- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه معامله برک آوت ها 🏀 - نحوه اندازه گیری نوسانات در برک آوت ها 🏀 - 2- میانگین محدوده واقعی (ATR) 🏀 - انواع برک آوت در بازار فارکس 🏀 - برک آوت های معکوس 🏀 - برک آوت های کاذب 🏀 - چگونه با استفاده از خطوط روند، کانال‌ها و مثلث‌ها، شکست‌ها را معامله کنیم 🏀 - تشخیص خط روند با اندیکاتور MACD 🏀 - تشخیص خط روند با کانال ها 🏀 - نحوه اندازه گیری قدرت شکست 🏀 - میانگین متحرک همگرایی / واگرایی (MACD)

نحوه معامله برک آوت ها

دسته بندی : رفتار قیمت
برک آوت چیست و چگونه میتونیم از اون استفاده اونها کنیم؟

برخلاف شکست هایی که ممکن است در دوران نوجوانی داشتین، شکست در دنیای تجارت کمی متفاوت! شکست زمانی اتفاق میفته که قیمت از روند یا محدوده معاملاتی «بیرون می‌آید». شکست همچنین ممکن که زمانی رخ بده که یک سطح قیمتی خاص مانند سطوح حمایت و مقاومت، سطوح فیبوناچی و غیره شکسته شود. در معاملات شکست یا همون برک آوت ها، هدف اینکه درست زمانی که قیمت شکست میخوره، وارد بازار شوید و سپس تا زمانی که نوسانات کاهش پیدا کنه، به معامله ادامه دهید. متوجه خواهید شد که برخلاف معاملات سهام یا معاملات آتی، هیچ راهی برای مشاهده حجم معاملات انجام شده در بازار فارکس وجود نداره. با معاملات سهام یا معاملات آتی، حجم برای انجام معاملات شکست خوب ضروری است، بنابراین در دسترس نبودن این داده ها در فارکس ما را در مضیقه قرار میده. اگر در مدت زمان کوتاهی حرکت قیمتی زیاد رخ دهد، نوسان بالا در نظر گرفته میشه. در حالی که وسوسه انگیز که وقتی گلوله سریعتر از گلوله در حال حرکت است وارد بازار شوید، اغلب استرس و اضطراب بیشتری را خواهید داشت که ممکن تصمیمات بدی بگیرید که شما ضرر کنید. هدف در اینجا استفاده از نوسانات به نفع خودتون است. به جای دنبال کردن گله و تلاش برای پرش در زمانی که بازار فوق العاده نوسان است، بهتر است به دنبال جفت ارز با نوسان بسیار کم باشید. به این ترتیب، می توانید موقعیت خود را داشته باشید و برای زمانی که یک شکست رخ می دهد و نوسانات به طور سرسام آوری بالا می رود آماده باشید!

نحوه معامله برک آوت ها

نحوه اندازه گیری نوسانات در برک آوت ها

نوسانات کلی نوسانات قیمت را در یک زمان مشخص اندازه گیری میکنه و از این اطلاعات میتونیم برای تشخیص شکست های احتمالی استفاده کرد. چند اندیکاتور وجود داره که میتواند به شما در سنجش نوسانات جاری جفت کمک کنه. با استفاده از این اندیکاتورها میتونیم در هنگام جستجوی فرصت‌های شکست به شما کمک زیادی بکند.

1-میانگین متحرک: میانگین‌های متحرک احتمالاً رایج‌ترین اندیکاتور مورد استفاده معامله‌گران فارکس است و اگرچه ابزار ساده‌ای است، اما داده‌های ارزشمندی را ارائه میده. به بیان ساده، میانگین های متحرک میانگین حرکت بازار را برای مدت زمان X اندازه گیری می کنه، جایی که X هر چیزی که میخاد باشه. به عنوان مثال، اگر یک SMA 20 را برای نمودار روزانه اعمال کنید، میانگین حرکت 20 روز گذشته را به شما نشون میده. انواع دیگری از میانگین های متحرک مانند نمایی و وزنی وجود داره، اما برای هدف این مقاله، ما زیاد به جزئیات آنها نمی پردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد میانگین های متحرک یا اگر فقط باید خودتان را در آنها تجدید کنید، مقاله ما رو در مورد میانگین متحرک بررسی کنید.

نحوه اندازه گیری نوسانات در برک آوت ها

2- میانگین محدوده واقعی (ATR)

آخرین مورد در لیست میانگین محدوده واقعی که به نام ATR نیز میشناسیم. ATR ابزاری عالی برای اندازه‌گیری نوسانات است، زیرا میانگین محدوده معاملاتی بازار را برای مدت X به ما میگه، جایی که X هر چیزی است که می‌خواهید باشه. اساسا، ATR محدوده جفت ارز رو میگیره، که فاصله بین بالا و پایین در بازه زمانی مورد مطالعه است، و سپس آن اندازه گیری را به عنوان میانگین متحرک ترسیم می کنه. بنابراین اگر ATR را روی '20' در نمودار روزانه تنظیم کنید، میانگین محدوده معاملاتی 20 روز گذشته را به شما نشان می دهد. زمانی که ATR در حال کاهش است، این نشانه ای  اینکه نوسانات در حال کاهش است. هنگامی که ATR در حال افزایش است، این نشانه ای است که نوسانات در حال افزایش بوده است. فقط به یاد داشته باشید که ATR یک نشانگر نوسان است، نه یک نشانگر جهت. بهترین کار اینکه به عنوان یک اندیکاتور تکنیکالی برای کمک به تأیید اشتیاق (یا عدم وجود) بازار برای شکست محدوده استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ATR، صفحه ما را در ATR بررسی کنید.

2- میانگین محدوده واقعی (ATR)

انواع برک آوت در بازار فارکس

هنگام شکست معاملات در فارکس، مهم که بدونیم شکست خط روند دو نوع اصلی داره:

 1. ادامه شکست
 2. شکست های معکوس

دانستن اینکه چه نوع شکستی را می بینید به شما کمک میکنه تا درک کنید که واقعاً در تصویر بزرگ بازار چه اتفاقی قراره بیفته. شکست‌ها مهم هستند زیرا نشان‌دهنده تغییر در عرضه و تقاضای جفت ارزی است که شما معامله می‌کنید. این تغییر در احساسات میتونه باعث حرکت های زیادی بشه که فرصت های عالی برای گرفتن برخی از پیپ ها برای شما فراهم میکنه.

ادامه برکت اوت ها

گاهی اوقات وقتی یک حرکت زیادی در بازار فارکس در یک جهت وجود داره، بازار اغلب نفس می کشد. این زمانی اتفاق میفته که خریداران و فروشندگان مکث می کنند تا ببینند در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهند. در نتیجه، دوره ای از حرکت محدود به محدوده را خواهید دید که تثبیت نامیده میشه. اگر معامله گران تصمیم بگیرند که روند اولیه تصمیم درستی بوده است و به فشار دادن قیمت در همان جهت ادامه دهند، نتیجه ادامه شکست است. فقط به آن به عنوان 'ادامه' روند اولیه فکر کنید ... شما بسیار باهوش هستید!

انواع برک آوت در بازار فارکس

برک آوت های معکوس

شکست‌های برگشتی مانند شکست‌های ادامه‌دار شروع میشه، زیرا پس از یک روند طولانی، یک مکث یا یکپارچگی به وجود میاد. تنها تفاوت اینکه پس از این تجمیع، معامله گران فارکس تصمیم میگیرن که روند تمام شده است و قیمت را در جهت مخالف یا 'معکوس' فشار می دهند. در نتیجه، شما چیزی دارید که به آن 'شکست معکوس' می گویند. شما سریع درگیر می شوید!

برک آوت های معکوس

برک آوت های کاذب

اکنون ما میدونیم که شما بسیار هیجان زده هستید که معاملات را شروع کنید اما همچنین باید مراقب باشید. درست همانطور که لیونل مسی میتونه مدافعان را جعل کنه، بازار نیز میتونه شما را جعل کنه و شکست های کاذب ایجاد کنه. شکست های کاذب زمانی اتفاق میفته که قیمت از یک سطح خاص (حمایت، مقاومت، مثلث، خط روند و غیره) عبور میکنه، اما به شتاب در آن جهت ادامه نمی دهد. در عوض، چیزی که ممکن دیده باشید، یک جهش کوتاه بود که به دنبال آن قیمت به محدوده معاملاتی خود بازگشته. یک راه خوب برای ورود به شکست اینکه منتظر بمونید تا قیمت به سطح شکست اولیه بازگردد و سپس منتظر بمونید تا ببینید آیا برای ایجاد یک اوج یا پایین جدید (بسته به جهتی که در حال معامله هستید) باز می گردد یا خیر. راه دیگر برای مبارزه با خطاهای تقلبی اینکه اولین شکستی را که می بینید انجام ندهید. با انتظار برای اینکه ببینید آیا قیمت در جهت مورد نظر شما حرکت میکنه یا خیر، شانس بیشتری برای انجام یک معامله سودآور به خودتون میدین. نکته منفی اینکه ممکن برخی از معاملات را که در آنها قیمت بدون هیچ تردیدی به سرعت حرکت میکنه، از دست بدین.

برک آوت های کاذب

چگونه با استفاده از خطوط روند، کانال‌ها و مثلث‌ها، شکست‌ها را معامله کنیم

الگوهای نمودار

در حال حاضر شما باید عادت داشته باشید که به نمودارها نگاه کنید و الگوهای نمودار آشنا را که نشان دهنده یک شکست معکوس هستند، تشخیص بدین.

در اینجا فقط چند مورد است:

 1. دوتایی بالا / پایین
 2. سر و شانه
 3. سه گانه بالا / پایین

برای اطلاعات بیشتر مقاله ما را در مورد الگوهای نمودار بررسی کنید. علاوه بر الگوهای نمودار، چندین ابزار و اندیکاتور وجود داره که میتونی برای تکمیل پرونده خود برای شکست برگشتی استفاده کنید.

خطوط روند

اولین راه برای تشخیص شکست احتمالی ترسیم خطوط روند روی نمودار است. برای ترسیم یک خط روند، شما به سادگی به یک نمودار نگاه می کنید و خطی را ترسیم می کنید که با روند فعلی مطابقت داره. هنگام ترسیم خطوط روند بهتر که حداقل دو قسمت بالا یا پایین را به یکدیگر متصل کنید. هر چه قسمت های بالا یا پایین بیشتر به هم متصل شوند، خط روند قوی تر تشکیل میدن. بنابراین چگونه میتونید از خطوط روند به نفع خودتون استفاده کنید؟

چگونه با استفاده از خطوط روند، کانال‌ها و مثلث‌ها، شکست‌ها را معامله کنیم

تشخیص خط روند با اندیکاتور MACD

 وقتی قیمت به خط روند شما نزدیک میشه، فقط دو اتفاق میتونه بیفته.

 1. قیمت میتونه از خط روند جهش کنه و روند را ادامه بده.
 2. قیمت میتونه از خط روند عبور کنه و باعث معکوس شود.

ما میخایم از این شکست استفاده کنیم! با این حال، بررسی قیمت کافی نیست. اینجاست که استفاده از یک یا چند اندیکاتور که قبلاً ذکر شده میتونیم کمک بزرگی به شما کنه. توجه داشته باشید که با شکست EUR / USD خط روند MACD حرکت نزولی را نشون میده. با استفاده از این اطلاعات میتونیم با اطمینان بگوییم که شکست یورو همچنان به پایین‌تر شدن یورو ادامه میده.

تشخیص خط روند با اندیکاتور MACD

تشخیص خط روند با کانال ها

راه دیگر برای شناسایی فرصت های شکست، ترسیم کانال های روند است. رسم کانال‌های روند تقریباً مشابه ترسیم خطوط روند هستند با این تفاوت که بعد از کشیدن یک خط روند باید طرف دیگر را اضافه کنید. کانال‌ها مفید هستند زیرا میتونید شکست‌ها را در هر جهت از روند مشخص کنید. این رویکرد مشابه نحوه نزدیک شدن به خطوط روند است که منتظر می‌شویم تا قیمت به یکی از خطوط کانال برسد و به اندیکاتورها نگاه کنیم تا به ما در تصمیم‌گیری کمک کنند. توجه داشته باشید که MACD حرکت نزولی قوی نشون میده زیرا EUR / USD به زیر خط پایین کانال روند شکسته شد. این نشانه خوبی برای نزولی شدن روند است.

تشخیص خط روند با کانال ها

نحوه اندازه گیری قدرت شکست

همانطور که قبلاً آموختید، هنگامی که یک روند برای مدت زمان طولانی حرکت میکنه و شروع به تثبیت میکنه، یکی از دو چیز ممکن است رخ بده:

 1. قیمت میتونه در همان جهت ادامه پیدا کنه (تداوم شکست)
 2. قیمت میتونه در جهت مخالف معکوس بشه (شکست معکوس)

در واقع، چند راه برای تشخیص اینکه آیا به نظر می رسد یک روند به پایان خود نزدیک شده یا نه، وجود داره یا خیر.

میانگین متحرک همگرایی / واگرایی (MACD)

در حال حاضر شما باید پایه خوبی از اندیکاتور MACD داشته باشید. اگر این کار را نمی کنید، ممکن است بخاین مقاله ما را در مورد MACD بررسی کنید. MACD یکی از رایج ترین اندیکاتورهایی که توسط معامله گران فارکس استفاده میشه و دلیل خوبی هم داره. این ساده و در عین حال قابل اعتماد است و میتونه به شما در پیدا کردن شتاب و در این مورد، عدم تکانه کمک کنه!. MACD را می توان به روش های مختلفی نمایش داد، اما یکی از 'بهترین' راه ها اینکه به عنوان یک هیستوگرام به آن نگاه کنید. کاری که این هیستوگرام انجام میده در واقع نشان دادن تفاوت بین خط MACD کند و سریع است.

 1. وقتی هیستوگرام بزرگتر میشه، به این معنی که تکانه قوی تر میشه.
 2. وقتی هیستوگرام کوچکتر میشه، به این معنی که تکانه ضعیف تر میشه.
نحوه اندازه گیری قدرت شکست

میانگین متحرک همگرایی / واگرایی (MACD)

پس چگونه میتونیم هنگام تلاش برای تشخیص روند معکوس از این استفاده کنیم؟ خوشحالم که پرسیدی! به یاد داشته باشید که سیگنال معاملاتی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، واگرایی نامیده میشه و زمانی که قیمت و اندیکاتورها در جهت مخالف حرکت می کنند چگونه رخ میده؟ از آنجایی که MACD به ما شتاب را نشون میده. منطقی که با ایجاد روند در بازار، شتاب افزایش یابد. با این حال، اگر MACD حتی زمانی که روند ادامه دارد شروع به کاهش کنه، میتونید استنباط کنید که حرکت در حال کاهشی است و این روند ممکن است به پایان نزدیک بشه. در تصویر میتونید ببینید که با افزایش قیمت، MACD کوچکتر میشه. این بدان معناست که حتی با وجود روند صعودی قیمت، شتاب شروع به محو شدن کرد. از این اطلاعات، می‌توان نتیجه گرفت که معکوس شدن روند بسیار محتمل است.

میانگین متحرک همگرایی / واگرایی (MACD)
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات