه گذاری' معمولا به این معنی است که شما موقعیت هایی را که طولانی هستند را نگه دارید.

از آنجا که معاملات در مناطق حساس تر به مدت طولانی برگزار میشه، تم های اساسی در هنگام تجزیه و تحلیل بازار، تمرکز غالب خواهد بود. اصول اولیه، روند بلند مدت جفت ارز را دیکته می کنند و مهم که شما درک کنید که چگونه داده های اقتصادی بر کشورهای شما و چشم انداز آینده خود تاثیر می گذارد. از آنجا که زمان طولانی نگه داشتن معاملات شما، حد ضرر شما بسیار بزرگ خواهد بود. این به این معنی است که ضرر شما می تواند به پایان برسه، اما این بدان معنی است که سود شما میتونه بزرگ باشه. برای ایده شما چقدر پول باید در حساب معاملاتی خود داشته باشید، مدیریت سرمایه ما را بررسی کنید.

معامله در مناطق حساس نیاز به پوست ضخیم داره، زیرا تقریبا تضمین شده است که معاملات شما در یک نقطه یا دیگری در برابر شما قرار می گیرند.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات