- در این پست می آموزید :
🏀 - محیط معاملاتی بازار فارکس رو بشناسید 🏀 - بازار پرطرفدار چیست؟ 🏀 - اندیکاتور ADX در بازار پرطرفدار 🏀 - میانگین متحرک در بازار پرطرفدار 🏀 - تغییر روند یا معکوس؟ 🏀 - چه کاری باید انجام دهید؟

محیط معاملاتی بازار فارکس رو بشناسید

دسته بندی : اندیکاتور

استراتژی معاملاتی در محیط معاملاتی

وقتی دو نفر به جنگ میرن، مرد احمق همیشه کورکورانه و بدون برنامه به نبرد میره، درست مانند یک مرد گرسنه که به سمت غذا میره. از سوی دیگر، مرد عاقل، همیشه ابتدا یک گزارش وضعیت دریافت میکنه تا از شرایط اطراف که میتونه بر نحوه انجام نبرد تأثیر بذاره، مطلع بشه. مانند جنگ، ما باید یک گزارش وضعیت از محیط معاملاتی خودمون دریافت کنیم. این به معنی اینکه که ما باید بدونیم که در واقع در چه نوع محیط بازاری هستیم. برخی از معامله گران فارکس گریه می کنند و می گویند که سیستم آنها بد است. گاهی اوقات سیستم  ... مکش میکنه ( ضررده هست ). در مواقع دیگر، سیستم به طور بالقوه سودآور است، اما در محیط معاملاتی اشتباه استفاده می شود. معامله گران باتجربه فارکس سعی میکنند استراتژی معاملاتی مناسب را برای محیط فعلی بازاری که در آن معامله می کنند، بیابند. آیا زمان آن رسیده است که آن روش معاملاتی رو از بین ببریم و به دنبال اصلاحات بگردیم؟

همانطور که مربی بازی‌های مختلفی را برای موقعیت‌ها یا حریفان خاص ارائه میکنه، شما نیز باید بتونید بسته به محیط معاملاتی تصمیم بگیرید که از کدام استراتژی استفاده کنید. با دانستن اینکه در چه محیط بازاری معامله می‌کنیم، می‌توانیم یک استراتژی مبتنی بر روند در یک بازار پرطرفدار یا یک استراتژی محدود به محدوده در یک بازار محدوده انتخاب کنیم. آیا نگران این هستید که نتونید از استراتژی محدود برد خود استفاده کنید؟ نترس!

بازار فارکس فرصت‌های پرطرفدار و متنوعی را در بازه‌های زمانی مختلف فراهم می‌کنه که در آن این استراتژی‌ها میتونند پیاده‌سازی شوند. با دانستن اینکه کدام استراتژی ها مناسب هستند، تشخیص اینکه کدام اندیکاتورها را از جعبه ابزار فارکس خود خارج کنید، آسان تر میشه. به عنوان مثال، فیب ها و خطوط روند در بازارهای پرطرفدار مفید هستند در حالی که نقاط محوری، سطوح حمایت و مقاومت زمانی که بازار در نوسان است مفید هستند. قبل از شناسایی این فرصت ها، باید بتونید محیط معاملاتی را تعیین کنید.

وضعیت بازار را میتونه به سه سناریو طبقه بندی کرد:

 • روند رو به رشد
 • روند رو به پایین
 • محدوده
 • محیط معاملاتی بازار فارکس رو بشناسید

  بازار پرطرفدار چیست؟

  بازار پرطرفدار بازاری است که در آن قیمت به طور کلی در یک جهت حرکت می کند. مطمئناً، قیمت ممکن است هرازگاهی برخلاف روند پیش برود، اما نگاه کردن به بازه‌های زمانی طولانی‌تر نشان می‌دهد که آن‌ها فقط اصلاحات بوده‌اند. روندها معمولاً با «بالاترین ها» و «کم های بالاتر» در یک روند صعودی و «بالاهای پایین تر» و «کم پایین تر» در یک روند نزولی مشخص میشه. هنگام معامله یک استراتژی مبتنی بر روند، معامله گران معمولاً ارزهای اصلی و همچنین هر ارز دیگری را که از دلار استفاده می کنند انتخاب می کنند زیرا این جفت ارزها تمایل به روند دارند و نقدشوندگی بیشتری نسبت به جفت ارزهای دیگه دارند.

  نقدینگی در استراتژی های مبتنی بر روند مهم است. هرچه یک جفت ارز نقدشونده تر باشد، می توانیم انتظار حرکت بیشتری داشته باشیم (a.k. a. volatility). هرچه یک ارز حرکت بیشتری نشون بده، فرصت های معاملاتی بیشتری برای حرکت قیمت در یک جهت به جای جهش در محدوده های کوچکتر وجود داره.

  بازار پرطرفدار چیست؟

  اندیکاتور ADX در بازار پرطرفدار

  راهی برای تعیین روند رو به رشد بازار از طریق استفاده از اندیکاتور میانگین جهت یا به اختصار ADX است. این اندیکاتور که توسط J. Welles Wilder درست شده، از مقادیری از 0 تا100  استفاده می کنه تا تعیین کنه که آیا قیمت به شدت در یک جهت حرکت می کنه، یا بدون رونده. مقادیر بیش از 25 معمولاً نشان دهنده اینکه قیمت در حال حاضر در یک روند قوی است. هرچه این عدد بیشتر باشد، روند قوی تر است. با این حال، ADX یک اندیکاتوری که بعد قیمت حرکت میکنه  که به این معنی است که لزوماً آینده را پیش بینی نمی کند. قیمت به وضوح روند نزولی دارد اگر ADX بیشتر از 25 باشه.

  اندیکاتور ADX در بازار پرطرفدار

  میانگین متحرک در بازار پرطرفدار

  اگر از اندیکاتور ADX خوشتون نیومد، میتونید از میانگین متحرک ساده نیز استفاده کنید. اینو ببین! یک نقطه 7، یک نقطه 20 و یک نقطه 65 میانگین متحرک ساده را در نمودار خود قرار دهید. سپس، صبر کنید تا سه تا خط SMA بهم فشرده شوند. اگر SMA دوره 7 بالاتر از SMA دوره 20 و SMA 20 در بالای SMA 65 قرار بگیره، قیمت در حال افزایش است. میانگین های متحرک در یک روند صعودی است. از سوی دیگر، اگر SMA دوره 7 به زیر SMA دوره 20 برسد و SMA 20 زیر SMA 65 باشد، آنگاه قیمت روند نزولی داره.

  میانگین متحرک در بازار پرطرفدار

  تغییر روند یا معکوس؟

  این سناریو را تصور کنید. قیمت شروع به افزایش می کند مدام در حال افزایش است. سپس شروع به سقوط می کند.

  و سقوط بیشتر.

  و سقوط بیشتر.

  و سپس شروع به بازگشت به بالا می کنه!

  آیا تا به حال در این شرایط قرار گرفته اید؟

  هیچ کس دوست نداره که تحت تاثیر 'روند صاف' قرار بگیره، اما، متأسفانه، این اتفاق میافته.چرا؟ در مثال بالا، معامله‌گر فارکس تفاوت بین اصلاح و برگشت را تشخیص نداد. معامله‌گر به‌جای صبر کردن و حرکت بر روند نزولی کلی، معتقد بود که یک معکوس در حال حرکت است و ورود طولانی‌مدتی را ایجاد کرد. اوه، پولش می رود! ببینید چگونه هی پیپ پیپ در یکی از معاملات AUD / USD فریب «بازگردانی هموار» را خورد. در این درس با ویژگی های اصلاحات و برگشت ها، نحوه تشخیص آنها و محافظت از خود در برابر سیگنال های غلط آشنا می شوید.

  تغییر روند یا معکوس؟

  چه کاری باید انجام دهید؟

  هنگامی که با یک اصلاح یا برگشت احتمالی روبرو میشین، سه گزینه انتخابی دارید:

  1. اگر در موقعیتی هستید میتونید موقعیت خود را حفظ کنید. این میتونه منجر به زیان بشه اگر تغییر روند برگشتی طولانی مدت باشه.
  2. اگر قیمت دوباره با روند کلی حرکت کرد، میتونید موقعیت خود را ببندید و دوباره وارد شوید. البته، اگر قیمت به شدت در یک جهت حرکت کنه، ممکن است فرصت معاملاتی از دست رفته باشه. اگر تصمیم به ورود مجدد داشته باشید، پول نیز برای اسپرد تلف میشه.
  3. میتونید برای همیشه ببندید این میتواند منجر به ضرر (اگر قیمت بر خلاف شما باشه) یا سود زیادی (اگر در بالا یا پایین بسته شده باشید) بسته به ساختار معاملاتی شما و آنچه پس از آن اتفاق میافته، شود.

  از آنجایی که روندهای معکوس در هر زمانی اتفاق بیفتند، انتخاب بهترین گزینه همیشه آسان نیست. به همین دلیل است که استفاده از نقاط توقف ضرر می تواند یک تکنیک مدیریت ریسک عالی هنگام معامله با روند باشد. شما می توانید از آن برای محافظت از سود خود استفاده کنید و مطمئن شوید که در صورت وقوع یک معکوس طولانی مدت، همیشه با مقداری پیپ کنار خواهید رفت.

  این مقاله مفید بود ؟
  فرم ارسال نظر
  تبلیغات