- در این پست می آموزید :
🏀 - موجودی حساب درفارکس 🏀 - P / L Unrealized و P / L شناور چیست؟ 🏀 - سود تا زمانی که محقق نشود واقعی نیست 🏀 - مارجین چیست؟ 🏀 - Margin Requirement چیست؟ 🏀 - مارجین ضرروی چیست؟

موجودی حساب درفارکس

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس
معرفی حساب در فارکس

'موجودی حساب' به چه معناست؟ پس از تایید حساب شما، میتونید وجه را به حساب منتقل کنید. این حساب جدید فقط باید با 'سرمایه که میخاین ریسک کنید' تامین میشه، یعنی پول نقدی که میتونید از دست بدین. 'موجودی حساب' یا به سادگی 'موجودی' موجودی اولیه حساب شما است. اساساً، این مقدار پول نقد در حساب شما است. موجودی شما مقدار پول نقدی را که در حساب معاملاتی خود دارید اندازه گیری میکنه. اگر 1000 دلار واریز کنید، موجودی شما 1000 دلار است. اگر وارد یک معامله جدید یا به زبان معامله گر، 'یک موقعیت جدید باز کنید'، مانده حساب شما تا زمانی که معامله تون بسته نشه، اعمال نمیشه. این یعنی که موجودی شما فقط به یکی از سه روش زیر تغییر میکنه:

  1. وقتی پول بیشتری به حساب خود اضافه می کنید.
  2. وقتی موقعیتی را می بندید.
  3. وقتی موقعیتی را یک شبه باز نگه می‌دارید و هزینه مبادله / تغییر را دریافت می‌کنید یا می‌پردازید.

از آنجایی که موضوع مربوط به حاشیه است، مفاهیم مبادله و جابجایی واقعاً به هم مرتبط نیستند، اما برای دقیق‌تر بودن، به سرعت آن را توضیح می‌دهیم زیرا کارمزدهای سوآپ بر موجودی شما تأثیر می‌گذاره. فقط بدونید که بین معامله ای که چند ساعت طول میکشه و معامله ای که یک شب باز میزارین تفاوت وجود داره. رویه جابجایی پوزیشن های باز از یک روز معاملاتی به روز دیگر را rollover می گویند. اکثر بروکرهای فارکس با بستن هر پوزیشن باز در پایان روز به طور خودکار جابجایی را انجام میدن، در حالی که به طور همزمان موقعیت یکسانی را برای روز کاری بعد باز می کنند. مبادله یک کارمزد است که در پایان هر روز معاملاتی یا در صورتی که معامله خود را یک شبه باز نگه دارید، پرداخت میشه یا از حساب شما کسر میشه. در صورت پرداخت مبادله، پول نقد به موجودی شما اضافه میشه. در صورت پرداخت مبادله، وجه نقد از موجودی شما کسر خواهد شد. این کارمزدهای مبادله معمولاً کوچک هستند، مگر اینکه در حال معامله با اندازه های بزرگ موقعیت باشید، اما میتونند در طول زمان اضافه شوند. در متاتریدر، میتونید با باز کردن پنجره «ترمینال» و کلیک کردن روی برگه «تجارت»، مبادله‌ها را در موقعیت باز خود (اگر آن را بیش از 1 روز باز نگه دارید) مشاهده کنید. مفهوم مبادله و جابجایی خارج از حوصله این مقاله است و بیشتر مورد بحث قرار نخواهد گرفت، اما ما فقط می‌خواهیم به‌خاطر دقت به طور خلاصه به آن بپردازیم. اکنون که می دانیم تعادل به چه معناست، بیایید به درک مفاهیم 'P / L تحقق نیافته' و 'P / L تحقق یافته' و چگونگی تأثیر آنها بر تعادل شما برویم.

موجودی حساب درفارکس

P / L Unrealized و P / L شناور چیست؟

در پلتفرم معاملاتی خود، چیزی می بینید که می گوید 'P / L غیر واقعی' یا 'P / L شناور' با اعداد سبز یا قرمز در کنار آنها قرار میگیره. در این مقاله توضیح می دهیم که P / L Unrealized و P / L شناور چیست. هنگام معامله، در واقع دو نوع مختلف 'سود یا ضرر' وجود داره که به عنوان 'P / L' نیز شناخته میشه. هر دو مهم هستند. بیایید تفاوت بین این دو را مورد بحث قرار دهیم. P / L محقق نشده P / L تحقق نیافته به سود یا زیان موجود در موقعیت‌های باز فعلی شما .... معاملات فعال فعلی شما اشاره داره. این برابر با سود یا ضرری است که اگر همه موقعیت‌های باز شما فوراً بسته شوند، «تحقق» می‌شود. P / L تحقق نیافته همچنین به عنوان 'P / L شناور' شناخته میشه زیرا ارزش دائماً در حال تغییر است زیرا موقعیت های شما هنوز باز است. اگر پوزیشن های باز دارید، P / L تحقق نیافته شما به طور مداوم با قیمت های فعلی بازار در نوسان (یا 'شناور') است. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر سود محقق نشده ای دارید، اگر قیمت بر خلاف شما حرکت کند، سود تحقق نیافته می تواند به یک زیان تحقق نیافته تبدیل شود.

سود تا زمانی که محقق نشود واقعی نیست

تفاوت بین سود تحقق یافته و تحقق نیافته ظریف است، اما میتونه به معنای تفاوت بین یک تجارت سودآور یا یک تجارت با ضرر باشد. برای معامله گران مهم است که به وضوح بدانند که چگونه بین P / L 'تحقق یافته' و P / L 'تحقق نشده' تمایز قائل شوند. سودهای واقعی سودهایی هستند که به پول نقد تبدیل شده و به موجودی حساب شما اضافه شده است. زیان های تحقق یافته زیان هایی هستند که به وجه نقد تبدیل شده و از موجودی حساب شما کسر شده اند. به عبارت دیگر، برای اینکه بتونید از معامله‌ای که انجام داده‌اید، سود کسب کنید، باید پول نقد دریافت کنید و صرفاً بدون خروج از معامله، افزایش ارزش معامله خود را مشاهده نکنید. سود محقق نشده، سود نظری یا «سود کاغذی» است که در حال حاضر در دسترس است، اما اگر قیمت برخلاف معامله حرکت کند، می‌تواند هر لحظه از بین برود. وقتی صحبت از عشق به میان می آید، به 'کسی' فکر کنید که فرار کرد. در مقطعی از زندگی شما، او یک همسر 'غیر قابل درک' بود. این درس زندگی افسرده کننده از داستان عشق غم انگیز باب را می توان در معاملات به کار برد. اگر موقعیت خود را از دست ندهید و به سود خود پی نبرده اید، باز هم می توانید بخشی یا تمام سود خود را از دست بدهید. سود واقعی سود واقعی است که دیگر نمی تواند تحت تأثیر تغییرات قیمت قرار گیرد زیرا دیگر بخشی از یک معامله فعال نیست. این پول واقعی است که به موجودی شما اضافه می شود و می تواند از حساب معاملاتی شما برداشت و به حساب بانکی شما منتقل شود.

مارجین چیست؟

هنگام معامله در فارکس، فقط باید مقدار کمی سرمایه برای باز کردن و حفظ یک موقعیت جدید اختصاص دهید. این سرمایه به حاشیه معروف است. برای مثال، اگر می‌خواهید 100000 دلار USD / JPY بخرید، نیازی نیست که کل مبلغ را بخرید، فقط باید بخشی از آن را بخرید، مثلاً 3000 دلار. مقدار واقعی بستگی به کارگزار فارکس یا ارائه دهنده CFD شما دارد. مارجین را می توان به عنوان سپرده یا وثیقه با حسن نیت در نظر گرفت که برای باز کردن یک موقعیت و باز نگه داشتن آن لازم است. این یک تضمین 'با حسن نیت' است که می توانید از عهده انجام معامله تا زمان بسته شدن آن برآیید. مارجین کارمزد یا هزینه معامله نیست. مارجین صرفاً بخشی از وجوه شما است که کارگزار فارکس شما برای باز نگه داشتن تجارت شما و اطمینان از اینکه می توانید ضرر احتمالی معامله را پوشش دهید، از موجودی حساب شما کنار می گذارد.

این بخش برای مدت معامله خاص 'استفاده' یا 'قفل شده' است. پس از بسته شدن معامله، مارجین 'آزاد' یا 'آزاد' می شود و به حساب شما باز می گردد و اکنون می تواند دوباره برای باز کردن معاملات جدید 'قابل استفاده' باشد.

مارجین چیست؟

Margin Requirement چیست؟

حاشیه به صورت درصدی (%) از 'اندازه موقعیت کامل' بیان می شود که به عنوان 'ارزش مفهومی' موقعیتی که می خواهید باز کنید نیز شناخته می شود. بسته به جفت ارز و کارگزار فارکس، میزان مارجین مورد نیاز برای باز کردن یک موقعیت متفاوت است. ممکن است نیازهای حاشیه مانند 0.25٪، 0.5٪، 1٪، 2٪، 5٪، 10٪ یا بالاتر را ببینید. این درصد (%) به عنوان نیاز حاشیه شناخته می شود. در اینجا چند نمونه از الزامات مارجین برای چندین جفت ارز آورده شده است:

Margin Requirement چیست؟

مارجین ضرروی چیست؟

بیایید به یک تجارت معمولی EUR / USD (یورو در برابر دلار آمریکا) نگاه کنیم. برای خرید یا فروش 100000 یورو / دلار آمریکا بدون اهرم، معامله‌گر باید 100000 دلار در وجوه حساب، یعنی ارزش کامل موقعیت، قرار دهد. اما با مارجین مورد نیاز 2٪، تنها 2000 دلار ('حاشیه مورد نیاز') از وجوه معامله گر برای باز کردن و حفظ موقعیت 100،000 یورو / دلار آمریکا مورد نیاز است.

مثال: یک موقعیت طولانی USD / JPY باز کنید. فرض کنید 1000 دلار در حساب خود واریز کرده اید و می خواهید دلار / JPY طولانی کنید و می خواهید یک موقعیت کوچک (10000 واحد) باز کنید. برای باز کردن این موقعیت به چه میزان حاشیه نیاز دارید؟

مارجین ضرروی چیست؟
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات