- در این پست می آموزید :
🏀 - هیکین آشی چیست؟ 🏀 - هیکین آشی چیست؟ 🏀 - تفاوت نمودار هیکین اشی و نمودار کندل استیک ها 🏀 - نحوه استفاده از نمودار Heikin Ashi 🏀 - نحوه استفاده از Heikin Ashi برای شناسایی جهت روند 🏀 - چگونه از Heikin Ashi برای شناسایی قدرت روند استفاده کنیم 🏀 - چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم 🏀 - روش دوم: کندل استیک سبز بدون سایه یا فتیله نشان دهنده روند صعودی قوی هستند 🏀 - روش سوم: کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند. 🏀 - روش چهارم: کندل قرمز نشانه روند نزولی است 🏀 - روش پنجم: کندل های قرمز بدون سایه یا فتیله بالا نشان دهنده یک روند نزولی قوی است

هیکین آشی چیست؟

دسته بندی : اندیکاتور

معرفی هیکین آشی

هیکین آشی؟

احتمالاً با سه نوع نمودار محبوب بروکرهای فارکس آشنا هستید: نمودار خطی، نمودار میله ای و نمودار کندل استیک. اما نوع دیگری از نمودار وجود داره که باید در مورد آن بدونید که از تکنیک کاملاً متفاوتی برای نمایش عملکرد قیمت استفاده میشه. ما در مورد نمودارها صحبت می کنیم! (اگرچه املای آن بسیار نزدیک به نظر می رسد. ?) 'Heikin Ashi'، همچنین به عنوان 'Heikin Ashi' یا 'Heiken Ashi' شناخته می شود، یک تکنیک نموداری است که برای نمایش قیمت ها استفاده می شود که در یک نگاه شبیه به نمودار کندل استیک ها به نظر می رسد. تفاوت در روشی است که در نحوه محاسبه و رسم کندل ها بر روی نمودار استفاده می شود.

کندل استیک ها در یافتن نقاط ورودی خوب به شما کمک می کنند زیرا برگشت های بالقوه (مانند یک ستاره در حال تیراندازی) یا شکست (مانند ماروبوزوی صعودی که بالاتر از سطح مقاومت بسته می شود) را نشان می دهند. اما وقتی وارد یک معامله شدید، چطور؟ استفاده از تکنیک Heikin Ashi در نمودار قیمت می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا در معامله بمانید یا خارج شوید. نمودارهای Heikin Ashi نمودارهای کندل استیک را برای معامله‌گرانی که می‌خواهند بدانند چه زمانی در یک معامله بمانند و از یک روند قوی استفاده کنند و چه زمانی زمانی که روند ضعیف می‌شود خارج شوند، خواناتر می‌کند.

اساسا، Heikin Ashi یک تکنیک نمودار کندل استیک اصلاح شده است که نحوه نمایش قیمت را مجدداً تنظیم می کند تا معامله گران روند بتوانند هنگام تصمیم گیری در مورد ماندن در معامله یا خروج از سطح اطمینان بالاتری داشته باشند. برخی از معامله گران، معمولاً معامله گران طولانی مدت، از نمودارهای Heikin Ashi به عنوان جایگزینی برای نمودارهای کندل استیک ها استفاده می کنند. سایر معامله گران از آنها در ارتباط با نمودارهای شمعدانی سنتی ژاپنی استفاده می کنند و بین این دو جابه جا می شوند.

هیکین آشی چیست؟

هیکین آشی چیست؟

در زبان ژاپنی، هیکین به معنای «متوسط» و آشی به معنای «سرعت» است. بنابراین، Heikin Ashi با هم به معنای 'سرعت متوسط ​​قیمت' است. Heikin Ashi نوعی تکنیک نمودار کندل استیک است که برای کمک به فیلتر کردن نویز بازار استفاده می شود. تکنیک Heikin Ashi صدها سال پیش توسط Munehisa Homma، یک تاجر برنج از ساکاتا، ژاپن، که پدر نمودار کندل استیک در نظر گرفته می‌شود، ایجاد شد. هما متوجه شد که با ردیابی عملکرد قیمت در بازار برنج، می‌تواند رفتار روانی سایر فعالان بازار را ببیند و از آن استفاده کند. در اینجا نمونه ای از نمودار هیکین آشی آورده شده است. برای چشمی که آموزش ندیده، نمودار شبیه نمودار کندل استیک ژاپنی معمولی شماست. هر کندل Heiki Ashi یک بدنه و یک سایه (یا فیتیله) بالایی و / یا پایینی دارد.

هیکین آشی چیست؟

تفاوت نمودار هیکین اشی و نمودار کندل استیک ها

Heikin Ashi چه تفاوتی با یک کندل معمولی دارد؟ بیایید تفاوت بین شمعدان هیکین آشی در مقابل نمودار کندل استیک ها را بیاموزیم. ارزش یک تصویر هزار پیپ است، پس بیایید به چند نمودار واقعی نگاه کنیم. بیایید هر دو را در کنار هم قرار دهیم: نمودار سمت چپ نمودار کندل استیک است و نمودار سمت راست نمودار Heikin Ashi است. همانطور که از نمودار سمت راست می بینید، حرکت های جهت دار به گونه ای هموار می شوند که در نمودار سمت چپ وجود ندارد. کندل ها در نمودارهای کندل استیک ها اغلب از سبز به قرمز (بالا یا پایین) تغییر می کنند که می تواند تفسیر آنها را دشوار کند. از سوی دیگر، کندل ها موجود در نمودار Heikin Ashi، شمع های رنگی متوالی بیشتری را نشان می دهند و به معامله گران کمک می کنند تا حرکت های قیمت گذشته را راحت تر شناسایی کنند.

متوجه خواهید شد که نمودارهای Heikin Ashi تمایل دارند که شمع های آن در طول یک روند صعودی سبز و در طول یک روند نزولی قرمز باقی بمانند. این برخلاف کندل استیک ها است که حتی اگر قیمت به شدت در یک جهت حرکت کند، رنگ های متناوب را تغییر می دهند. مواقعی وجود دارد که کندل ها تقریباً به همان اندازه که کایلی جنر رنگ موهای خود را تغییر می دهد تغییر رنگ می دهند. کندل ها رنگهای متناوبی دارند.

تفاوت نمودار هیکین اشی و نمودار کندل استیک ها

نحوه استفاده از نمودار Heikin Ashi

چگونه از Heikin Ashi استفاده می کنید؟ بیایید نحوه استفاده و خواندن نمودار کندل استیک ها Heikin Ashi را مورد بحث قرار دهیم. ایده پشت استفاده از نمودار Heikin Ashi این است که نویز بازار را فیلتر می کند. و از آنجایی که نویز فیلتر شده است، اساساً روند خالص را می بینید. از آنجایی که کندل های Heikin Ashi بر اساس میانگین محاسبه می شوند، کندل ها دارای سایه های کوچکتر (فتیله) نسبت به کندل های معمولی خواهند بود. درست مانند کندل استیک ها، با کندل هیکین آشی، هر چه سایه (یا فیتیله) کوچکتر (یا کوتاهتر) باشد، روند قوی تر است. کندل های سبز بدون سایه پایین تر، نشانه صعود قوی هستند. کندل های قرمز بدون سایه بالایی نشانه نزول قوی هستند.

نمودارهای eikin Ashi توسط معامله گران تکنیکالی برای شناسایی موارد زیر استفاده می کنند:

  1. جهت روند
  2. قدرت روند

بنابراین، اگر هدف شما این است که روندها را به دست آورید و تا زمانی که ممکن است سوار آنها شوید، ممکن است بخواهید نحوه استفاده از نمودار هیکین اشی را یاد بگیرید.

نحوه استفاده از نمودار Heikin Ashi

نحوه استفاده از Heikin Ashi برای شناسایی جهت روند

نمودار Heikin Ashi جهت یک روند را از طریق کندل های رنگی به شما نشان می دهد. یک کندل سبز به شما می گوید که روند صعودی است. یک شمع قرمز به شما می گوید که روند نزولی است.

نحوه استفاده از Heikin Ashi برای شناسایی جهت روند

چگونه از Heikin Ashi برای شناسایی قدرت روند استفاده کنیم

نمودار Heikin Ashi با مشاهده سایه ها (یا فتیله ها) قدرت روند را به شما نشان می دهد. متوجه خواهید شد که برای بسیاری از کندل های سبز، هیچ سایه یا فتیله ای وجود ندارد. برعکس برای کندل های قرمز بیشتر آنها هیچ سایه یا فتیله بالایی ندارند. این کندل ها در جهت مخالف روند، سایه ای از خود نشان نمی دهند. وقتی سایه ای وجود ندارد، این بدان معنی است که شما در یک روند قوی هستید. بنابراین، اصلی‌ترین چیزی که می‌خواهید در نمودار Heikin Ashi برای تعیین قدرت روند جستجو کنید، کندل‌های بدون سایه یا بی‌تیره در مقابل روند است. به کندل هایی که در یک طرف آنها سایه یا فتیله ای وجود ندارد 'کندل های تراشیده' نیز گفته می شود. بسته به اینکه کدام انتهای سایه نداشته باشد، برای هر نوع کندل تراشیده شده یک نام وجود دارد.

چگونه از Heikin Ashi برای شناسایی قدرت روند استفاده کنیم

چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم

چگونه با هیکین اشی را معامله می کنید؟ همانطور که در بالا ذکر شد، استفاده از نمودار Heikin Ashi شناسایی روندها را آسان‌تر می‌کند. Heikin Ashi به معامله گران اجازه می دهد تا به دنبال ظهور روندهای جدید یا معکوس کردن روندهای موجود باشند.

در اینجا پنج روش اساسی برای استفاده از نمودار هیکین آشی در معاملات خود آورده شده است.

 روش اول: کندل های سبز نشانه روند صعودی هستند.

وقتی کندل Heikin Ashi از قرمز (نزولی) به سبز ( صعودی) تغییر می کند، نشانه آن است که ممکن است قیمت در آستانه افزایش باشد. اگر در حال حاضر در یک موقعیت کوتاه هستید، ممکن است بخواهید خارج شوید. اگر در حال حاضر در موقعیت طولانی هستید، ممکن است بخواهید به موقعیت خود اضافه کنید.

چگونه با استفاده از Heikin Ashi معامله کنیم

روش دوم: کندل استیک سبز بدون سایه یا فتیله نشان دهنده روند صعودی قوی هستند

اگر ته تراشیده شده سبز زیادی مشاهده کردید، یک روند صعودی قوی خواهید دید. مدت زیادی بمانید تا زمانی که کندل Heikin Ashi تغییر رنگ دهد، از سبز به قرمز. تا زمانی که سایه‌های پایین‌تری ظاهر نمی‌شوند و اجازه می‌دهید سودتان ادامه پیدا کند، روند صعودی را طی کنید.

روش دوم: کندل استیک سبز بدون سایه یا فتیله نشان دهنده روند صعودی قوی هستند

روش سوم: کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند.

موقعیتی را بر خلاف روند فعلی باز کنید زیرا روند ممکن است به پایان برسد. به خاطر داشته باشید که اگرچه اگر کندل بعدی تغییر رنگ دهد، همیشه به معنای پایان یک روند نیست، فقط می تواند یک مکث باشد.

روش سوم: کندل‌هایی با بدنه‌های کوچک که سایه‌های بالا و پایین را نشان می‌دهند، احتمال تغییر روند (یا توقف روند) را نشان می‌دهند.

روش چهارم: کندل قرمز نشانه روند نزولی است

وقتی کندل Heikin Ashi از سبز ( صعودی ) به قرمز ( نزولی ) تغییر می کند ، نشانه آن است که قیمت ممکن است کاهش باشد. اگر در حال حاضر در موقعیت طولانی هستید، ممکن است بخواهید خارج شوید. اگر در حال حاضر در یک موقعیت کوتاه هستید، ممکن است بخواهید به موقعیت خود اضافه کنید.

روش چهارم: کندل قرمز نشانه روند نزولی است

روش پنجم: کندل های قرمز بدون سایه یا فتیله بالا نشان دهنده یک روند نزولی قوی است

به میزان سرهای تراشیده شده قرمز توجه کنید؟ این یک روند نزولی قوی است. کوتاه بمانید و تا زمانی که کندل Heikin Ashi تغییر رنگ دهد، از قرمز به سبز. صبر کنید تا زمانی که هیچ سایه بالایی ظاهر نشود و اجازه دهید سود شما ادامه پیدا کند، روند نزولی را طی کنید.

روش پنجم: کندل های قرمز بدون سایه یا فتیله بالا نشان دهنده یک روند نزولی قوی است
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات