- در این پست می آموزید :
🏀 - چرا بهتر است بازار فارکس را به روش خود یاد بگیرید؟

چرا بهتر است بازار فارکس را به روش خود یاد بگیرید؟

دسته بندی : اندیکاتور

شخصی سازی سیستم معاملاتی

در یادگیری نحوه معامله کردن در بازار فارکس، باید خود را درگیر روش های مختلف آموزشی کنید. به عنوان مثال، شما باید زمانی را به مطالعه در مورد تئوری های معاملاتی تحلیل تکنیکالی اختصاص دهید تا پایه و اساس محکمی در مورد نحوه واکنش قیمت ها به سطوح حمایت و مقاومت داشته باشید. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که تأثیر هر فرآیند آموزشی بر منحنی یادگیری متفاوت است.

یک نفر ممکن است از خواندن یک کتاب چیزهای زیادی رو یاد بگیره، اما دیگری ممکن است از داشتن یک استاد بهترین مورد را یاد بگیرد. این بدان معناست که شما باید دریابید که کدام فرآیند آموزشی را باید در اولویت قرار دهید. همانطور که گفته شد، برای شما مهم است که تمرکز خود را محدود کنید. به عبارت دیگر، روی فرآیندهای آموزشی که برای شما مؤثرتر هستند، تمرکز کنید. واقعیت این است که نحوه یادگیری ذهنی و شخصی است، بنابراین منطقی است که نحوه یادگیری هر معامله گر نیز متفاوت باشد. این ممکن است آسان به نظر برسد، اما از آنجایی که مقدار دانش موجود در آنجا بسیار زیاد است، برای معامله گران مشتاق بسیار سخت می شود که انتخاب کنند کدام روش برای آنها مؤثرتر است. اینترنت این کار را دوچندان دشوار می کند، زیرا بارگذاری بیش از حد اطلاعات بسیار آسان است.

برای اینکه بفهمید باید روی چه چیزی تمرکز کنید، این سوال ساده را از خود بپرسید: 'به چه کسی گوش کنم؟'

قبل از خواندن ادامه مطلب، یک دقیقه در مورد پاسخ خود به آن سوال فکر کنید… .الان جوابی داری؟ اگر به «جورج سوروس» پاسخ دادید، در اشتباهید. اگر به «وارن بافت» پاسخ دادید، باز هم در اشتباهید! حتی اگر آنها سرمایه گذاران فوق ستاره هستند، روش معاملاتی آنها ممکن است چیزی که با شخصیت شما سازگار نباشد. حالا، اگر پاسخ «من» را دادید، به خودتان دست بزنید! پس از همه، شما بهترین دارایی خود در معاملات فارکس هستید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید به خودتان «گوش دهید»، نگه داشتن یک مجله تجاری است. با نگاه کردن به ژورنال خود، می توانید بینشی در مورد نحوه تفکر خود به دست آورید، که می تواند به شما کمک کند تا انتخاب کنید و روی فرآیندهای یادگیری تمرکز کنید که منحنی یادگیری را بیشتر کوتاه می کند. دوست من هاوک (البته نام واقعی او نیست) را برای مثال در نظر بگیرید. او دو سال است که معامله می کند اما هرگز سودی نداشته است. در واقع، او فقط یک معامله گر سرسخت است.

اینطور نیست که او هیچ وقت یا سرمایه ای را روی تحصیلاتش در فارکس سرمایه گذاری نکرده باشد. برعکس، او یک استاد دارد که او را در انجام معاملات راهنمایی می کند. اما او هنوز نمی توانست به طور مداوم سود کند، بنابراین به او توصیه کردم که مجله تجاری خود را به طور کامل بررسی کند تا بفهمد چه چیزی را باید تغییر دهد. همانطور که او در مجله خود مرور می کرد، متوجه شد که بیشتر معاملات او بر اساس توصیه های مربی او بود. حتی سایر معاملات او نیز گرفته شد، زیرا او فکر می‌کرد که مربی‌اش این کار را انجام خواهد داد. پس از مدتی متوجه شد که او صرفاً روند فکری مربی خود را منعکس می کند و واقعاً برای خودش فکر نمی کند.

او تصمیم گرفت از راهنمایی استاد خود استفاده نکند و فکر کرد که بهتر است ابتدا انجام معاملات را متوقف کند و به جای آن با خواندن کتاب های معاملات فارکس، خود را در تئوری بازار فارکس کند.

پس از چند ماه، وقتی احساس کرد که درک بهتری از بازارها دارد، دوباره شروع به معامله انجام دادن کرد. و حدس بزنید چه؟ عملکرد معاملاتی او به اندازه ای بهبود یافت که برای چند ماه سود به همراه داشت. او از تجربه خود آموخت که از آن دسته افرادی است که وقتی ابتدا تئوری را از کتاب ها جذب می کند، عملکرد بهتری دارد. او همچنین یاد گرفت که خودش فکر کند، خود را با بازارها وفق دهد و معاملات را بهتر انجام دهد.

هاوک با کشف اینکه چه چیزی برای او بهترین کار را می کند، توانست جایگاه خود را پیدا کند و در معامله کردن در بازار فارکس برتری پیدا کند. به خاطر داشته باشید که صرف نظر از اینکه سرمایه شما چقدر بزرگ است، ممکن است برای دوام منحنی یادگیری شما کافی نباشد. برای استفاده موثر از سرمایه آموزشی خود، باید زمان ارزشمند خود را با دقت تقسیم کنید و منحنی یادگیری خود را کوتاه کنید. زمان و پول خود را با خدمات معاملاتی که واقعاً برای شما مفید نیستند هدر ندهید. در پایان روز، این شما و تنها شما هستید که می توانید بفهمید چه چیزی موثر است و چه چیزی نه.

چرا بهتر است بازار فارکس را به روش خود یاد بگیرید؟
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات