- در این پست می آموزید :
🏀 - قیمت بروکرهای فارکس از کجا میاد؟ 🏀 - قیمت ها بر مبادلات کار می کند 🏀 - قیمت گذاری در بازار فارکس کار میکنه 🏀 - چگونه خرده فروشی بروکرهای فارکس قیمت خود را تامین می کنند

قیمت بروکرهای فارکس از کجا میاد؟

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
قیمت گذاری بروکرهای فارکس

به طور خاص، شما به دنبال سود از نوسانات نرخ جفت ارزها، شرط بندی در مورد اینکه آیا ارزش یک ارز، مانند ین ژاپن، به بالا یا پایین میره در ارتباط با جفت ارز دیگه، مانند دلار استرالیا، به بالا یا پایین خواهد رفت. تغییرات قیمت در بازار فارکس توسط ارزها یا تقویت (افزایش قیمت) یا تضعیف (کاهش قیمت) شروع میشه. توانایی شما برای باز کردن و بستن معاملات محدود به قیمت هایی است که بروکرهای فارکس شما را به شما ارائه میده، زیرا هیچ بازار دیگری برای این معاملات وجود نداره. خب حالا سوال اینه که…چگونه میدونید قیمت هایی که شما در پلتفرم معاملاتی بروکر خود را می بینید، بازتاب دقیق از آنچه که در بازار واقعی اتفاق میفته. قیمت بروکرهای فارکس از کجا آمده است؟ آیا قیمت ها دقیق هستند؟ برای هر جفت ارز مشخص، بروکرهای فارکس شما دو قیمت را به شما پیشنهاد می کند:

  1. قیمت بالاتر ('بپرسید') که میتونید خرید کنید ('به مدت طولانی')
  2. قیمت پایین تر ('پیشنهاد') که در آن شما می توانید فروش ('برو کوتاه')

در مجموع، قیمت های ASK و BID به عنوان 'قیمت' بروکرهای فارکس برای شما نامیده گذاری میکنند. شما این قیمت گذاری ها رو در پلتفرم معاملاتی خود می بینید. این قیمت گذاری نمایش داده شده به عنوان 'جریان قیمت' شناخته میشه. اما قیمت ها از کجا آمده؟ آیا بروکرهای فارکس این رو شکل میدن؟ ممکن ?؟ اما بعیده. حالا شما ممکن فکر کنید، 'هه؟ ممکن؟' ولی… . آیا میدونید بروکرهای فارکس شما ممکن هر قیمت مورد نظر خودشون رو نشون بدن؟ همانطور که ما در مقالاتی که راجب بروکرهای فارکس قبلا نوشتیم، معامله گران خرده فروش نمیتونند در بازار فارکس، روند بازار رو به نفع خودشون تکون بدن. بروکرهای فارکس، بازار فارکس رو برای شما معامله میکنند.

در پلتفرم معاملاتی خود، میتونید قیمت‌هایی را که از منابع خارجی به دست آمده رو به شما نشان دهد. این به این معنی که قیمت های ارائه شده توسط بروکرهای فارکس شما ممکن است یا ممکن است منعکس کننده قیمت های موجود در جاهای دیگر مانند یکی دیگر از بروکرهای فارکس باشد. چرا این مورد است؟ آیا نباید قیمت های نقل قول شده توسط بروکرهای فارکس یکسان باشه، با قیمت های بازار FX زیرزمینی (نهادی) و مشکل اینجاست در بازار فارکس، برای هر جفت ارز، هیچ چیز به عنوان یک 'قیمت بازار' وجود نداره.

قیمت بروکرهای فارکس از کجا میاد؟

قیمت ها بر مبادلات کار می کند

برای کمک به شما بهتر که درک کنید که چرا مهم که اهمیت بازار فارکس را که بازار OTC است، درک کنیم، بیایید این را به یک بازار مبتنی بر مبادله مانند بازار سهام U.S. مقایسه کنیم. یکی از اصول بنیانگذار بازار مبتنی بر مبادله، باید دسترسی عادلانه و برابر را به همه شرکت کنندگان ارائه دهد. مبادلات را برای همه برای دیدن و معامله منتشر می کنند. برای درک بهتر این موضوع، اجازه دهید به سرعت به نحوه عملکرد قیمت گذاری در بورس های ایالات متحده نگاه کنیم: هنگامی که یک معامله انجام میشه، یک مبادله گزارش معامله را به یک خوراک داده های تلفیقی به نام SIP (پردازنده اطلاعات اوراق بهادار) گزارش می دهد که داده ها را منتشر می کنه. به عنوان مثال، زمانی که NYSE معامله ای را برای خرید سهام اپل انجام میده، معامله را به SIP گزارش میده. علاوه بر معاملات، بهترین پیشنهاد و قیمت ها در محل های مختلف بازرگانی با مردم به اشتراک گذاشته می شود. SIP سپس تمامی نقل قول ها را برای تعیین بهترین پیشنهاد و پیشنهاد ملی (NBBO) ترکیب می کند. این تثبیت داده ها بسیار سریع اتفاق می افتد. میانگین زمان لازم برای جمع آوری، تحکیم و انتشار یک گزارش تجاری حدود 17 میکرو ثانیه (میلیون تا ثانیه) است.

برای درک این موضوع، یک چشم به هم زدن انسان 100 میلی ثانیه (یک دهم ثانیه) یا 100000 میکروثانیه طول می کشد! این بدان معنی است که داده های قیمت گذاری در کمتر از 0.017٪ از زمانی که یک چشم به هم زدن نیاز است به روز می شود! NBBO بسیار مهم است زیرا به معامله گران قیمت می پردازد که در آن همه می توانند در آن لحظه خریداری و فروش کنند. در سال 2005، SEC مقررات سیستم بازار ملی را به تصویب رساند که به نام RegNMS شناخته می‌شود و بروکرها رو ملزم می‌کرد تا «بهترین اجرا» را برای همه سفارش‌ها در NBBO به دست آورند. اساساً، RegNMS بروکرهای فارکس را موظف میکنه تا سفارش‌ها را به محل ارائه بهترین قیمت (که بر اساس NBBO است) هدایت کنند. مزیت داشتن داده های تلفیقی در بازار سهام U.S. این است که NBBO قیمت های مرجع 'مرجع' را ارائه می دهد که به همه معامله گران اجازه می دهد تا ارزیابی کنند که آیا قیمت های منصفانه را ارزیابی می کنند. NBBO اجازه میده تا همه بتوانند بهترین پیشنهاد را بدانند و پیشنهاد هر گونه مبادله سهام را بدون توجه به آنچه که در آن قرار می گیرند، کمتر از یک میلی ثانیه پس از تغییر نقل قول ها ارائه می شود. این قیمت مناسب و مساوی برای همه معامله گران، هر دو بزرگ و کوچک است. همه معامله‌گران با قیمت‌هایی که صرافی نشان می‌دهد محافظت می‌شوند، زیرا هر معامله‌ای باید با قیمت‌هایی که بدتر از NBBO در زمان انجام معامله نباشد، انجام شود.

قیمت گذاری در بازار فارکس کار میکنه

در یک بازار مبتنی بر مبادله، یک 'بازار واحد' وجود داره که به همه اجازه میده همه با قیمت های مشابه ارتباط برقرار کنند. در مقابل، بازار فارکس در یک بورس عمومی متمرکز عمل نمی کند. 'بازار واحد' وجود نداره، به این معنی که 'قیمت بازار' واحدی وجود نداره. این به این معنی است که بازار فارکس معادل یک NBBO برای هر جفت ارز نداره که قیمت 'مرجع' یکپارچه را ارائه دهد که هر بروکرهای فارکس باید به آن پایبند باشد.

چگونه خرده فروشی بروکرهای فارکس قیمت خود را تامین می کنند

بروکرهای معتبر فارکس قیمت خود را بر قیمت های دیگر شرکت کنندگان فارکس، معمولا بانک ها و دیگر موسسات مالی غیر بانکی (NBFIS) از بازار FX موسسه پایه گذاری خواهند کرد. این شرکت کنندگان در بازار به عنوان ارائه دهندگان نقدینگی شناخته میشن (LPS). یک گروه از ارائه دهندگان نقدینگی (LPS) به عنوان یک استخر نقدی شناخته میشن. این قیمت ها هستند که بروکرهای فارکس به عنوان قیمت مرجع یک جفت ارز زیربنایی استفاده می کند، یا حداقل باید استفاده شود. همانطور که قبلا ذکر شد، یک بروکر فارکس به شما دو قیمت مختلف را برای یک جفت ارز نقل قول می کند: قیمت خرید و قیمت فروش. این قیمت گذاری ها را در پلتفرم معاملاتی خود (یا 'ترمینال مشتری') می بینید. این قیمت گذاری ها به عنوان 'جریان قیمت' شناخته می شوند. قیمتی که می بینید بر اساس قیمت هایی است که بروکر شما از این ارائه دهندگان نقدینگی به دست می آید.

بروکر فارکس مجموعه‌ای از LP‌های متعدد داره که از آن قیمت‌گذاری جفت ارزهای مختلفی را که ارائه میکنه دریافت میکنه. بروکرهای فارکس جمع آوری می کند یا این قیمت ها را در زمان واقعی جمع آوری می کند تا بهترین پیشنهاد را پیدا کند و قیمت بپرسد. هر دو قیمت لزوما نباید از همان LP آمده باشند. به عنوان مثال، بهترین قیمت پیشنهاد در دسترس ممکن است از یک LP باشد، در حالی که بهترین قیمت Avaiable Ask ممکن است از LP دیگر باشد. قیمت های جمع شده به یک 'موتور قیمت گذاری' تغذیه می شود که قیمت ها (قیمت 'قیمت شما') را به پلتفرم معاملاتی شما هدایت می کنه. قیمت که شما می بینید معمولا علامت گذاری اضافه می شود (مگر اینکه شما کمیسیون پرداخت کنید).

از لحاظ تئوری، این باید یک فرایند خودکار باشه که در آن بروکر بیش از انتخاب بهترین قیمت موجود از استخر ارائه دهندگان نقدینگی (LPS) را کنترل نمی کند و نمی تواند به صورت دستی مداخله کند تا هر گونه قیمت های جریان به پلتفرم معاملاتی را تغییر دهد (به غیر از اضافه کردن نشانه گذاری)

چگونه خرده فروشی بروکرهای فارکس قیمت خود را تامین می کنند
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات