- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه ساخت یک استراتژی معاملاتی فارکس 🏀 - معاملات فارکس متفاوت است 🏀 - یک استراتژی معاملاتی رو شناسایی کنید 🏀 - امنیت فارکس را برای معاملات شناسایی کنید 🏀 - پارامترهای خاص فارکس را وصل کنید 🏀 - اهداف معاملاتی خود را تنظیم کنید 🏀 - تست استراتژی معاملاتی

نحوه ساخت یک استراتژی معاملاتی فارکس

دسته بندی : استراتژی
معرفی طرح کلی ساخت استراتژی معاملاتی

خوش آمدین به تجارت فارکس - بازار جهانی که بر پایه 245 باز است، فرصت های بزرگی برای معامله گران را آماده میکنه تا سود خوبی بدست بیارن. در این مقاله، دستورالعمل ها و طرح های کلی برای ساخت یک استراتژی معاملاتی برای بازار فارکس یا جفت ارز را مورد بحث قرار میده. همچنین بحث های مربوط به چگونگی معاملات فارکس متفاوت از تجارت سهام، و همچنین نکات خاص برای ساخت استراتژی معاملاتی فارکس است. مزیت بزرگ با بازارهای اینکه تمام انواع نظریه ها (بنیادی، تکنیکالی، اقدام قیمت، و غیره) را در اختیار شما قرار میده، و اجازه میده تا شرکت کنندگان در بازار فرصت های فراوانی را که از الگوهای و اصول متنوع برای معامله پیروی میکنند، قرار دهد. این موضوع زمان است - یکی از آنها از ضرر کردن یا سود کسب کردن در هر لحظه خاص است. هنگامی که با دقت انجام شد، ساخت یک استراتژی معاملاتی بر اساس یک استراتژی مفهومی، باعث کاهش معاملات ضررده و بهبود تعداد معاملات سوده میشه، در نتیجه یک رویکرد سیستماتیک برای سود را فراهم میکنه. به عنوان یک جریان کلی فکر و فرآیند، ساخت یک استراتژی معاملاتی را می توان در مراحل زیر در نظر گرفت، همانطور که در این شکل نشان داده شده است. با این حال، ممکن که چند ورودی خاص برای معامله ویژه فارکس مورد نیاز باشه که در زیر مورد بحث قرار گرفته میشه.

نحوه ساخت یک استراتژی معاملاتی فارکس

معاملات فارکس متفاوت است

به لحاظ تئوری، نرخ فارکس به دلیل دو مفاهیم اساسی - نرخ بهره و قدرت خریداران و فروشندگان، حرکت میکنه. تفاوت های قابل توجهی بین بازار فارکس و بازار سهام است که بازار فارکس در طبیعت جهانی است، یعنی بازار فارکس 5 روز از هفته بصورت 24  ساعته باز است. این منجر به تغییرات بسیار حساس، غیر قابل پیش بینی و حساس در حرکات قیمت فارکس میشه. رانندگان اولیه نرخ های فارکس عبارتند از: آیتم های خبری، مانند اظهارات صادر شده از مقامات دولتی، تحولات ژئوپلیتیکی، تورم و سایر ارقام اقتصادی ماکرو.

یک استراتژی معاملاتی رو شناسایی کنید

ساخت یک استراتژی معاملاتی نیاز به شناسایی فرصت های مناسب داره، که به نوبه خود شامل انتخاب هر استراتژی تعریف شده یا مفهوم سازی موارد جدید به عنوان یک استاندارد است. استراتژی معاملاتی قلب هر مدل معاملاتی باقی می ماند، زیرا به وضوح قوانین را دنبال میکنه، نقاط ورود /  خروج، پتانسیل سود، مدت زمان معامله و معیارهای مدیریت سرمایه را تعیین میکنه. به عنوان مثال، در اینجا دو استراتژی معاملاتی فارکس محبوب هستند:

اخبار محو شده: بازار فارکس غیر منطقی اغلب به دلیل اخبار پس از انتشار اعداد رسمی مانند (شماره تولید ناخالص داخلی، چهره های استخدامی، انتشار داده های حقوق و دستمزد غیر مزرعه، و غیره) حرکت میکنه. یک اثر معمولا بلافاصله پس از انتشار اخبار، سطح بالایی از نوسانات که منجر به نوسانات قابل توجهی میشه. با این حال، حدود 15 دقیقه پس از اعلام اخبار، قیمت ها اغلب مشاهده میشه که به سطوح قبلی بازگردانده میشه که قبلا قبل از انتشار اخبار بوده است. مدل ها میتونند برای سرمایه گذاری بر روی این فرصت ها ساخته شوند.

در طول روز Breakout: الگوی روز در داخل روز به کندل استیک ها اعمال میشه، جایی که محدوده بالا و پایین امروز در محدوده بالایی از روز قبل، نشان دهنده کاهش نوسانات است. چند روز بعد میتونند چند الگوهای روزانه در روز وجود داشته باشه، که نشان دهنده کاهش مداوم در نوسانات است و از این رو به طور قابل توجهی افزایش احتمال شکستن را افزایش می دهد. معامله گران فارکس مدل ها و استراتژی های مبتنی بر این مفهوم را ساختند.

یک استراتژی معاملاتی رو شناسایی کنید

امنیت فارکس را برای معاملات شناسایی کنید

معاملات فارکس خاص نیاز به انتخاب دقیق از موارد زیر داره:

  1. سرمایه - آیا معاملات فارکس به سادگی یادداشت های ارز خارجی را شامل میشه، یا معاملات فارکس به گزینه های ساده، متوسط و پیشرفته طبقه بندی میشه؟
  2. جفت ارزهای مورد نظر که در استراتژی معاملاتی سوده هست شناسایی بشه (مانند EURUSD، JPYAUD، و غیره)

پارامترهای خاص فارکس را وصل کنید

استراتژی پس از معامله باید انجام بدیم شناسایی امنیت معامله، گام بعدی برای ساخت یک مدل معاملاتی فارکس است شامل معرفی پارامترهای خاص استراتژی فارکس باشه:

وابستگی به اخبار: هیچ معامله گر فارکس نمیتونه اخبار مربوط به تحولات ژئوپلیتیکی، وضعیت اقتصاد یا اعلام ارقام اقتصادی کلان مرتبط را نادیده بگیرد، مگر اینکه شما یک سرمایه گذار بلندمدت باشید. در مدل معاملاتی باید تأثیر اخبار به طور کامل یا جزئی، دستی یا خودکار در نظر گرفته شود - تا حدی که با مدل معاملاتی فارکس مطابقت داشته باشه.

زمان بندی معامله: مدل بازرگانی فارکس باید برای وابستگی های زمان بندی حساب شود، اگر وجود داشته باشه، مانند:

  1. موقعیت را فقط قبل از اعلام آمار اقتصاد کلان اعلام کنید.
  2. معاملات یک جفت ارز فارکس که در طول ساعت ها نوسانات بیشتری داره، مانند بازرگانی معامله گر استرالیا در مورد ارزور ارز EURUSD در طول زمان شب استرالیا.
  3. معامله ارز عجیب و غریب، که تنها در طول ساعات کاری در بانک های تعیین شده و بازارهای OTC اتفاق می افتد.

ابزارهای تکنیکالی، عوامل بنیادی و الزامات نظارت: اگر استراتژی انتخاب شده مستلزم نظارت دائمی نمودارهای DMA یا باندهای بولینگر یا محاسبات مبتنی بر ارقام بنیادی / کلان اقتصادی باشه، مدل معاملاتی فارکس باید به گونه‌ای مجهز شود که تمام ابزارهای لازم برای این الزامات را شامل شود.

پارامترهای خاص فارکس را وصل کنید

اهداف معاملاتی خود را تنظیم کنید

این مرحله به طور عمده بر روی ترکیب ویژگی های اساسی زیر به استراتژی معاملاتی تمرکز میکنه، با مقادیر مختلف برای پیدا کردن بهترین مناسب:

  1. تعیین سطوح مختلف سود (مانند حرکت پیپ)
  2. تعیین سطوح مختلف حد ضرر
  3. مدیریت سرمایه: چقدر حاضر هستین ریسک کنید  (مقدار ثابت در هر معامله یا مقادیر متغیر با تغییرات مترقی)
  4. مدیریت ریسک و بررسی سناریوها، به عنوان قابل اجرا

یکی ممکن است با چند فرضیه شروع شود و لحن خوب آنها را به عنوان تست های تکراری بیشتری انجام می شود تا بهترین سودآور را پیدا کند.

تست استراتژی معاملاتی

هر استراتژی معاملاتی که توسط یک فرد شناخته میشه، نشان دهنده ویژگی ها، فرایند فکر، خلق و خوی و تجربه معامله گر است که آن را تولید میکنه. اغلب با دانش و یا حتی چالش های شخصی از اعتقادات انسانی یا کور به مدل های توسعه یافته خود محدود میشه، جنبه های مهم گاهی اوقات توسط معامله گران نادیده گرفته میشند. از این رو، برای تست مدل بر روی داده های تاریخی، شناسایی خطاها و جلوگیری از چنین تلفات در تجارت واقعی در دنیای واقعی میشه. BackTesting همچنین اجازه می دهد سفارشی سازی مورد نیاز در اهداف تعیین شده (اهداف سود، ضرر توقف، و غیره) برای تنظیم دقیق تر مدل و استراتژی های توسعه یافته، اطمینان از تحقق عملی حداکثر سود پتانسیل سود شود.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات