- در این پست می آموزید :
🏀 - اندیکاتور استوک استیک 🏀 - نواحی اندیکاتوراستوک استیک : 🏀 - کاربرد اسیلاتور استوک استیک : 🏀 - نقاط ضعف اندیکاتوراستوک استیک : 🏀 - نتیجه گیری :

اندیکاتور استوک استیک

دسته بندی : اندیکاتور

معرفی یکی از اندیکاتورهای حرفه ای فارکس:یکی از محبوب ترین اندیکاتورهای بازارفارکس، اسیلاتور stochastic برای اولین بار در اواخر دهه 1950 توسط George c.Lane رئیس مرکز آموزش سرمایه گذاری واتسکا به عنوان اندیکاتور حرفه ای فارکس معرفی گردید. نوسان سازاستوک استیک، بهترین اندیکاتورفارکس درزمینه مومنتوم(شتاب) است که هم سرعت و هم افزایش یا کاهش حرکت قیمت سهام را از نظر معاملات کامل سهام اندازه گیری می کند. وقتی صحبت از بهترین اندیکاتورفارکس می شود ، اندیکاتوراستوک استیک یکی از مورد استفاده ترین و مورد علاقه ترین اندیکاتورهای حرفه ای بازار فارکس می شود.

اندیکاتور استوک استیک

نواحی اندیکاتوراستوک استیک :

اندیکاتور استوک استیک به صورت دو خط نمایش داده می شود. خط اصلی %K نام دارد و خط دوم %D نام دارد از آنجا که اندیکاتوراستوک استیک با محدوده بین 0 تا 100 مقادیر محدود می شود ، یک نوع شاخص حرکت است.اسیلاتور استوک استیک - یا نوسان ساز استوک استیک همانطور که اشاره شد، قطعاً نقاط قوت و ضعف خود را دارد و توصیه می شود از آن به همراه اندیکاتورهای حرفه ای فارکس دیگری استفاده کنید.خط ماکزیمم بصورت پیش فرض روی عدد 80 و خط مینیمم روی عدد 20 تنظیم گردیده است. بنابراین مناطق اشباع خرید وفروش بین اعداد 80 الی 100 و 20 الی 0 می باشد. اسیلاتوراستوک استیک از دوپارامتر %K و %D تشکیل می گردد. استفاده از پارامترهای5و3 ویا 15و5 برای پارامترهای %K و %D در اندیکاتوراستوک استیک توصیه می گردد.

نواحی اندیکاتوراستوک استیک :

کاربرد اسیلاتور استوک استیک :

1-موقعیت خطوط %K و %D :همانطور که می دانید اسیلاتور استوک استیک از نوع اسیلاتور Banded می باشد که ازاندیکاتورهای حرفه ای فارکس تلقی می شود، پس می توان درنظر گرفت ورود خطوط %K و %D به مناطق اشباع می تواند برای ما سیگنال های خوبی صادر کند.حالتی که خط %K خط %D را از پایین به بالا قطع کرده و به بالاتر از آن قرار گیرد، را می توان هشداری جهت خرید در نظر گرفت.درصور وقوع عکس العمل این قضیه،یعنی حالتی که خط %K خط %D را از بالا به پایین قطع کند و زیر آن قرار گیرد را می توان سیگنالی جهت فروش تلقی کرد. درصورت برخورد دوخط %K و %D در منطقه اشباع سیگنال از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. 2- واگرایی: واگرایی زمانی اتفاق می افتد که بین سیگنال های بین اندیکاتوراستوک استیک و روند فعلی روند قیمت تفاوت وجود داشته باشد. با نگاهی به نمودار قیمت ، می بینیم که عملکرد قیمت پایین ترین سطح را ایجاد می کند. با این حال ، وقتی از نشانگر تصادفی استفاده می کنیم ، دقیقاً در همان زمان پایین ترین سطح را نشان می دهد.در اسیلاتور استوک استیک نیز Divergence مهمترین سیگنال ورود به بازار می دهد.تشکیل Divergence ها در نواحی اشباع از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. این نوع واگرایی واگرایی صعودی نامیده می شود زیرا نشان دهنده سیگنالی برای گرفتن موقعیت طولانی مدت است و برعکس عمل می کند. اگر عملکرد قیمت به بالاترین سطح خود رسید ، اما اسیلاتور استوک استیک نشان دهنده بالاترین سطح پایین است ، یک موقعیت کوتاه مدت را در نظر بگیرید. 3- استفاده هم زمان اندیکاتورهای حرفه ای فارکس: دومین روش معاملاتی بازار فارکس ، ترکیب سیگنال های نشانگر اندیکاتور استوک استیک و سایر اندیکاتورهای حرفه ای فارکس است. استفاده از میانگین متحرک و اصلاح فیبوناچی با اسیلاتور استوک استیک می تواند سیگنال های خوبی برای ما صادر می کنند. برای تأیید بیشتر سیگنال ، می توانیم از اندیکاتوراستوک استیک استفاده کنیم که در این مورد بالای 90 نشان می دهد. این نشان می دهد که به صورت روزانه بیش از حد خریداری شده است. و با هر سه اندیکاتورحرفه ای فارکس که نشان می دهند برگشت درنمودارقیمت وجود دارد ، در نهایت یک موقعیت کوتاه آغاز می شود.

کاربرد اسیلاتور استوک استیک :

نقاط ضعف اندیکاتوراستوک استیک :

همانطور که قبلاً ذکر شد ، اصلی ترین اشکال اندیکاتوراستوک استیک این است که در بازارهای دارای نوسان های زیاد، سیگنال های غلط هم می دهد. از آنجا که در بازارهای دارای روند ، گاهی اوقات قیمت ها به شدت افزایش یا کاهش می یابد و تصادفی همچنان در منطقه بیش از حد خرید و فروش می شود و در نتیجه سیگنال های کاذب ایجاد می کند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از تصادفی در ترکیب با سایر شاخص های قابل اعتماد برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده کنید.
نقاط ضعف اندیکاتوراستوک استیک :

نتیجه گیری :

خرید بیش از حد و فروش بیش از حد ، مباحث مهمی هستند که معامله گران برای دریافت سیگنال های معاملاتی از بازار از آنها استفاده می کنند و اندیکاتوراستوک استیک به ما در شناسایی آنها کمک می کند. هر مقدار بیش ازحد80 را خرید بیش از حد وزیر 20 فروش بیش از حد تلقی می شود. اما استفاده از تنها یک اندیکاتور برای معاملات خطرناک است. بهتر است نوسان ساز تصادفی را با شاخص های دیگر ترکیب کنید. می توانید از استراتژی های آماده ذکر شده در سایت استفاده کنید یا سایر شاخص ها را آزمایش کنید.

لیستی از بهترین بروکرهای بازار فارکس در اختیار شما قرار داده ایم که بتوانید استراتژی معاملاتی خود را با افتتاح حساب در بروکر بازار فارکس پیاده سازی کنید.

الف - بروکر HYCM

ب- بروکر فیبوگروپ

پ- بروکر آمارکتس

ت- بروکر جاست فارکس

د- بروکر اوربکس

 

نتیجه گیری :
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات