- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه استفاده از فیبوناچی برای دانستن زمان کسب سود 🏀 - مثال دیگر 🏀 - 🏀 - چگونه از فیبوناچی برای حدضرر خود استفاده کنید تا پول کمتری از دست بدهید 🏀 - روش اول: توقف را فقط بعد از فیبوناچی بعدی قرار دهید 🏀 - روش دوم: محل توقف گذشته نوسان اخیر بالا / پایین 🏀 - پس کدام راه بهتر است؟

نحوه استفاده از فیبوناچی برای دانستن زمان کسب سود

دسته بندی : اندیکاتور

با فیبوناچی به اهداف مالی برسید

استفاده بهتر ازاندیکاتور فیبوناچی استفاده از آنها برای یافتن اهداف 'سود گرفتن' است. باید همیشه در نظر داشته باشید: وقتی شک دارید، نقطه ورود به معامله خود را پیدا کرده اید یا نه، بیایین با مثالی شروع کنید. مثلا در یک روند صعودی، ایده کلی کسب سود در یک معامله طولانی مدت در سطح افزایش قیمت فیبوناچی است. با استفاده از سه کلیک ماوس، سطوح فیبوناچی را تعیین می کنید. ابتدا روی Swing Low کلیک کنید، سپس مکان نما را بکشید و بر روی جدیدترین Swing High کلیک کنید. در نهایت، مکان نما خود را به پایین بکشید و روی هر یک از سطوح اصلاحی کلیک کنید.

این هر یک از سطوح افزایش قیمت را نشان می دهد که هم نسبت و هم سطح قیمت مربوطه را نشان می دهد. خیلی تمیز، ها؟ بیایید با نمودار USD / CHF که در مقالات گذشته به شما نشان دادیم، به آن مثال برگردیم. سطح 50 درصد فیب به عنوان حمایت قوی بود و پس از سه بار تماس، جفت ارز در نهایت روند صعودی خود را از سر گرفت. در نمودار بالا، حتی می توانید افزایش قیمت بالاتر از Swing High قبلی را مشاهده کنید. بیایید ابزار فیبوناچی را انتخاب کنیم تا ببینیم کجا مکان خوبی برای کسب سود است.

در اینجا خلاصه ای از اتفاقاتی است که پس از وقوع نوسان پایین اصلاحی رخ داد:

  1. قیمت تا سطح 61/8 درصد افزایش یافت که نزدیک به Swing High قبلی بود.
  2. به سطح 38/2 درصد برگشت، جایی که حمایت پیدا کرد
  3. سپس قیمت افزایش یافت و در سطح 100 درصد مقاومت پیدا کرد.
  4. چند روز بعد، قیمت قبل از اینکه مقاومت در سطح 161/8٪ پیدا کند، دوباره افزایش یافته.

همانطور که از مثال می بینید، سطوح 61/8٪، 100٪ و 161/8٪ همگی مکان های خوبی برای کاهش سود بوده اند. حال، بیایید نگاهی به مثالی از استفاده از سطوح پسوند فیبوناچی در یک روند نزولی بیندازیم.در یک روند نزولی، ایده کلی کسب سود در یک معامله کوتاه در سطح توسعه فیبوناچی است، زیرا بازار اغلب در این سطوح حمایت می‌کند.

نحوه استفاده از فیبوناچی برای دانستن زمان کسب سود

مثال دیگر

بیایید نگاهی دیگر به این روند نزولی در نمودار 1 ساعته EUR / USD بیندازیم. در اینجا، ما یک فرم doji را دقیقاً زیر سطح 61/8٪ Fib دیدیم. سپس با بازگشت فروشندگان، قیمت معکوس شد و قیمت را به پایین‌ترین سطح Swing Low رساند. بیایید ابزار Fib Extension را قرار دهیم تا ببینیم اگر در سطح اصلاحی 61/8 درصد می‌گذشتیم، مکان‌های خوبی برای کسب سود کجا بود. سطوح 38/2%، 50% و 61/8% همگی مکان‌های خوبی برای کسب سود خواهند بود.

مثال دیگر

مثال‌ها نشان می‌دهند که قیمت حداقل مقداری حمایت یا مقاومت موقت در سطوح توسعه فیبوناچی پیدا می‌کند نه همیشه، اما اغلب به اندازه‌ای که موقعیت خود را به درستی تنظیم کنید تا سود ببرید و ریسک خود را مدیریت کنید. البته در اینجا مشکلاتی نیز وجود دارد. اول، هیچ راهی برای دانستن اینکه کدام سطح فیبوناچی دقیقاً مقاومت ایجاد می کند وجود ندارد. هر یک از این سطوح ممکن است به عنوان حمایت یا مقاومت عمل کند یا نباشد.

مشکل دیگر این است که در ایجاد سطوح پسوند فیبوناچی، تعیین کنیم که از کدام Swing Low شروع کنیم. یک راه از آخرین Swing Low است که در مثال ها انجام دادیم. دیگری از پایین ترین Swing Low در 30 کندل گذشته است.

باز هم، نکته این است که هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد، اما با تمرین زیاد، تصمیمات بهتری برای انتخاب نقاط Swing خواهید گرفت. در استفاده از ابزار افزونه فیبوناچی باید از صلاحدید خود استفاده کنید. شما باید قضاوت کنید که این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهیم که به شما در تعیین قدرت یک روند کمک می کند.

چگونه از فیبوناچی برای حدضرر خود استفاده کنید تا پول کمتری از دست بدهید

احتمالاً به همان اندازه مهم است که بدانید کجا باید سود را وارد کنید یا از آن خارج کنید، این است که بدانید استاپ ضرر خود را در کجا قرار دهید. شما نمی توانید فقط بر اساس سطوح Fib وارد معامله شوید بدون اینکه سرنخی دیگه ای داشته باشین خارج شوید. حساب شما متحمل ضرر میشه و برای همیشه فیبوناچی را سرزنش خواهید کرد و نام او را به زبان ایتالیایی نفرین می کنید. در این مقاله، چند تکنیک را یاد خواهید گرفت تا زمانی که تصمیم به استفاده از سطوح Fib قابل اعتماد دارید، حدضررهای خود را تنظیم کنید. اینها راه های ساده ای برای تعیین توقف و منطق پشت هر روش هستند.

روش اول: توقف را فقط بعد از فیبوناچی بعدی قرار دهید

روش اول این است که توقف خود را درست از سطح فیبوناچی بعدی بگذرانید. اگر قصد داشتید در سطح 38/2٪ فیبوناچی وارد شوید، حدضرر خود را فراتر از سطح 50٪ قرار می دهید. اگر احساس می‌کردید که سطح 50 درصد باقی می‌ماند، باید حدضرر خودتون رو از سطح 61/8 درصد عبور دهید. ساده است، درسته؟ بیایین نگاهی دیگر به نمودار 4 ساعته EUR / USD بیندازیم که در مقاله اصلاح فیبوناچی به شما نشان دادیم. اگر در 50% کوتاه شده بودید، می توانستید سفارش حد ضرر خود را فقط از سطح 61/8% Fib بگذرانید.

دلیل پشت این روش تنظیم استاپ ها این است که شما معتقد بودین که سطح 50% به عنوان یک نقطه مقاومت باقی می ماند. بنابراین، اگر قیمت بیش از این نقطه افزایش یابد، ایده معامله کردن شما سوخته. مشکل این روش تنظیم استاپ ها این است که کاملاً به داشتن یک ورودی عالی بستگی دارد. تنظیم یک حدسود درست پس از سطح اصلاح فیبوناچی بعدی، فرض می کند که شما واقعاً مطمئن هستید که ناحیه حمایت یا مقاومت حفظ خواهد شد. و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، استفاده از ابزارهای ترسیم علم دقیقی نیست. ممکن است او بازار شلیک کند، به استاپ شما ضربه بزند و در نهایت به سمت شما برود. این معمولاً زمانی است که به گوشه ای می رویم و شروع می کنیم به ضربه زدن به دیوار.

ما فقط به شما هشدار می دهیم که این ممکن است گاهی اوقات چند بار متوالی اتفاق بیفتد، بنابراین مطمئن شوید که ضررهای خود را به سرعت محدود کرده اید و اجازه دهید برندگان شما مطابق با روند حرکت کنند. شاید بهتر باشد که از این نوع روش استاپ برای معاملات کوتاه مدت و درون روز استفاده کنید.

روش اول: توقف را فقط بعد از فیبوناچی بعدی قرار دهید

روش دوم: محل توقف گذشته نوسان اخیر بالا / پایین

حال، اگر می‌خواهید کمی مطمعن تر معامله کنید، راه دیگری برای تنظیم حدضررها این است که آن‌ها را از Swing High یا Swing Low عبور کنید. به عنوان مثال، زمانی که قیمت یک روند صعودی است و شما در موقعیت خرید هستید، می توانید استاپ ضرر را درست زیر آخرین Swing Low که به عنوان یک سطح حمایت بالقوه عمل می کند، قرار دهید. هنگامی که قیمت در یک روند نزولی قرار دارد و شما در موقعیت کوتاه هستید، می توانید یک استاپ ضرر را درست بالای Swing High قرار دهید که به عنوان یک سطح مقاومت بالقوه عمل می کند.

این نوع استاپ ضرر به معامله شما فضای بیشتری برای نفس کشیدن می دهد و به شما فرصت بیشتری برای حرکت بازار به نفع معامله شما می دهد. اگر قیمت بازار از Swing High یا Swing Low پیشی بگیرد، ممکن است نشان دهنده این باشد که روند معکوس در حال حاضر وجود دارد. این بدان معناست که ایده یا راه‌اندازی استراتژی معامله شما قبلاً باطل شده است و برای ورود به آن خیلی دیر شده‌اید.

تنظیم حد ضررهای بزرگتر احتمالاً برای معاملات بلندمدت و از نوع نوسانی بهتر است استفاده شود، و همچنین می توانید این را در روش 'مقیاس سازی ' بگنجانید. البته، با یک توقف بزرگتر، باید به یاد داشته باشید که اندازه موقعیت خود را متناسب با آن تنظیم کنید. اگر تمایل به معامله با همان اندازه موقعیت دارید، ممکن است متحمل ضررهای زیادی شوید، به خصوص اگر در یکی از سطوح Fib قبلی وارد شوید. این همچنین می تواند منجر به نسبت های نامطلوب پاداش به ریسک شود، زیرا ممکن است حدضرر داشته باشید که با حدسود بالقوه شما متناسب نباشد.

روش دوم: محل توقف گذشته نوسان اخیر بالا / پایین

پس کدام راه بهتر است؟

حقیقت این است که درست مانند ترکیب ابزار اصلاح فیبوناچی با خطوط حمایت و مقاومت، خطوط روند و کندل‌ها برای یافتن ورودی بهتر، بهتر است از دانش خود در مورد این ابزارها برای تجزیه و تحلیل محیط فعلی استفاده کنید تا به شما در انتخاب یک گزینه خوب کمک کند. نقطه توقف

تا آنجا که ممکن است، نباید تنها به سطوح فیبوناچی به عنوان نقاط حمایت و مقاومت به عنوان مبنایی برای استاپ ضرر تکیه کنید. به یاد داشته باشید، قرار دادن استاپ ضرر چیز مطمئنی نیست.اما اگر بتوانید با ترکیب چند ابزار شانس را به نفع خود تغییر دهید، می تواند به شما یک نقطه خروج بهتر، فضای بیشتری برای تنفس معامله شما و احتمالاً پاداش بهتری برای معامله نسبت ریسک به شما بدهد.

خلاصه: تجارت فیبوناچی

بیایید آنچه را که در مورد تجارت فیبوناچی آموخته ایم مرور کنیم. سطوح کلیدی اصلاح فیبوناچی که باید مراقب آنها بود عبارتند از: 23/6٪، 38/2٪، 50٪، 61/8٪ و 76/4٪. سطوحی که به نظر بیشترین وزن را دارند سطوح 38/2٪، 50٪ و 61/8٪ هستند که معمولاً به عنوان تنظیمات پیش فرض اکثر نرم افزارهای نمودار فارکس تنظیم می شوند.

به یاد داشته باشید که معامله گران فارکس سطوح اصلاح فیبوناچی را به عنوان مناطق پشتیبانی و مقاومت بالقوه می بینند و از آنجایی که بسیاری از معامله‌گران فارکس این سطوح را از نزدیک مشاهده می‌کنند، سطوح حمایت و مقاومت ممکن است به یک پیش‌گویی برای خود تبدیل شوند.

مشابه سطوح اصلاحی، سطوح کلیدی پسوند فیبوناچی عبارتند از: 38/2٪، 50٪، 61/8٪، و همچنین پسوندهای 100٪، 127/8٪ و 161/8٪. معامله گران از سطوح توسعه فیبوناچی به عنوان مناطق پشتیبانی و مقاومت بالقوه برای تعیین اهداف سود استفاده می کنند. باز هم، از آنجایی که بسیاری از معامله‌گران فارکس این سطوح را تماشا می‌کنند و سفارش‌های خرید و فروش را برای کسب سود می‌دهند، این سطوح اغلب می‌توانند به دلیل تحقق انتظارات خود به پایان حرکت روند تبدیل شوند. برای اعمال سطوح فیبوناچی در نمودارهای خود، باید نقاط Swing High و Swing Low را شناسایی کنید.

Swing High یک کندل با حداقل دو ارتفاع پایین در سمت چپ و راست خود است.

Swing Low یک کندل با حداقل دو پایین ترین سطح در سمت چپ و راست خود است.

هنگام استفاده از ابزارهای فیبوناچی، احتمال موفقیت معاملات در صورت استفاده از سایر سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند و الگوهای کندل استیک برای نقاط ورود و حد ضرر افزایش می یابد.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات