- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه حفظ سود در بازار فارکس 🏀 - دکتر Steenbarger برای موفقیت می تواند به دو روش پیشنهاد می دهد:

نحوه حفظ سود در بازار فارکس

دسته بندی : اندیکاتور

چگونه سود را در بازار فارکس حفظ کنید

یکی از رایج ترین مشکلات معامله گران اینکه یاد بگیرند چه زمانی و چگونه ضرر خود رو کاهش دهند و در معاملات فارکس سود خوبی کسب کنند. بیایید امروز در مورد دومی صحبت کنیم. آیا تا به حال از خود پرسیده اید، 'الان باید سود ببرم یا اجازه بدهم معامله باز باشه؟'  شاید مواقعی به وجود بیاد که سود زودهنگام تصمیم بهتری بوده باشه. اما مطمئنم مواردی نیز وجود داشته است که به دلیل بستن معامله خود خیلی زود به پشت سر خود ضربه ای زده اید.

چرا معامله گران تمایل دارند به هر حال سود خود را زودتر کاهش دهند؟ در اینجا سه ​​دلیل احتمالی وجود دارد:

الف-آنها هیچ هدف سود مشخصی در ذهن ندارند.

هیچ اشکالی در تعیین هدف سود شما در حین انجام معامله وجود ندارد. ماندن در یک معامله با هدف سود واضح بسیار ساده تر است زیرا انجام یک کار با هدفی در ذهن آسان تر است.

ب-تحمل ریسک پایینی دارند.

عدم تمایل معامله گر به ریسک نیز ممکن است به سود زودرس کمک کند. برخی از معامله گران ترجیح می دهند این حس اطمینان را داشته باشند و با سود 100 دلاری سرمایه گذاری کنند تا اینکه بخشی از سودهای تحقق نیافته خود را برای 50 دلار دیگر ریسک کنند.

پ-آنها به ایده معاملاتی یا استراتژی معاملاتی خود اطمینان ندارند.

حفظ معامله خود تا زمانی که قیمت به هدف سود شما برسد، نه تنها به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد، بلکه به میزان قابل توجهی اعتماد نیز نیاز دارد. در این مسیر ابهامات زیادی وجود خواهد داشت، به این معنی که مطمئن بودن از ایده معاملاتی شما چالش برانگیزتر می شود. این کمکی نمی کند که وقتی شاهد رشد سود بالقوه خود هستید، به جای اینکه خطر از دست دادن آنها را با باز نگه داشتن معاملات خود به خطر بیندازید، وسوسه انگیزتر می شود که آن سودهای خودشونو حفظ کند.

اما بیشتر از از دست دادن احتمالی سودهای محقق نشده، این ناامیدی است که اغلب با این فرصت های از دست رفته همراه است که معامله گر را عقب می اندازد. ما به عنوان تاجر، به خصوص زمانی که سود کاغذ در هوا ناپدید می شود، تمایل زیادی به سخت گیری نسبت به خود داریم. شاید برای جلوگیری از سرزنش خودمان در صورت از دست دادن سودهای محقق نشده، سود خود را کاهش دهیم. او احتمالاً به همین دلیل است که روانشناس معاملات مورد علاقه من، دکتر برت استین بارگر، بیاد آورد که برای حفظ یک معامله ی که سود داده، استراتژی معاملاتی که مدیریت سرمایه خوبی لازم داره، زیرا به نفع شما پیش می رود. اما دقیقاً چگونه میتونید استراتژی معاملاتی با مدیریت سرمایه عالی دست پیدا کنید؟

بله، به همین سادگی است. متأسفانه، آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. شما باید بتونید به استراتژی معاملاتی خود آنقدر اعتماد کنید که به برنامه پایبند باشید و معاملات خود را تا رسیدن به اهداف سود برنامه ریزی شده خود ادامه دهید.

نحوه حفظ سود در بازار فارکس

دکتر Steenbarger برای موفقیت می تواند به دو روش پیشنهاد می دهد:

1- ذهنیت موفقیت را القا کنید

این قسمتی است که شما از نظر ذهنی خود را در صورت کاهش قیمت و پاک شدن سود کاغذی خود آماده می کنید. به عنوان مثال، وقتی در یک معامله هستید، مناطق احتمالی اصلاح را تعیین می کنید و بر اساس آن، حد ضرر و حد سود انتهایی خود را تعیین می کنید. مواقعی پیش می‌آید که با خطاهای اشتباه و اصلاحات برگشتی به درد نمی خورد. به خاطر سودهای از دست رفته خود را مورد ضرب و شتم قرار ندهید. در عوض، به خود یادآوری کنید که دقت لازم را انجام داده اید و فرصت های دیگری برای استفاده از دفعه بعد وجود دارد.

2- بر روی تغییرات کوچک بنا کنید

منظور دکتر Steenbarger این است که شما باید هر بار کمی از کار درست را انجام دهید و بر روی آن تلاش‌ها بنا کنید تا تغییرات بزرگ‌تری ایجاد کنید. به عنوان مثال، می توانید سعی کنید برخی از سودهای خود را در نقطه ای قفل کنید و بقیه را باز بگذارید، یا برای رسیدن به هدف سود یا توقف ضرر خود. به این ترتیب می توانید به سود خود پی ببرید و در عین حال اعتماد به نفس خود را تا انتها مشاهده کنید. هر روز نیست که بازار به سمت شما پیش می رود. اما وقتی این کار را کرد، آیا نمی خواهید از آن نهایت استفاده را ببرید؟

 

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات