- در این پست می آموزید :
🏀 - آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟ 🏀 - آیا طلا ثروت را حفظ می کند؟ 🏀 - آیا طلا قابل خریدن است؟ 🏀 - آیا طلا قابل فروش است؟

آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

دسته بندی : رفتار قیمت

ارزش طلا در جهان

نگرانی‌ها درباره تورم در ایالات متحده و سراسر اروپا از زمان آخرین بسته محرک اقتصادی رئیس جمهور آمریکا بایدن افزایش یافته. آیا این میتونه بازگشت به طلا و سایر کالاها را آغاز کنه؟ عرضه پول باعث رشد قیمت نفت میشه. این به یک محیط تورمی اشاره دارد. در حالی که بازارهای مالی از تورم متنفرند، دارایی های امن مانند طلا معمولاً خوب عمل می کنند. برای صدها سال، فلزات گرانبها مانند طلا و نقره بهترین پوشش تورم در جهان بوده اند. با این حال، آنها در حال حاضر با رقابت بیت کوین و سایر رمزارزها روبرو هستند، به غیر از انواع موانع نظارتی.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که افزایش سرگیجه‌آوری که در سال 2020 آغاز شد بعید تا سال 2022 ادامه یابد. اخیراً شرایط غیرعادی (توضیح آن دشوار است) افزایش قیمت سهام و اوراق قرضه با هم داشتیم.

آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا طلا ثروت را حفظ می کند؟

ایالات متحده در سال 1971 زمانی که دلار پشتوانه طلای خود را از دست داد، استاندارد طلا را کنار گذاشت. حتی اگر طلا دیگر به عنوان ارز ذخیره ایالات متحده (یا هر کشور دیگری) عمل نمی کند، اما در جامعه معاصر اهمیت دارد. همچنان برای اقتصاد جهانی حیاتی است. برای اثبات این موضوع نیازی به نگاهی فراتر از ترازنامه بانک های مرکزی و سایر موسسات مالی مانند صندوق بین المللی پول نیست. این سازمان ها نزدیک به یک پنجم ذخایر طلای سطح زمین را در اختیار دارند. علاوه بر این، برخی بانک‌های مرکزی ذخایر فعلی طلای خود را در سال‌های اخیر افزایش داده‌اند که نشان‌دهنده نگرانی در مورد چشم‌انداز بلندمدت اقتصاد جهانی است. بانک های مرکزی به طلا اعتقاد دارند.

اهمیت طلا در اقتصاد مدرن ناشی از توانایی آن در حفظ موفقیت آمیز ثروت در طول هزاران نسل است. همین را نمی توان در مورد ارزهای کاغذی گفت، مثال زیر را در نظر بگیرید تا همه چیز را در نظر بگیرید:

در اوایل دهه 1970، یک اونس طلا 35 دلار ارزش داشت. فرض کنید در آن لحظه این گزینه را داشتید که یک اونس طلا نگه دارید یا فقط 35 دلار را در اسکناس های دلار نگه دارید. آنها هر دو اقلام مشابهی مانند یک کت و شلوار جدید یا یک دوچرخه خوب را برای شما می خرند. با این حال، اگر امروز یک اونس طلا داشتید و آن را به قیمت‌های امروزی تبدیل می‌کردید، همچنان برای خرید یک کت و شلوار یا دوچرخه کاملاً جدید کافی است، اما نه برای 35 دلار اصلی.

به طور خلاصه، اگر 35 دلار را به جای یک اونس طلا نگه می داشتید، بخش قابل توجهی از ثروت خود را از دست می دادید. ارزش طلا در حالی افزایش یافته که ارزش دلار به دلیل تورم کاهش یافته است. 35 دلار اسکناس آن چیزی نیست که بود، اما 35 دلار طلای خریداری شده در آن زمان ارزش بسیار بیشتری دارد.

آیا طلا ثروت را حفظ می کند؟

آیا طلا قابل خریدن است؟

طلا برای مدت طولانی به عنوان یک سرمایه گذاری محتاطانه در یک سبد متنوع دیده می شود. برخی از بالاترین سطوح نقدینگی را در بازارهای کالایی دارد و اغلب در طول زمان افزایش می یابد، اما این افزایش ممکن است مدتی طول بکشد. از زمان شروع همه‌گیری کووید 19، قیمت طلا به طور قابل توجهی بیشتر شده. در سال 2020، زمانی که بازارهای سهام سقوط کردند، طلا به بالاترین حد خود رسید که از سال 2012 مشاهده نشده بود و بسیاری از تحلیلگران افزایش بیشتری را در ماه ها و سال های بعد پیش بینی کردند. در طول زمان های مختلف در تاریخ عدم اطمینان مالی، سرمایه گذاران طلا را به عنوان یک پناهگاه امن می بینند و میتونند ابزار ارزشمندی برای تنوع بخشیدن و کاهش ریسک قرار بگیره. با این حال، مانند هر سرمایه گذاری، هیچ اطمینانی از سود وجود ندارد و سرمایه میتونه از دست بره.

آیا طلا قابل فروش است؟

قیمت طلا میتونه در یک دوره کوتاه مد به طور قابل توجهی تغییر کنه، و همچنین افزایش یابد و زمان زیادی طول بکشد تا افزایش یابد و به اوج های جدید برسد. سقوط های قابل توجه می تواند برای سرمایه گذاران دشوار باشد و بسیاری از سرمایه گذاران اعتماد خود را در آن زمان از دست می دهند. سرمایه گذاری در طلا باید برای طولانی مدت باشه.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفت رقابت از طرف ارزهای دیجیتال است. محبوبیت ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین در بین سرمایه گذاران رو به افزایش است و بسیاری از آنها طلا را به نفع کالاهای دیجیتال و مدرن کنار می گذارند. بیت کوین گاهی اوقات طلای دیجیتال نامیده می شود. از آنجایی که علاقه به ارزهای دیجیتال در حال گسترش است، اعتماد و احساسات نسبت به فلزات گرانبها مانند طلا و نقره از بین می‌رود و به طور بالقوه منجر به سال‌ها کاهش قیمت‌ها می‌شود.

طلا یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ارزهای رمزنگاری شده ممکن است بازدهی فوری تری داشته باشند، به عنوان وسیله ای تجاری مناسب تر باشند و به تنوع سبد سهام کمک کنند. همانطور که بیشتر در مورد آنها آموخته می شود و آنها به عنوان یک انتخاب سرمایه گذاری پذیرفته می شوند، رمزارز ممکن است به عنوان پناهگاه امن سرمایه گذاری بعدی لقب گیرد، عنوانی که قبلاً در اختیار طلا بود.

مانند سایر سرمایه گذاری ها، سرمایه گذاری در طلا خطراتی را به همراه دارد. در حالی که قیمت آن به طور تاریخی افزایش یافته است، این تضمین نمی کند که در آینده نیز به این کار ادامه دهد. در واقع دوره های طولانی از عملکرد ضعیف و کاهش قیمت وجود داشته است. شناخت خطرات موجود بسیار مهم است. اگر به دنبال سود کوتاه مدت هستید، طلا ممکن است بهترین سرمایه گذاری نباشد. با این حال، اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت هستید و می‌خواهید پرتفوی خود را متنوع کنید، ممکن است طلا ارزش بررسی را داشته باشد.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات