- در این پست می آموزید :
🏀 - استراتژی کلاسیک بیل ویلیامز 🏀 - اندیکاتورهای استراتژی بیل ویلیامز : 🏀 - توضیح استراتژی بیل ویلیامز : 🏀 - در پایان :

استراتژی کلاسیک بیل ویلیامز

دسته بندی : استراتژی
استراتژی کلاسیک معاملاتی بیل ویلیامز چیست ؟بیل ویلیامز معامله گر مشهور توسعه دهنده شاخص های تحلیلی و خالق یکی از بهترین استراتژی سودآوری در سال 1987 اولین آثار خود را در زمینه تجارت در بازارفارکس منتشر نمود. بیل ویلیامز از روش‌های سنتی تجزیه و تحلیل نمودارها به شدت انتقاد می کرد. بیل ویلیامز متقاعد شده بود که مجموعه ای از عوامل تصادفی تأثیر کلیدی بر قیمت گذاری یک ابزار مالی دارد. بیل ویلیامز بعداً کتابی تحت عنوان "Trading Chaosquot" منتشر کرد که بر اصول هندسه فراکتال متمرکز بود. نویسنده به طور قانع کننده ای وجود یک الگوی متغیر در هرج و مرج بازارهای مالی را اثبات کرد. محبوبیت بالای استراتژی بیل ویلیامز را می توان با نتایج مالی برجسته معاملات بیل ویلیامز منتشرکرد. در واقع ، طی 2 سال تجارت در بازار سهام ، بیل ویلیامز موفق شد سرمایه خود را از 10000دلار به 200000 دلار افزایش دهد. این نتیجه نمی تواند مورد توجه معامله گران قرار نگیرد و بسیاری تصمیم گرفتند رویکرد تجاری ویلیامز را به شیوه خود وارد کنند. نویسنده خود تشویق شد تا مدرسه فارکس خود را باز کند گروه تجاری سودآوری، که امروز توسط دخترش جاستین ویلیامز رهبری می شود. دوره آموزشی برای معامله گران در گروه تجاری سودآوری منحصراً با هدف مطالعه و افشای ویژگیهای استراتژی منحصر به فرد بی ویلیامز انجام شده است. مهم! شاخص های B. Williams در مجموعه استاندارد ابزارهای تحلیلی پلت فرم MT4 گنجانده شده است و بسیاری از معامله گران قبلاً موفق به ارزیابی قیمت آنها شده اند. توجه! اولین نسخه از استراتژی معاملاتی بیل ویلیامز در دهه 80 قرن گذشته توسعه یافت. از آن زمان ، اصل قیمت گذاری ابزارهای مالی دستخوش تغییرات مهمی شده است. بله ، بیل ویلیامز خودش گفته است که روش او صرف نظر از ابزار مالی انتخاب شده ، اما خیلی چیزها تغییر کرده است.
استراتژی کلاسیک بیل ویلیامز

اندیکاتورهای استراتژی بیل ویلیامز :

اندیکاتورها : Alligator ، Awesome oscillator(AO) ، FractalZigZag NoRepaint .Alligator : پارامترهای اندیکاتور Alligator استراتژی بیل ویلیامز باید 13 ،8،5 باشد که به ترتیب آبی ، قرمز ، سبز در نمودار می باشند. پارامتر 13 معادل 8کندل جلوتر ، پارامتر 8 معادل5 کندل جلوتر و پارامتر5 معادل 3 کندل جلوتر را نشان می دهد.اندیکاتورAO : اندیکاتورAO همان MACD است. MACD فاصله بین مورینگ است. فاصله بین MA(5) و MA(34) است. FractalZigZag NoRepaint: در سایت ما اندیکاتورهای کاربردی وجود دارد که با برنامه نویسی طراحی شده و در اختیار عزیزان به صورت رایگان قرارگرفته است این اندیکاتور اصلاحی نیست. در استراتژی بیل ویلیامز باید کارکشن تشکیل شود منظور از کارکشن، برگشت کوچکی از روند اصلی و فاصله گرفتن از روند است. بهترین حالت کارکشن این است که بنشیند روی مورینگ سبز یا بین سبز و قرمز ، و اگر بین خطوط آبی و قرمز قرار گرفت در موقعیت خوب نیست.
اندیکاتورهای استراتژی بیل ویلیامز :

توضیح استراتژی بیل ویلیامز :

این استراتژی به این صورت است که خطوط Alligator باز می شود مورینگ سبز نزدیکتر به کندل ها است بعد قرمز است و بعد هم آبی که درتایم فریم های مختلف روند را نشان می دهد. اگر تایمی که روی آن قرار داریم یک ساعت باشد مورینگ سبز متعلق به این تایم فرم است مورینگ قرمزبه تایم بالاتر یعنی 4 ساعت تعلق دارد و مورینگ آبی تایم روزانه رو نشان می دهد که دراین حالت اگر بازار فرکتال قبلی در روند نزول رو بشکند و رد شود می تواند نشانه این برای ورود به بازار باشد صبر می کنیم تا اندیکاتور AO هم نشانه ورود به پوزیشن را به ما بدهد .به این صورت که اگر دوخط قرمز تشکیل شد سپس خط سبز رنگ نشانه این نشانه ای است برای ورودبه پوزیشن BUY است در کنار این نشانه ها برای ورود به بازار باید یک نشانه دیگر هم وجود داشته باشد .اندیکاتور Awesome oscillator(AO) یکی از اندیکاتور بسیار معتبر بازار فارکس می باشد .روش کار این اندیکاتور به این صورت است که از زیر خط صفر به بالا بیاید و خط سبز رنگ تشکیل شود می توان مطمعن شد که بازار روند اصلی خودش را پیدا کرده و می توان وارد پوزیشن BUY شد .نشانه دیگر اندیکاتور فرکتال غیراصلاحی می باشد به این صورت که بازارفارکس دارای روند مشخص بود و دوتا اندیکاتور AO و Alligator طبق آنچه که گفتیم عمل شد و فرکتال ماقبل خود را رد کرد. تمام نشانه های استراتژی بیل ویلیاز کامل شده و می توانیم اقدام به معامله کردن کنیم.در تشکیل روند نزولی هم به همین صورت می باید ابتدا خطوط الیگیتوربه سمت پایین باز می شود منتظر می مانیم تا کارکشن شکل بگیرد بعد از تشکیل کارکشن زمانی که آخرین فرکتال در روند قبلی رو رد کرد و اندیکاتور Awesome oscillator(AO) از بالای خط صفربه زیر خط صفر رفت می توانیم وارد پوزیشن SELL بشویم .عده ای از تریدر منتظر تشکیل کارکش نمی شود به محض اینکه خطوط الیگتور باز شود و فرکتال در روند قبلی رو بشکند و اندیکاتور Awesome oscillator(AO) نشانه بعدی رو داد وارد پوزیشن می شود حد سود و ضرر رو مشخص می کنند و منتظر می مانند که سود خودشون رو کسب بکنند . این بستگی به نوع جفت ارز، تایم فرم و خود تریدر دارد که چطوری وارد پوزیشن شود . اگر سه تا خطوط الیگیتور روی هم بیفتد یعنی بازار رنج هست دراین حالت نمی توانیم پوزیشن بگیریم بهتراست صبر کنیم تا بازار روند اصلی خودش رو شروع کند .
توضیح استراتژی بیل ویلیامز :

در پایان :

نتیجه : بر اساس اطلاعات ارائه شده ، می توان نتیجه گرفت که استراتژی بیل ویلیامز ، استراتژی سودآوری است. با استفاده از آنها در عمل می توان به سود مداومی دست یافت. مشکل اصلی اکثر معامله گران تفسیر نادرست از سیگنال های معاملاتی تا حالا بوده است . با استراتژی معاملاتی خوب دربازارفارکس می توانید به سود خوبی برسید.اطلاعات ارائه شده در اینجا فقط برای اهداف اطلاعاتی و آموزشی عمومی است . بنابراین مسئولیت انجام هرمعامله برعهده خوده معامله گر می باشد.موفق و پرسود باشید
در پایان :
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات