- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه استفاده از کانال های کلتنر 🏀 - نحوه معاملات فارکس با استفاده از کانال های کلنتر 🏀 - استراتژی شکست با کانال های کلنتر 🏀 - Overbought and Oversold در کانال های کلنتر

نحوه استفاده از کانال های کلتنر

دسته بندی : اندیکاتور

معرفی کانال های کلتنر

کانال های کلتنر یک اندیکاتور نوسانی است که توسط یک تاجر غلات به نام چستر کلتنر در کتاب خود با عنوان چگونه در کالاها درآمد کسب کنیم در سال 1960 معرفی شد. یک نسخه اصلاح شده بعداً توسط لیندا راشکه در دهه 1980 توسعه یافت. نسخه لیندا از کانال Keltner که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، کاملاً شبیه به Bollinger Bands است زیرا از سه خط نیز تشکیل شده است. با این حال، خط میانی در کانال کلتنر یک میانگین متحرک نمایی (EMA) است و دو خط بیرونی بر اساس میانگین محدوده واقعی (ATR) هستند نه بر اساس انحرافات استاندارد (SD). از آنجایی که کانال از ATR مشتق شده است که خود یک اندیکاتور نوسان ساز است، کانال کلتنر نیز با نوسانات منقبض و منبسط می شود اما به اندازه باندهای بولینگر ثابت نیستند.

کانال های Keltner به عنوان راهنمای تنظیم ورودی ها و خروجی های تجاری عمل می کنند. کانال Keltner به شناسایی سطوح خرید و فروش بیش از حد نسبت به میانگین متحرک کمک می کند، به خصوص زمانی که روند ثابت است. همچنین می تواند سرنخ هایی برای روندهای جدید ارائه دهد. کانال را مانند یک کانال صعودی یا نزولی در نظر بگیرید، با این تفاوت که به طور خودکار با نوسانات اخیر تنظیم می شود و از خطوط مستقیم تشکیل نشده است.

نحوه استفاده از کانال های کلتنر

نحوه معاملات فارکس با استفاده از کانال های کلنتر

کانال‌های Keltner منطقه‌ای را نشان می‌دهند که معمولاً یک جفت ارز در آن قرار دارد. بالای کانال معمولاً به عنوان مقاومت پویا نگه داشته می شود در حالی که پایین کانال به عنوان یک پشتیبانی پویا عمل می کند. نحوه استفاده از کانال های Keltner به عنوان متداول ترین تنظیمات استفاده شده عبارتند از 2 x ATR (10) برای خطوط بالا و پایین و EMA (20) که خط وسط است. این خط میانی بسیار مهم است زیرا تمایل دارد به عنوان یک سطح عقبگرد در طول روندهای جاری عمل کند. در UPTREND، عمل قیمت تمایل دارد در نیمه بالای کانال، که بین خط وسط به عنوان حمایت و خط بالایی به عنوان مقاومت قرار دارد، محدود شود. کانال Keltner به عنوان مقاومت پویا عمل می کند. در یک روند نزولی، قیمت معمولاً در نیمه پایین کانال قرار دارد و مقاومت را در خط وسط و حمایت را در خط پایین پیدا می کند. کانال Keltner به عنوان پشتیبانی پویا عمل می کند. در یک بازار محدوده، قیمت معمولا بین خطوط بالا و پایین نوسان می کند.

نحوه معاملات فارکس با استفاده از کانال های کلنتر

استراتژی شکست با کانال های کلنتر

این استراتژی زمانی استفاده می شود که قیمت در خارج از کانال کلتنر شکسته شود. اندیکاتورهای فنی بر اساس پاکت ها به گونه ای طراحی شده اند که بیشتر اقدامات قیمت را احاطه کنند. این به این معنی است که هر زمانی که قیمت ها به بالا یا پایین تر از کانال ها حرکت کنند، باید توجه داشته باشید زیرا چنین اتفاقاتی نسبتاً نادر است. روندها اغلب با حرکات قوی در یک جهت به سمت دیگر شروع می شوند. یک موج بالای کانال بالایی قدرت قابل توجهی را نشان می دهد، در حالی که یک فرورفتگی در زیر کانال پایینی ضعف قابل توجهی را نشان می دهد.

چنین حرکات قوی می تواند نشان دهنده پایان یک روند و آغاز روند دیگر باشد. استراتژی Breakout برای بهره برداری از گذار از بازارهای محدود و بدون روند به روندهای صعودی یا نزولی استفاده می شود.

 سیگنال خرید

 1. وقتی قیمت بالا می‌رود و بالای کانال بالا بسته می‌شود، طولانی باشید.
 2. خط میانی به عنوان خروجی استفاده می شود.
 3. هیچ هدف سودی برای این تجارت وجود ندارد.
 4. چه معامله سود یا زیان داشته باشد، هر زمان که خط میانه لمس شد، به سادگی از معامله خارج شوید.

سیگنال فروش

 1. وقتی قیمت پایین آمد و به زیر کانال بالایی بسته شد، کوتاه بیایید.
 2. خط میانی به عنوان خروجی استفاده می شود.
 3. هیچ هدف سودی برای این تجارت وجود ندارد.
 4. چه معامله سود یا زیان داشته باشد، هر زمان که خط میانه لمس شد، به سادگی از معامله خارج شوید.شکست کانال کلتنر پایین
استراتژی شکست با کانال های کلنتر

Overbought and Oversold در کانال های کلنتر

در آن شرایط بی روند بازار، شکست های معاملاتی بد است. عملکرد بی‌رویه قیمت را می‌توان با میانگین متحرک صاف (با شیب افقی) و شاخص جهت‌گیری متوسط ​​(ADX) شناسایی کرد. اگر قیمت بدون روند است، در یک محدوده یا یک طرف معامله می شود، می توانید از کانال های Keltner مانند یک نشانگر نوسانگر استفاده کنید و سطوح خرید و فروش بیش از حد را شناسایی کنید.

خرید سیگنال

 1. منتظر بمانید تا قیمت در زیر کانال کلتنر پایین بیاید،
 2. صبر کنید تا قیمت در کانال پایینی Keltner بسته شود.
 3. طولانی برو
 4. با انتظار برای نزدیک شدن به پشت در داخل کانال کلتنر، از کشته شدن و گرفتن چاقویی که در حال سقوط است، جلوگیری می‌کنید، اگر معلوم شود که شکست یک شکست واقعی کانال کلتنر است.

سیگنال فروش بالقوه بیش از حد خرید کانال Keltner

 1. منتظر بمانید تا قیمت در بالای کانال کلتنر بالا برود،
 2. صبر کنید تا قیمت در کانال پایینی Keltner بسته شود.
 3. کوتاه برو
 4. با انتظار برای نزدیک شدن به پشت در داخل کانال کلتنر، در صورتی که شکست به یک شکست واقعی کانال کلتنر تبدیل شود، از تله خرس جلوگیری می کنید.

هنگام استفاده از کانال های Keltner به عنوان 'شاخص خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد'، به خاطر داشته باشید که شرایط خرید و فروش بیش از حد معمولاً نشانه ای از قدرت روند هستند. 'بیش از حد خرید' می تواند به معنای یک روند صعودی قوی باشد، در حالی که 'زیاد فروش' می تواند به معنای یک روند نزولی قوی باشد. روند فعلی می تواند به تقویت خود ادامه دهد و 'بیش از حد خرید' یا 'بیش از حد فروش' باقی بماند. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که تنها زمانی از این استراتژی استفاده می‌کنید که قیمت در حال معامله جانبی یا در نوسان باشد.

Overbought and Oversold در کانال های کلنتر
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات