- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه استفاده از MetaTrader 4 🏀 - مبانی MT4: نحوه نصب EA 🏀 - دستورالعمل های گام به گام: نصب EA 🏀 - مرحله 2 نصب EA در پلتفرم MT4 🏀 - مرحله 3: تنظیم تنظیمات 🏀 - مبانی MT4: نحوه استفاده از اندیکاتور 🏀 - نحوه اضافه کردن اشیاء نمودار 🏀 - نحوه اضافه کردن اندیکاتورها 🏀 - مدیریت ریسک چیست؟ 🏀 - چقدر سرمایه برای معاملات فارکس نیاز دارید؟

نحوه استفاده از MetaTrader 4

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
مقدمه ای بر MetaTrader 4

تبریک میگم! اگر شما راه خودتونو در فارکس پیدا کردین، به این معنی که شما اکنون آماده باز کردن یک حساب نسخه ی نمایشی یا زنده MetaTrader 4 (MT4) هستید. اول، شما باید بدونید که MetaTrader 4 (MT4) که یک پلتفرم معاملاتی هست که توسط معامله گران و بروکرهای فارکس استفاده میشن. معامله گران از آن برای مشاهده قیمت های ارز، باز کردن یا تنظیم سفارشات استفاده می کنند، تجزیه و تحلیل تکنیکالی و بنیادی را دریافت می کنند. در همین حال، بروکرهای فارکس از پلتفرم MT4 برای رسیدن به یک معامله گر استفاده می کنند. در مورد پلتفرم MT4 خوب که بدونید جفت ارز و شاخص هایی که میتونید از آن انتخاب کنید به شما معامله گران عزیز ارائه میدن. معامله گران همچنین میتونند در پلتفرم MT4 خود را در اختیار داشته باشند. این باعث میشه که آنها بتونند فرصت های معاملاتی رو پیدا کنند. پلتفرم MT4 رو نمیتونید از طریق یک وب سایت قابل دسترسی نیست. قبل از اینکه بتوانید به معاملات و قیمت های خود دسترسی پیدا کنید، پلتفرم را بر روی رایانه یا گوشی خود نصب کنید.

نحوه استفاده از MetaTrader 4

مبانی MT4: نحوه نصب EA

در حال حاضر که شما کمی تمرین با اندیکاتورهای پلتفرم MT4 فراهم میکنه، زمان آن رسیده که شما را به مرحله بعدی آموزش MT4 خود را حرکت دهید. در دنیای فارکس اندیکاتور میانگین متحرک به عنوان 'EA' شناخته شده است، اساسا یک برنامه ی که شما بر روی پلتفرم نصب می کنید که به طور خودکار یک دستورالعمل معامله گر را دنبال میکنه، زمانی که یک معیار خاص برآورده شود. به یک معنا، شما میتونید آن را 'معاملات خودکار' نامید، زیرا شما حتی نباید ماوس و صفحه کلید خود را برای دستورات وارد کنید. مزیت استفاده از EA اینکه اگر شما در حال حاضر یک سیستم دستی دارید، میتونید EA را برای تکثیر اقدامات مورد نیاز هنگامی که سیستم شما به شما یک سیگنال می دهد، ایجاد کنید. آنها به شما می گویند که سیستم EA آنها هزاران پیپ را بدون که نیاز باشه کاری کنید سود کنید.

بهتر که اگر خودتان EA خود را درست کرده اید. ما دروغ نمیگیم این به خصوص آسان نیست و شما ممکن که مجبور به صرف برخی از زمان آن را بدانید، اما هی، اگر آن را آسان بود، پس هر کس آن را درست انجام دهد؟ ما به شدت شما را تشویق می کنیم که تمام جنبه های هر مشاور متخصص را که قصد استفاده از آن را دارید، یاد بگیرید و درک کنید. اگر EA در اطراف حرکت متوسط ​​قرار دارد، مطمئن شوید که می دانید اگر از میانگین های متحرک ساده یا نمایشی استفاده کنید و چند بار آن را پوشش می دهد. اگر از Stochastic استفاده می کند، مطمئن شوید که می دانید چه تنظیمات برای تولید سیگنال ها استفاده می شود. به یاد داشته باشید، این پول سخت به دست آمده است که شما در اینجا به یک برنامه کامپیوتری سپرده می شود.

مبانی MT4: نحوه نصب EA

دستورالعمل های گام به گام: نصب EA

مرحله 1: انتقال فایل ها

  1. ایجاد یا دانلود EA. توجه داشته باشید از محل جایی که شما آن را دانلود کردین.
  2. فایل EA را که میخواهید نصب کنید را انتخاب کنید و کپی کنید.
  3. به دنبال پوشه MetaTrader4 باشید. این به طور معمول در درایو C واقع شده است.
  4. فایل ها را به پوشه متاتریدر وارد کنید. یک پنجره درخواست مجوز مدیریت ممکن است ظاهر شود؛ اگر چنین است، فقط روی ادامه کلیک کنید.

مرحله 2 نصب EA در پلتفرم MT4

  1. راه اندازی پلتفرم MT4
  2. به دنبال بخش مشاوران متخصص تحت پانل ناوبر در سمت چپ پلتفرم باشید. بر روی علامت پلاس کلیک کنید و باید در دسترس باشد باید در آنجا ذکر شود.
  3. بر روی EA کلیک کنید که می خواهید آن را نصب کنید و آن را بر روی یکی از نمودارها در پلتفرم خود بکشید.
مرحله 2 نصب EA در پلتفرم  MT4

مرحله 3: تنظیم تنظیمات

  1. یک جعبه پاپ آپ ظاهر می شود نشان دادن تنظیمات EA شما.
  2. اطمینان حاصل کنید که تمام تنظیمات و هشدارها قبل از کلیک روی OK درست هستند.

مبانی MT4: نحوه استفاده از اندیکاتور

همه سیستم عامل های معاملاتی برابر نیستند. هک، حتی سیستم عامل های MT4 همگی یکسان نیستند! آنها با توجه به بروکر شما دارای مجموعه های مختلفی از اندیکاتورها هستند. بعضی ها تنها با اصول اولیه می آیند، در حالی که دیگران با تمام مجموعه ابزارها و مطالعات پیشرفته مجهز شده اند تا به تصمیمات معاملاتی شما کمک کنند. شما میتونید تمام انواع اندیکاتورها را اجرا کنید، تنظیمات خود را تقریبا به هر نحوی که می خواهید ایجاد کنید! در این مقاله، ما می خواهیم شروع به استفاده از MetaTrader 4. دانستن نحوه ورود و خروج معاملات به اندازه کافی نیست. شما باید بدانید که چگونه از ابزارهای مختلف پلتفرم خود به طور کامل استفاده کنید، و شما باید بدانید که چگونه آنها را به نیازهای شما سفارشی کنید. اگر تا به حال فکر کرده اید که چگونه معامله گران دیگر همه این اندیکاتورهای فانتزی و را در نمودارهای خود دریافت می کنند، این درس برای شما مناسب است!

مبانی MT4: نحوه استفاده از اندیکاتور

نحوه اضافه کردن اشیاء نمودار

1. بر روی منوی Insert کلیک کنید.

2. یک شی را انتخاب کنید تا به نمودار اضافه شود (خطوط، اشکال، فلش، فیبوناچی).

3. روی منطقه نمودار کلیک کنید که در آن شما می خواهید شی به نظر می رسد.

نحوه اضافه کردن اشیاء نمودار

نحوه اضافه کردن اندیکاتورها

1. روی منوی Insert کلیک کنید.

2. اندیکاتوری را که میخاین اضافه کنید انتخاب کنید. اندیکاتورها معمولا بر اساس نوعشان گروه بندی می شوند. در این مثال، نشانگر میانگین متحرک در بخش Trend-following قرار دارد.

 

3. پس از انتخاب یک نشانگر، از شما خواسته می شود که پارامترهای آن را تنظیم کنید. همچنین می توانید رنگ نشانگر، سبک خط و سایر تنظیمات را ویرایش کنید.

4. پس از انجام تنظیمات پارامترها و تنظیمات، روی OK کلیک کنید. و اکنون نشانگر خوب است!

نحوه اضافه کردن اندیکاتورها

مدیریت ریسک چیست؟

مدیریت ریسک یکی از مهمترین موضوعاتی است که تا به حال در مورد معاملات بخوانید. چرا مهم است؟ خوب، ما در کسب و کار برای بدست آوردن پول هستیم، و به منظور کسب درآمد، ما باید یاد بگیریم که چگونه ریسک را مدیریت کنیم (زیان های احتمالی). به طرز وحشیانه ای، این یکی از مناطق نادیده گرفته شده در تجارت است. بسیاری از معامله گران فارکس فقط مضطرب هستند تا حق کسب و کار را بدون توجه به حجم کل حساب خود دریافت کنند. آنها به سادگی تعیین می کنند که چقدر می توانند معده را در یک تجارت واحد از دست بدهند و به دکمه 'تجارت' ضربه بزنند. وقتی بدون قوانین مدیریت ریسک معامله می کنید، در واقع قمار می کنید. شما به بازگشت بلند مدت سرمایه گذاری خود نگاه نمی کنید. قوانین مدیریت ریسک نه تنها از شما محافظت میکنه، بلکه میتونه شما را در بلندمدت بسیار سودآور کنه.

چقدر سرمایه برای معاملات فارکس نیاز دارید؟

برای کسب درآمد پول سرمایه لازم است. همه میدونند، اما چقدر باید در برای شروع در بازار فارکس واریز کرد؟ پاسخ به طور عمده بستگی به نحوه رفتن به کسب و کار جدید شروع به کسب و کار شما دارد. اول، در نظر بگیرید که چقدر فارکس بلدین. رویکردهای مختلفی برای یادگیری نحوه معاملات فارکس: کلاس ها، مربیان و ... . در حالی که بسیاری از کلاس ها و مربیان وجود داره که مایل به تدریس معاملات فارکس هستند، اکثر هزینه ها را پرداخت خواهند کرد. مزیت این مسیر اینکه یک کلاس با آموزش خوب یا یک مربی عالی میتونه به طور قابل توجهی دانش شما رو زیاد کنه و شما را در مدت زمان بسیار کوتاه تری در مقایسه با انجام همه کارها به سمت سودآوری در مدت زمان بسیار کمتری هدایت کنه.

نزول هزینه پیش پرداخت برای این برنامه ها است که میتونه از چند صد تا چند هزار دلار متغیر باشه. برای بسیاری از کسانی که جدید به تجارت، منابع (پول) مورد نیاز برای خرید این برنامه ها در دسترس نیستند. برای کسانی از شما که نمیتونید یا نمیخاین پول نقدی را برای آموزش دریافت کنید، خبر خوب این است که بیشتر اطلاعاتی را که برای شروع نیاز دارید میتونید به صورت رایگان در اینترنت از طریق انجمن‌ها، بروکرهای فارکس، مقالات وب سایت bitdars.ir پیدا کنید. به عنوان یک معامله گر تکنیکالی فارکس، اکثر بسته های نموداری که با پلتفرم معاملاتی بروکرهای فارکس شما ارائه میدن کافی هستند (و برخی در واقع بسیار خوب هستند). برای کسانی که نیاز به اندیکاتورهای خاص یا قابلیت های بهتر دارند، نرم افزار نمودار بالا پایان میتونند در حدود 100 دلار در هر ماه شروع شود.
شاید شما یک معامله گر بنیادی باشید و به اخبار در میلی ثانیه انتشار یا حتی قبل از وقوع آن نیاز داشته باشید (خوب نیست!). فیدهای فوری و دقیق اخبار از چند صد تا چند هزار دلار در ماه است. باز هم، شما میتونید اخبار فارکس را از بروکرهای فارکس خود دریافت کنید.

چقدر سرمایه برای معاملات فارکس نیاز دارید؟
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات