- در این پست می آموزید :
🏀 - در بازار فارکس Pip چیست؟ 🏀 - در بازار فارکس Pipette چیست؟ 🏀 - نحوه پیدا کردن ارزش PIP در ارز حساب معاملاتی شما

در بازار فارکس Pip چیست؟

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
معرفی Pip در بازار فارکس

شما احتمالا از اصطلاحات 'Pips'، 'Pointes'، 'Pipettes'، 'Pipettes' شنیده اید، و در حال حاضر ما قصد داریم توضیح دهیم که آنها چه هستند و به شما نشان میدن که ارزش های آنها محاسبه میشه. وقت خود را با این اطلاعات بگذارید، زیرا دانش لازم برای همه معامله گران فارکس است. حتی در مورد هر تجارتی فکر نکنید تا تمام اطلاعت لازم اون تجارت رو یاد نگیرید نمیتونید کار رو شروع کنید. در بازار فارکس واحد اندازه گیری برای بیان تغییر در ارزش بین دو جفت ارز 'PIP' نام گذاری میکنیم. اگر EUR /USD از 1/1050 به 1/1051 حرکت کنه، که 0/0001 افزایش ارزش دلار یک پیپ است. یک PIP معمولا آخرین نقطه اعشاری از اعلام قیمت است. اکثر جفت ارزها به 4 رقم اعشار میرسند، اما بعضی از موارد استثنائات مانند جفت ارز ین ژاپنی وجود داره (آنها به دو رقم اعشار می روند). به عنوان مثال، برای EUR/USD، آن را 0/0001، و برای USD/ JPY، 0/01 است.

در بازار فارکس Pip چیست؟

در بازار فارکس Pipette چیست؟

بروکرهای فارکس هستند که جفت ارز را فراتر از اعشار استاندارد 2 و 4 تا اعشار 3 و 5 قیمت گذاری می کنند. آنها از PIPS کمتر اعلام میکنند که «نقطه» یا «پیپت» نیز نامیده می شود. اگر مفهوم 'پیپ' در حال حاضر برای معامله گر جدید فارکس گیج کننده نیست، اجازه بدین برای اینکه بیشتر گیج نشین از مفاهیم 'pipette' یا 'pipett pipet' با ذکر مثال توضیح دهیم. به عنوان مثال، اگر GBP/USD از 1/30542 تا 1/30543 حرکت کنه، که 0/00001 دلار بالاتر از یک پیپت است. در سیستم های معاملاتی، رقم آخر نشان دهنده یک دهم از یک پیپ معمولا به سمت راست دو رقم بزرگتر ظاهر میشه. در اینجا یک پیپ 'نقشه' برای کمک به شما برای یادگیری نحوه خواندن پیپ ها ... .

در بازار فارکس Pipette چیست؟

نحوه پیدا کردن ارزش PIP در ارز حساب معاملاتی شما

آخرین سوالی که هنگام تعیین ارزش پیپ پوزیشن خود باید بپرسید اینکه 'ارزش پیپ از نظر ارز حساب معاملاتی من چقدر؟' پس از همه، این یک بازار جهانی است و نه هر کس حساب خود را در همان ارز تعریف نمیکنه. این بدان معناست که ارزش پیپ باید به هر ارزی که حساب ما با آن معامله میشه ترجمه شود. این محاسبه احتمالا ساده ترین همه است؛ به سادگی ضرب/ تقسیم 'مقدار PIP موجود' را با نرخ ارز  حساب خود و ارز مورد سوال خودمون رو بدست میاوریم. اگر 'ارزش پیپ' ارز همان ارز است به عنوان ارز پایه در نرخ ارز نقل قول:

با استفاده از مثال GBP/ JPY در بالا، اجازه دهید مقدار PIP موجود از 813 GBP را به مقدار PIP در دلار با استفاده ازGBP /USD در 1/5590 به عنوان نسبت نرخ ارز ما تبدیل کنیم. اگر ارز شما تبدیل به ارز شمارنده نرخ ارز است، همه شما باید انجام دهید این است که تقسیم 'مقدار PIP یافت' را با نسبت نرخ ار ز مربوطه تقسیم کنید: 0/813 GBP در هر پیپ (GBP / 1.5590 USD) [. GBP)  (1 GBP)] X (1.5590 USD) = 1.2674 دلار در هر پیپ حرکت می کند. بنابراین، برای هر 0.1 پیپ در GBP/JPY حرکت میکنه، ارزش 10000 تغییر موقعیت واحد را با حدود 1/27 دلار تغییر میکنه. اگر ارز شما تبدیل به ارز پایه از نسبت نرخ ارز تبدیل، پس از آن ضرب 'مقدار PIP یافت' را با نسبت نرخ ارز تبدیل تبدیل کنید. با استفاده از مثال USD/CAD ما در بالا، ما می خواهیم ارزش PIP را از 98 دلار در دلار نیوزیلند پیدا کنیم. ما از 7900 به عنوان نسبت نرخ ارز تبدیل ما استفاده می کنیم:

0/98 USD PIP X (1 NZD /  7900 USD) یا [(0.98 USD) /  (7900 USD)] X (1 NZD) = 1.2405 NZD در هر پیپ حرکت میکنه. برای هر 0/0001 پیپ در USD/CAD از مثال بالا حرکت می کند، موقعیت واحد 10000 شما در حدود 1/24 NZD تغییر میکنه. حتی اگر اکنون یک نابغه ریاضی هستید - حداقل با مقادیر پیپ - احتمالاً چشمان خود را به عقب برمی‌گردانید و فکر می‌کنید: 'آیا واقعا باید همه اینها را حل کنم؟' خوب، پاسخ یک چربی بزرگ نیست. تقریبا تمام بروکرهای فارکس به طور خودکار این کار را برای شما انجام خواهند داد، اما همیشه برای شما خوب است که بدانید چگونه آنها را انجام می دهند. اگر بروکر شما این کار را انجام ندهد، نگران نباشید! شما می توانید ماشین حساب ارزش PIP خود را استفاده کنید!.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات