- در این پست می آموزید :
🏀 - نحوه استفاده از Fibonacci Retracement با کندل استیک ها 🏀 - فیبوناچی همراه با کندل استیک 🏀 - نمودار EUR / USD 🏀 - معامله ایده آل با فیبوناچی

نحوه استفاده از Fibonacci Retracement با کندل استیک ها

دسته بندی : اندیکاتور

نحوه ساخت استراتژی معاملاتی با فیبوناچی و کندل استیک

اگر مقالات گذشته که در مورد فیبوناچی و کندل استیک رو مطالعه کرده باشین، تا به حال می دانید که می توانید ابزار اصلاح فیبوناچی را با سطوح حمایت و مقاومت و خطوط روند ترکیب کنید تا یک استراتژی معاملاتی ساده اما فوق العاده عالی ایجاد کنید. اما ما هنوز تمام نشده ایم! در این مقاله، ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ابزار اصلاح فیبوناچی را با دانش خود در مورد الگوهای کندل استیک که آموخته‌اید، ترکیب کنید. هنگامی که ابزار اصلاح فیبوناچی را با الگوهای کندل استیک ترکیب می کنیم، در واقع به دنبال کندل های جامع هستیم.

اگر بتوانید بفهمید که چه زمانی فشار خرید یا فروش تمام شده است، می‌تواند سرنخی از اینکه چه زمانی ممکن است قیمت به روند رو به رشد خود ادامه دهد، به شما می‌دهد. ما در اینجا در bitdars.ir دوست داریم آنها را 'کندل استیک های فیبوناچی' یا به اختصار 'چوب های فیبونچی' بنامیم. خیلی جذابه، نه؟ بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا این موضوع واضح تر بشه. در زیر نمودار 1 ساعته EUR / USD را مشاهده می کنید. به نظر می رسد این جفت در هفته گذشته روند نزولی داشته است، اما به نظر می رسد این حرکت برای مدتی متوقف شده است. آیا فرصتی برای ورود به این روند نزولی وجود خواهد داشت؟ میدونی این چه معنی میده. وقت آن است که از ابزار اصلاح فیبوناچی استفاده کنید و دست به کار شوید! همانطور که از نمودار می بینید، ما Swing High خود را در 1/3364 در 3 مارس، با Swing Low در 1/2523 در 6 مارس قرار داده ایم.

نحوه استفاده از Fibonacci Retracement با کندل استیک ها

فیبوناچی همراه با کندل استیک

از آنجایی که روز جمعه است، تصمیم گرفتید استراحت کنید، یک روز زودتر مرخصی بگیرید و پس از دیدن نمودارها بعد از آخر هفته تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید وارد شوید. به نظر می رسد این جفت در هفته گذشته روند نزولی داشته است، اما به نظر می رسد این حرکت برای مدتی متوقف شده است. آیا فرصتی برای ورود به این روند نزولی وجود خواهد داشت؟ میدونی این چه معنی میده. وقت آن است که از ابزار اصلاح فیبوناچی استفاده کنید و دست به کار شوید! همانطور که از نمودار می بینید، ما Swing High خود را در 1/3364 در 3 مارس، با Swing Low در 1.25231/2523 در 6 مارس قرار داده ایم. از آنجایی که روز جمعه است، تصمیم گرفتید استراحت کنید، یک روز زودتر مرخصی بگیرید و پس از دیدن نمودارها بعد از آخر هفته تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید وارد شوید.

فیبوناچی همراه با کندل استیک

نمودار EUR / USD

وای زمانی که نمودارهای خود را باز کردید، می بینید که EUR / USD نسبت به قیمت بسته شدن جمعه خود کمی افزایش یافته است. در حالی که سطح فیب 50 درصد برای مدتی حفظ شد، خریداران در نهایت این جفت را بالاتر بردند. شما تصمیم می گیرید منتظر بمانید و ببینید که آیا سطح فیب 61/8 درصد برقرار است یا نه. از این گذشته، آخرین کندل بسیار صعودی بود! چه کسی می داند، قیمت فقط ممکن است به بالا رفتن ادامه دهد!

نمودار EUR / USD

معامله ایده آل با فیبوناچی

خوب، به آن نگاه می کنید؟ یک دوجی با پای دراز در سطح اصلاحی فیبوناچی 61/8 درصد تاثیر مثبتی ایجاد کرده است. اگر در مقاله گذشته که راجب کندل استیک گفتیم دقت کرده باشید، می دانید که این یک 'کندل کامل' است. آیا فشار خرید کاهش یافته است؟ آیا مقاومت در سطح فیبوناچی اصلاحی نگه داشته می شود؟ ممکن است. سایر معامله گران احتمالاً به آن سطح Fib نیز توجه داشتند. آیا زمان کوتاه کردن است؟ شما هرگز نمی توانید با اطمینان بدانید (به همین دلیل است که مدیریت ریسک بسیار مهم است)، اما احتمال برگشت بسیار خوب به نظر می رسد!

اگر بلافاصله پس از شکل گیری آن دوجی کوتاه می آمدید، می توانستید به سودهای جدی برسید. درست بعد از doji، قیمت قبل از اینکه مستقیماً به سمت پایین حرکت کند، کمی متوقف شد. نگاهی به آن همه شمع های قرمز بیندازید! به نظر می رسد که خریداران واقعاً بسیار خسته بودند، که به فروشندگان اجازه داد دوباره وارد شوند و کنترل را در دست بگیرند. در نهایت، قیمت تمام شده به پایین Swing پایین رفت. این حرکت حدود 500 پیپ بود! این می تواند معامله سال شما باشد! جستجوی 'Fib Sticks' می تواند واقعا مفید باشد، زیرا آنها می توانند نشان دهند که آیا سطح اصلاح فیبوناچی برقرار است یا خیر.

اگر به نظر می رسد که قیمت در سطح Fib متوقف شده است، احتمال اینکه معامله گران دیگر برخی از سفارشات را در آن سطوح انجام داده باشند، وجود دارد.

این امر به عنوان تأیید بیشتری برای وجود مقاومت یا حمایت در آن قیمت عمل می کند. یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد Fib Sticks این است که شما نیازی به سفارش محدود در سطوح Fib ندارید. از آنجایی که ما به یک 'منطقه' و نه لزوماً سطوح خاص نگاه می کنیم، ممکن است در مورد اینکه آیا حمایت یا مقاومت باقی خواهد ماند، نگرانی هایی

داشته باشید. اینجاست که می توانید از دانش خود در مورد سازندهای کندل استیک استفاده کنید. می‌توانید منتظر بمانید تا یک Fib Stick درست در زیر یا بالاتر از سطح اصلاح فیبوناچی تشکیل شود تا تأیید بیشتری در مورد اینکه آیا باید سفارش بدهید یا خیر. اگر یک Fib Stick تشکیل شد، می‌توانید فقط یک معامله را با قیمت بازار وارد کنید، زیرا اکنون تأیید بیشتری دارید که سطح ممکن است وجود داشته باشد.

معامله ایده آل با فیبوناچی
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات