- در این پست می آموزید :
🏀 - چگونه استراتژی تستر رو بهینه سازی کنید 🏀 - استراتژی تستر 🏀 - Result tab 🏀 - Graph tab 🏀 - Report tab 🏀 - Optimization 🏀 - 🏀 - 🏀 - 🏀 -

چگونه استراتژی تستر رو بهینه سازی کنید

دسته بندی : اکسپرت

استراتژی تستر MT4 چیست؟

استراتژی تستر MT4 ابزار مفیدیس که مستقیماً در متاتریدر 4 گنجانده شده تا استراتژی معاملاتی معامله گران بازار فارکس را با داده های گذشته آزمایش کنه. این به شما کمک می کند تا موفقیت خودتون را به حداکثر برسانید. بیاموزید که چگونه Expert Advisor خود را با بیش از 10000 تنظیمات مختلف در یک اجرا بهینه کنید.

مرکز تاریخ

قبل از اینکه بتونید ربات معامله گر فارکس خود را بک تست کنید، باید آخرین تاریخ را از بروکر خود دانلود کنید. به سربرگ Tools برین Options رو کیلیک کنید و در 'Max bars in history' و 'Max bars in chart' عدد 99999999999999 را وارد کنید. ترمینال خود را مجددا راه اندازی کنید و F2 را روی صفحه کلید خود فشار دهید. به جفت ارزی که می خواهید داده ها را از آن دانلود کنید بروید. روی تمام تایم فریم ها دوبار کلیک کنید تا همه آنها مانند تصویر زیر رنگی شوند. سپس روی «دانلود»  OK کلیک کنید و این کمی طول میکشد.

چگونه استراتژی تستر رو بهینه سازی کنید

استراتژی تستر

برای باز کردن آن به View Strategy Tester بروین. تمام اطلاعات لازم را پر کنید.

Expert Advisor= ربات معامله گری خودتون را که میخاین بک تست کنید انتخاب کنید

Symbol= یکی از نمادهایی را که قبلا دانلود کرده اید و میخاین روی ربات خود تست انجام بدین انتخاب کنید.

Period= بازه زمانی را انتخاب کنید که میخاین ربات معامله گر خود را در آن آزمایش کنید.

Model= مدلی را انتخاب کنید که می خواهید مشاور متخصص خود را روی آن آزمایش کنید. هر تیک (دقیق ترین روش بر اساس تمام حداقل بازه های زمانی موجود برای تولید هر تیک)

الف-هر تیک (دقیق ترین روش بر اساس تمام حداقل بازه های زمانی موجود برای تولید هر تیک).
ب-نقاط کنترل (یک روش بسیار خام بر اساس نزدیکترین بازه زمانی کمتر، نتایج نباید در نظر گرفته شوند).
پ-فقط قیمت های باز (سریع ترین روش برای تجزیه و تحلیل نوار که به تازگی تکمیل شده است، فقط برای EA که به صراحت باز شدن نوار را کنترل می کند).

Spread= یک اسپرد مجازی برای بک تست خود انتخاب کنید. یک مقدار معقول 2 پیپ است. (برای یک کارگزار 5 رقمی 20 و برای یک کارگزار 4 رقمی 2 تنظیم کنید)

Use date= از چه زمانی تا زمانی که می‌خواهید بک‌آست را انجام دهید، آن را پر کنید.

Visual mode= اگر این گزینه را انتخاب کنید، نمودار ظاهر می شود و به راحتی و به صورت بصری می توانید نحوه معامله ربات خود را مشاهده کنید. با نوار کوچک می توانید سرعت محاسبه را تنظیم کنید.

Expert properties= در اینجا می توانید ویژگی های ربات خود را تغییر دهید. در تب 'تست' می توانید میزان سپرده اولیه و ارز مورد نظر خود را برای آزمایش و همچنین اینکه می خواهید موقعیت های Long u0026 Short یا فقط یکی از آنها را معامله کنید را انتخاب کنید. برای تغییر مقدار متغیرهای روبات خود به تب Inputs بروید.

Symbol properties= اطلاعات مفیدی در مورد نماد فعلی به شما نشان می دهد.

Open chart= اگر بک تست شما به پایان رسید، می توانید به تمام معاملات در نمودار نگاهی بیندازید.

Modify expert= اگر کد منبع اکسپرت مشاور خود را دارید می توانید با کلیک کردن اینجا آن را تغییر دهید.

بک تست

اگر تمام پارامترهای ذکر شده در بالا را تنظیم کرده اید، می توانید با کلیک بر روی دکمه 'شروع' بک تست خود را شروع کنید. اگر آزمون برگشتی به پایان رسید، در زیر تب Result و 3 برگه جدید پیدا خواهید کرد. برگه های نمودار، گزارش و مجله. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برگه ها، فصل بعدی «تجزیه و تحلیل» را بخوانید.

استراتژی تستر

Result tab

در برگه نتیجه، کل معاملاتی را که EA شما در طول آزمایش انجام داده است، پیدا می کنید. نوع سفارش (خرید، فروش، توقف خرید، توقف فروش، محدودیت خرید، محدودیت فروش)، اگر سفارش حذف شده، قطع شده باشد، توسط EA بسته شده باشد، یا به سود برداشت (T / P) یا توقف ضرر (S) رسیده باشد.  / L). می توانید شماره سفارش، قیمت باز شده، توقف ضرر و برداشت سود (در صورت وجود)، سود معاملات و مانده حساب جاری را مشاهده کنید.

Result tab

Graph tab

در تب نمودار چیز زیادی برای گفتن نیست. می توانید نمودار معاملات EA را مشاهده کنید. در سمت راست مانده حساب و زیر تعداد معاملات است

Graph tab

Report tab

این یک برگه مهم است. تمام اطلاعات دقیق اینجاست. من فقط کسانی را توضیح می دهم که برای من خود توضیحی و مهم نیستند.

Gross profit= سود کل، مجموع تمام معاملات سودآور (مثبت).

Gross loss= زیان کل، مجموع تمام معاملات منفی.

Profit factor= ضریب سود برابر است با سود ناخالص تقسیم بر زیان ناخالص. بالاتر بهتر است، هر چیزی بالاتر از 1.5 خوب است.

Expected pay off= آیا کل سود خالص تقسیم بر تعداد معاملات است.

Absolute drawdown= کاهش مطلق تفاوت بین سپرده اولیه و کوچکترین ارزش حقوق صاحبان سهام را نشان می دهد.

Maximal drawdown= تفاوت بین یکی از حداکثرهای محلی و حداقل بعدی حقوق صاحبان سهام. بیشترین مقدار گرفته شده است.

Relative drawdown= برداشت از حقوق صاحبان سهام بر حسب پولی که در لحظه حداکثر برداشت از حقوق صاحبان سهام به درصد ثبت شد.

Optimization

امکان بهینه سازی Expert Advisor در یک اجرا، چشمگیرترین در مورد Metatrader Strategy Tester است. اگر از این امکان به درستی استفاده کنید، به شما کمک زیادی می کند تا تنظیمات عالی برای EA خود را پیدا کنید. برای استفاده از این گزینه باید کادر 'بهینه سازی' را در تب تنظیمات تستر استراتژی MetaTrader 4 علامت بزنید و سپس به 'Properties' بروید. در تب 'تست' می توانید انتخاب کنید که EA بر اساس چه معیارهایی باید بهینه شود. در اینجا من 'فاکتور سود' را انتخاب می کنم، بنابراین تستر استراتژی متاتریدر EA را برای حداکثر فاکتور سود بهینه می کند. اما می توانید معیارهای دیگری را نیز تعیین کنید.

Optimization

اکنون به تب 'ورودی' بروید. در اینجا ما به ستون های 'شروع، گام و توقف' علاقه مندیم. برای این نمایش، سطوح مختلف Take Profit را در ترکیب با سطوح مختلف توقف ضرر و تابع استراتژی معکوس آزمایش خواهم کرد. کادر کنار متغیر Take Profit an Stop Loss را علامت می زنم و Start = 20، Step = 15، Stop = 95 (تصویر زیر را ببینید) و تابع Inverse Strategy را روی Start=false، Stop=true تنظیم می کنم. OK را فشار دهید و بک تست Optimized خود را شروع کنید. تستر استراتژی متاتریدر اکنون چندین بار سود EA شما را با ترکیبی از این تنظیمات مختلف آزمایش می کند. Take Profit و Stop Lose دارای 6 تنظیم (20، 35، 50، 65، 80،95) و استراتژی معکوس دارای 2 (نادرست و درست) هستند. این در مجموع 72 پاس می دهد (6x6x2).

پس از اتمام محاسبه (حدود 7 دقیقه طول کشید) شما می توانید به دو تب جدید به نام های 'نتایج بهینه سازی' و 'گراف بهینه سازی' بروید. نتایج همه پاس ها وجود دارد. در نتیجه بهینه سازی (در تصویر مرتب شده بر اساس بیشترین فاکتور سود) همه 72 پاس را با سود، کل معاملات، فاکتور سود و غیره مشاهده خواهید کرد. می بینید که پاس 69 بهترین فاکتور سود را ایجاد کرد. 1.36 شد. این خیلی خوب نیست اما ما فقط 3 عملکرد را بهینه کردیم. با دکمه سمت راست ماوس بر روی بهترین نتیجه کلیک کنید و 'Set Input Parameters' را انتخاب کنید. اگر تستر شما گیر کرد، برای سرنخ‌ها به برگه مجله نگاه کنید. ممکن است به این دلیل باشد که شما سعی کرده اید پارامترهای زیادی را در یک پاس بهینه کنید.

در 'گراف بهینه سازی' تمام پاس های زیر و پارامتر بهینه شده (عامل سود در این مثال) را در سمت راست می بینید.

اگر اکنون به پارامترهای ورودی بروید، می بینید که این تنظیمات اکنون ذخیره شده اند. می بینید که Take Profit هنوز 50 است، Stop Loss به 95 تغییر کرده است و استراتژی معکوس در no on true است. با این تنظیمات یک بک تست معمولی ایجاد کنید تا تمام تراکنش ها را ببینید یا معاملات را در یک پنجره نمودار تجسم کنید. (هم اکنون می توانید تنظیمات را ذخیره کنید تا بعداً به آنها دسترسی داشته باشید)

 

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات