- در این پست می آموزید :
🏀 - 5 ویژگی مشترک معامله گران موفق با ورزشکاران 🏀 - استفاده از شکست برای موفقیت های بعدی 🏀 - آنها «دلیل» محکمی دارند 🏀 - سرسختی ذهنی و عاطفی دارند. 🏀 - آنها به طور مداوم برای رشد خود تلاش می کنند.

5 ویژگی مشترک معامله گران موفق با ورزشکاران

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

اهل رقابت هستند

اگر به صف معامله‌گران در شرکت‌های تجاری وال استریت نگاه کنی، احتمالاً بیش از تعداد انگشت شماری از ورزشکاران سابق بخش اول را در زمین خواهید یافت. برخی از شرکت‌ها، مانند SMB Capital (مطمئنم نام آنها را شنیده‌اید!) حتی شایعه شده که از ورزشکاران سابق حمایت می‌کنند. چه ارتباطی بین ورزشکار بودن و تجارت وجود داره؟ من معتقدم که همه چیز به ویژگی ها و طرز فکری که این افراد دارند مربوط میشه. در اینجا پنج ویژگی وجود داره که به نظر میرسه معامله گران موفق با ورزشکاران درجه یک مشترک هستند:

ورزشکاران حرفه ای به شدت رقابتی هستند و با این طرز فکر نیاز آنها به جستجوی برتری در مقابل رقبایشان هستند. آیا این آشنا به نظر میرسه؟ باید به این دلیل که من بارها در مقالات قبلی خود به این موضوع اشاره کرده ام. برای اینکه یک معامله گر موفق باشه، باید چیزی را پیدا کنه که او را از بقیه متمایز کند. ورزشکاران رقابتی نیز اغلب به شدت خودشون دنبال رقابت هستند. آیزایا توماس را به خاطر دارین؟ توماس قدبلندترین فرد NBA نبود اما قطعا یکی از سریع ترین بازیکنان بود. علاوه بر این، او شخصیتی فوق العاده داشت. در ششمین بازی فینال های NBA در سال 1988، عزم و سرعت توماس به او کمک کرد تا در یک کوارتر 25 امتیاز در حالی که مچ پا آسیب دیده بازی می کرد به دست آورد. این نوع انگیزه، نیروی محرکه درونی برای غلبه بر رقابته که بهترین ورزشکاران و معامله گران را ترغیب می کنه تا مایل بیشتری را برای رسیدن به اهداف خود طی کنند.

5 ویژگی مشترک معامله گران موفق با ورزشکاران

استفاده از شکست برای موفقیت های بعدی

در معاملات، لازم نیست همیشه حق با شما باشه. اگر هر باخت (یا برد) را به دل بگیرید، ممکن است در نهایت توسط احساسات خود ناامید بشین و در نتیجه از ادامه راه تون نرین. به انجام معاملات بدبین میشین، که منجر به ضررهای بیشتر میشه. ورزشکاران در میدان برنده و بازنده میشن، همانطور که یک معامله گر معاملات خوب و بد را تجربه می کنه. اما در پایان روز، آنها میدونند که یک بازی آنها را مشخص نمی کنه و میتونند ادامه بدن. آنها از یک معامله بد به عنوان یک تجربه یادگیری برای عملکرد بهتر دفعه بعد استفاده می کنند و اجازه نمیدن شکست گذشته (یا شاید حتی موفقیت) بر عملکرد آنها در آینده تأثیر منفی بذاره.

استفاده از شکست برای موفقیت های بعدی

آنها «دلیل» محکمی دارند

قبل از حرکت به سمت حرکات پیشرفته تر، ورزشکاران و معامله گران موفق مطمئن میشن که 'دلیل'  دارند یا نه. به همین دلیل که بسکتبالیست‌های حرفه‌ای ساعت‌ها و ساعت‌ها را صرف تمرینات و حرکات اولیه می‌کنند. آن‌ها قبل از اینکه حتی حرکات پیچیده‌تری مانند گام‌به‌گام پرش را در نظر بگیرند، روی حرکات دراز و نشت کار می‌کنند. هه، حتی استفن کوری هنوز هم تیراندازی پرتاب آزاد را تمرین می‌کنه، و در حین گرم کردن شوت‌های زیادی رو می‌گیره تا مطمئن بشه که میتونه ضربه را در زمانی که مهم بگیره. به طور مشابه، معامله‌گران موفق فارکس مطمئن میشن که پایه محکمی در مبانی معاملاتی خود دارند. به سختی میتونید یک معامله گر موفق را پیدا کنید که درک خوبی از خطوط حمایت و مقاومت نداشته باشد و نمودار اصلی و نمودار الگوهای کندل استیک را به خوبی نشناخته باشه.

سرسختی ذهنی و عاطفی دارند.

آیا میتونید تصور کنید که اگر راجر فدرر هر بار که خود را در فینال یک تورنمنت بزرگ می دید، تحت فشار تسلیم می شد، چه اتفاقی می افتاد؟ او احتمالا هرگز نمیتونست رکورد پیت سامپراس برای عناوین گرند اسلم را بشکند! بهترین ورزشکاران و معامله گران اجازه نمی دهند احساسات، تصمیمات آنها را تحت الشعاع قرار بده و آنها را متلاطم کند. علیرغم استرس و فشاری که در کارشان وجود دارد، آنها می توانند تمرکز خود را حفظ کنند و برنامه بازی خود را اجرا کنند.

آنها به طور مداوم برای رشد خود تلاش می کنند.

بهترین ها بهترین هستند زیرا دائماً سعی می کنند خود را بهبود بخشند. ورزشکاران برتر میدونند که برای جلوتر ماندن از رقابت، نمی توانند فقط روی موفقیت های خود استراحت کنند. من نمیتونم به اندازه کافی تاکید کنم که این طرز فکر در معامله گرفتن نیز چقدر مهم است. بازارها پویا هستند و هر روز بهترین ها را از شما می خواهند. بهترین‌های این معاملات ارزش تمرین و سخت‌کوشی را می‌دانند، با مرور عملکردهای گذشته از اشتباهات خود درس می‌گیرند و همچنین استراتژی‌های معاملاتی جدیدی را برای افزودن سلاح به زرادخانه‌های خود امتحان می‌کنند. البته، این بدان معنا نیست که شما باید یک ورزشکار باشید تا یک معامله گر خوب فارکس شوید. و من هم به این موضوع اشاره نمی کنم که فقط به این دلیل که شما یک ورزشکار خوب هستید، یک معامله گر موفق خواهید بود.

نکته اصلی این است که شما باید با معامله گری رفتار کنید که یک ورزشکار نخبه با ورزش خود رفتار می کند. این مهارتی است که باید به آن ادامه دهید. در اصل، شما یک ورزشکار هستید و بازارها صرفاً زمین بازی شما هستند.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات