- در این پست می آموزید :
🏀 - بهترین تحلیل معاملات فارکس چیست؟ 🏀 - داستانی از یک تجزیه تحلیل بازار فارکس 🏀 - اسفتاده همزمان از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

بهترین تحلیل معاملات فارکس چیست؟

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

بهترین تحلیل بازار فارکس

آهان، سوال میلیون دلاری…

در طول آموزش فارکس خود به عنوان یک معامله گر مشتاق، طرفداران پرپاقرصی برای هر نوع تحلیل می بینید. در حالی که تحلیل تکنیکال (TA) شامل بررسی نمودارها برای شناسایی الگوها یا روندهاست، تحلیل بنیادی (FA) شامل بررسی گزارش های داده های اقتصادی و سرفصل های خبری است. معامله گران که پایبند به تحلیل تکنیکالی هستند در اردوگاه تحلیل تکنیکالی فریاد می زنند: «تحلیل بنیادی مهم نیست!» و معامله گران که اعتقاد به تحلیل بنیادی دارند در اردوگاه تحلیل بنیادی میگن که: تحلیل تکنیکال فقط یک دسته از خطوط و نقشه های خیالی! در حالی که افراد حاضر در اردوگاه تجزیه و تحلیل احساسات هستند، مبارزه دو اردوگاه را مشاهده می کنند و سطح احساسات آنها را نسبت به یکدیگر زیر نظر دارند! ?

خوشبختانه انواع مختلف تحلیل بازار مکمل یکدیگر هستند. حتی معامله گران تکنیکال ممکن است اندیکاتورهای مفیدی پیدا کنند که میتونه به تحلیل تکنیکال آنها کمک کند و بالعکس. در بازارهای جهانی، قیمت‌ها دائماً در حال تغییر هستند و معمولاً روندهایی رو در حال شکل دادن است. این تغییرات در قیمت‌ها می‌تواند بر عوامل بنیادی تأثیر بگذارد. این بدان معناست که روند قیمت‌ها بر روی فاندامنتال تاثیر می‌گذارد، همانطور که عوامل بنیادی بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند و همانطور که در مقالات دیگر سایت براتون نوشتیم، شناسایی روندها بخش بزرگی از تحلیل تکنیکال است.

فریب این افراط گرایان یک طرفه را نخورید! یکی بهتر از دیگری نیست... همه آنها فقط راه های متفاوتی برای نگاه کردن به بازار هستند. در پایان روز، باید بر اساس نوع تحلیلی که با آن راحت‌تر و سودآورتر هستید، معامله کنید. برای یادآوری، تحلیل تکنیکال مطالعه حرکت قیمت جفت ارزها در نمودارها است در حالی که تحلیل بنیادی نگاهی به وضعیت اقتصاد کشور دارد. تحلیل احساسات بازار تعیین می کند که آیا بازار نسبت به چشم انداز بنیادی فعلی یا آینده صعودی یا نزولی است.

عوامل بنیادی احساسات را شکل می دهند، در حالی که تحلیل تکنیکال به ما کمک می کند آن احساسات را تجسم کنیم و چارچوبی را برای ایجاد برنامه های معاملاتی خودمون اعمال کنیم. این سه دست در دست هم به شما کمک می کنند تا ایده های خوبی برای معاملات فارکس داشته باشید. تمام اقدامات گذشته قیمت و ارقام اقتصادی وجود داره، تنها کاری که باید انجام بدیم اینکه که در استراتژی معاملاتی خودتون رو استفاده کنید و آن مهارت های تحلیلی را آزمایش کنید.

بهترین تحلیل معاملات فارکس چیست؟

داستانی از یک تجزیه تحلیل بازار فارکس

سه نوع برای تجزیه و تحلیل بازارها برای تبدیل شدن به یک معامله گر واقعی فارکس، باید بدانید که چگونه به طور موثر از این سه نوع تحلیل بازار استفاده کنید.

اجازه دهید به شما مثالی بزنیم که چگونه تمرکز بر تنها یک نوع تحلیل می تواند به فاجعه تبدیل شود.

 1. بیایید بگوییم که شما به نمودارهای خود نگاه می کنید و یک فرصت معاملاتی خوب پیدا می کنید. ?
 2. شما با فکر کردن به پولی که قرار است از آسمان ببارد هیجان زده میشین. ?
 3. شما با خود می گویید: من هرگز فرصت معاملاتی عالی تر از GBP / USD را ندیده ام. من عاشق نمودارم هستم ?
 4. سپس با یک لبخند بزرگ بر روی صورت خود (به صورتی که تمام دندان های شما نمایان می شود) اقدام به خرید GBP / USD می کنید. ?
 5. شما از این پوزخند بزرگ سلفی می گیرید و در اینستاگرام می گذارید. ?
 6. سپس یک رقص شاد انجام می دهید و آن را در TikTok پست می کنید. ?
 7. اما صبر کن! ناگهان معامله یک حرکت 100 پیپ در OTHER ایجاد می کند
 8. نمیدونستید، اما بریتانیا به تازگی یک FU به اتحادیه اروپا داده است.
 9. از آنجایی که شما فقط به نمودارها نگاه می کنید، هیچ سرنخی از WTF اتحادیه اروپا ندارید. پس تو گوگل سرچ می کنید.
 10. یاد می گیرید که مخفف اتحادیه اروپا است که یک اتحادیه اقتصادی و سیاسی شامل 28 کشور اروپایی است که تجارت آزاد را مجاز می کند، به این معنی که کالاها می توانند بین کشورهای عضو بدون هیچ گونه چک یا هزینه اضافی حرکت کنند.
 11. OMFG! اکنون متوجه شدید که اگر بریتانیا بخواهد این کار را انجام دهد، احتمالاً جدی است. اقتصاد آنها ممکن است ویران شود. افراد زیادی ممکن است شغل خود را از دست بدهند. ?
 12. ناگهان احساسات همه نسبت به بازار بریتانیا تیره می شود و همه در جهت مخالف معامله می کنند! ?
 13. لبخند چاق شما وارونه می شود و شروع به عصبانیت از نمودارهای خود می کنید. ?
 14. کامپیوتر خود را روی زمین می اندازید و شروع به پودر کردن آن می کنید. (شما از آن عکس می گیرید و توییت می کنید.)
 15. شما فقط یک دسته از پول را از دست دادید و اکنون رایانه شما به یک میلیارد قطعه شکسته شده است. (اما توییت شما اکنون یک میلیون لایک دارد.)
 16. و همه اینها به این دلیل است که شما به طور کامل تحلیل بنیادی و تحلیل احساساتی را نادیده گرفته اید. ?

(توجه: این بر اساس یک داستان واقعی نبود. این اتفاق برای ما نیفتاد. ما هرگز اینقدر ساده‌لوح نبودیم. ما همیشه معامله‌گران فارکس باهوشی بودیم... از طعنه بیش از حد استفاده شده، فکر می‌کنیم شما این تصویر را دریافت کردید.)

خوب، پس داستان کمی بیش از حد دراماتیزه شده بود، اما شما متوجه موضوع شدید. به یاد دارید که چگونه مادرتان در کودکی به شما می گفت که زیاده روی در هر چیزی هرگز خوب نیست؟ خوب، ممکن است فکر کرده باشید که در آن زمان این کار فقط یک اهمیت نداره، اما در فارکس، زمانی که تصمیم می گیرید از کدام نوع تجزیه و تحلیل استفاده کنید، همین امر صدق می کند.

داستانی از یک تجزیه تحلیل بازار فارکس

اسفتاده همزمان از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی

فقط به یکی تکیه نکن، در عوض، باید یاد بگیرید که در استفاده از همه آنها تعادل رو رعایت کنید. تنها در این صورت است که میتونید از معاملات خود بیشترین بهره را ببرید. اکنون که مقدمات را تمام کرده اید و کمی در مورد هر نوع تجزیه و تحلیل یاد گرفته اید، زمان آن رسیده است که بسیار عمیق تر تجزیه تحلیل ها رو یا بگیرید! این چیزی است که برای چند سال آینده زندگی شما در انتظار است… شوخی می کنیم، شوخی می کنیم! منظورمون چندتا مقاله دیگه س که پیشنهاد میکنیم در سایت مطالعه کنید.

شما همه چیز را در مورد پویایی های پشت حرکت قیمت، مانند سطوح حمایت و مقاومت، کندل استیک ها، و اندیکاتورهای تکنیکالی مانند میانگین متحرک و MACD خواهید آموخت. شما با اندیکاتورهای پیشرو اندیکاتورهای که با تاخیر حرکت میکنه آزمایش خواهید کرد و نحوه استفاده از آنها را در ارائه ایده های معاملاتی کشف خواهید کرد. خیلی هیجان انگیز به نظر می رسد، اینطور نیست؟

مقالات زیادی مانده که به مطالعه بیشتر ابزارهای تحلیل تکنیکال اختصاص دارد. ما نگاهی به ابزارهای پیشرفته تر فارکس نیز مانند نقاط محوری، واگرایی ها، هایکین اشی، نظریه موج الیوت و الگوهای قیمت هارمونیک خواهیم انداخت. فانتزی به نظر می رسد؟ به این دلیل است که آنها هستند! شرط ببندید که نمی توانید صبر کنید تا آن ها را شروع کنید!

چند دلیل که چرا ما تجزیه و تحلیل احساسات بنیادی و بازار را در کنار هم قرار می دهیم:

 1. تا زمانی که به دانشگاه برسید، آنقدر درگیر یادگیری بیشتر در مورد فارکس خواهید شد که یک درس به سادگی کافی نخواهد بود.
 2. ترسیم مرز بین تحلیل بنیادی و تحلیل احساسات بازار دشوار است، اما با تمرین عمدی به آن خواهید رسید.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، عوامل اساسی عمدتاً مسئول شکل‌دهی احساسات بازار هستند. این دو نوع تجزیه و تحلیل پیچیده است و مطلبد که مقالات سایت ما رو مطالعه کنید.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات