- در این پست می آموزید :
🏀 - همبستگی ارز در بازار فارکس ثابت نیست 🏀 - دلیل همبستگی ارز در بازار فارکس 🏀 - همبستگی های ارزی در بازار فارکس قانون نیست 🏀 - شوک شماره 2: طلا و دلار 🏀 - شوک شماره 3: USD / JPY و AUD / USD 🏀 - چه چیزی باعث تغییر همبستگی ارز در سال 2019 شد؟ 🏀 - چرا بازار این 3 دارایی را انتخاب کرد؟ 🏀 - آیا جنگ تجاری برای تغییر مسیر اقتصاد به اندازه کافی قوی است؟ 🏀 - جنگ تجاری آمریکا و منطقه یورو

همبستگی ارز در بازار فارکس ثابت نیست

دسته بندی : رفتار قیمت

همبستگی ارز در بازار فارکس چیست؟

معامله گران خارج از کشور، آیا تغییر در همبستگی ارز در بازار فارکس در سال جاری (2019) را تجربه کردین؟ بله، در فارکس، هر خبری با تغییر قیمتی همراه می باشد. اگر تازه وارد بازار فارکس شده این، بیایین سنگ سنگینی رو از جلوی معامله کردن در بازار فارکس خود برداریم و امروز آن را با یک نگرش جدید جایگزین کنیم. وقتی یک جفت ارزی بالا می رود، جفت ارز دیگه ای با حرکت در همان جهت یا مخالف آن پیش می رود. به این همبستگی ارزی میگن. اگر یک جفت ارزی پشت سر هم با جفت ارز دیگه حرکت کند، هر دو دارای همبستگی مثبت هستند. اگر حرکت دقیقاً برعکس باشه، یک همبستگی منفی میگن. به عنوان مثال، EUR / USD و GBP / USD را در نظر بگیرید. از آنجایی که حرکات آنها دقیقاً یکسان است، همبستگی مثبتی دارند.

 در حالی که، اگر EUR / USD را با USD / CAD مقایسه کنید، میتونید یک همبستگی منفی جزئی را مشاهده کنید. داشتن یک معامله با 1 لات EUR / USD و 1 لات GBP / USD معادل داشتن 2 لات EUR / USD است زیرا هر دو یا به هدف شما در معامله می رسند یا به صورت پشت سر هم حد ضرر شما زده میشه. بنابراین، معامله گران باید از جفت ارزهای همبستگی آگاه باشند، زیرا می تواند به طور قابل توجهی ریسک را افزایش دهد یا با داشتن استراتژی خوب به کاهش ریسک شما منجر بشه و سود خوبی بدست بیارین.

همبستگی ارز در بازار فارکس ثابت نیست

دلیل همبستگی ارز در بازار فارکس

سه دلیل اصلی برای همبستگی ارز وجود دارد.

شماره 1 – تیم سازی

ارزها به صورت جفتی در بازار فارکس هستند، بنابراین یک واحد پول در چندین جفت ارز ظاهر می شود. هنگامی که تقاضا برای یک ارز افزایش می یابد، این اتفاق در سراسر جهان رخ می دهد و معامله گران آن را در برابر هر جفتی به دست می آورند. مورد EUR / USD و GBP / USD را در نظر بگیرید. هر دوی آنها USD به عنوان مخرج مشترک دارند. بنابراین وقتی دلار ضعیف می شود، هر دو بالا می روند، در حالی که وقتی دلار قوی می شود، با هم سقوط می کنند.

شماره 2 - وابستگی متقابل

برخی از اقتصادها به یکدیگر وابسته هستند. به طور کلی، این اتفاق برای کشورهای همسایه مانند استرالیا و نیوزلند، ایالات متحده و کانادا رخ می دهد. بنابراین، وقتی یکی حرکتی انجام می‌دهد، معامله‌گران طبیعتاً برای پیگیری آن موضع معامله باز میکنند.

شماره 3 - ریسک

هنگامی که سرمایه گذاران نگران هستند که بازارهای مالی در معرض خطر هستند، از جفت ارزهای با ریسک کمتر استفاده میکنند مانند USD، JPY، و CHF. اما، زمانی که بازار در بهترین حالت خود قرار دارد و آنها مایل ریسک را می پذیرند و EUR، GBP، و AUD معامله کنند.

همبستگی های ارزی در بازار فارکس قانون نیست

سال 2019 برای ما معامله گران تغییر چشمگیری در بازار اتفاق افتاد. برخی طلاق ها و ازدواج ها اتفاق افتاد که می توانست حتی برای طرفداران بازی تاج و تخت هم شوکه کننده باشد.

شوک شماره 1: EUR / USD و USD / JPY

در سال 2018، آنها تام و جری بودند. بیا 2019؛ آنها بانی و کلاید شدند. وقتی یکی پایین می‌رفت، دیگری از قله به دنبالش می‌آمد. این یک سال روند نزولی برای هر دو جفت بود که پس از نزول به پایین آمدن می رسید و آنها در تمام تابستان نامزدهای فروش اردک لنگ بودند.

همبستگی های ارزی در بازار فارکس قانون نیست

شوک شماره 2: طلا و دلار

خوب، این یکی برعکس بود، این قانون سرمایه گذاری را به چالش می کشید، طلا با بالا رفتن دلار کاهش می یافت و هر دو افزایش یافتند. به ندرت فرصتی برای درک وارونگی در همبستگی پیدا میشه.

شوک شماره 2: طلا و دلار

شوک شماره 3: USD / JPY و AUD / USD

این جفت ارزها قبلا همبستگی منفی قوی داشتند.

با این حال، در سال 2019، همبستگی آنها به مثبت تغییر کرد. دلار آمریکا در هر دو جبه شاهد تغییر شدید تقاضا در برابر AUD و JPY بود که می توانست بسیاری از معامله گران را غافلگیر کند. بنابراین نکته اصلی این است که همبستگی ارزی جفت های فارکس، حکاکی روی دیوار سنگی نیست. به دلیل تغییر در پویایی اقتصادی میتونه در هر زمان تغییر کند. بیایید تغییری را که امسال اتفاق افتاد تجزیه و تحلیل کنیم و به نوبه خود انتظار داشته باشیم که آینده برای ما چه خواهد داشت.

شوک شماره 3: USD / JPY و AUD / USD

چه چیزی باعث تغییر همبستگی ارز در سال 2019 شد؟

دونالد ترامپ!

جنگ تجاری!

آمریکا چین!

جنگ تجاری، حرکات و همبستگی  بازار فارکس را در تمام طول سال مختل کرد. اقتصاد به فرونشست و سیاست به محرک بی پروا بازار تبدیل شد. از این رو، معامله گران به جای نمودارها، خود را به صفحه توییتر ترامپ و روزنامه های چینی چسبانده بودند. هر بار که تعرفه‌ای از سوی هر یک از کشورها وضع می‌شد، بازار در معرض تغییر قرار می‌گرفت. تغییر آشکار توسط طلا، دلار آمریکا و ین ژاپن ارائه میشد. بنابراین معامله گران هر سه را صرف نظر از همبستگی آنها انباشته کردند.

چه چیزی باعث تغییر همبستگی ارز در سال 2019 شد؟

چرا بازار این 3 دارایی را انتخاب کرد؟

طلا

طلا پناهگاه امنی برای جامعه سرمایه گذار است. هر زمان که یک اتفاق ناگوار رخ می داد، بازار به طور کلی آن را آماده تغییر می کرد. بنابراین کسی نبود که در زمان‌های نامشخص طلا انباشته کردند. (می خواهید مانند یک حرفه ای با عدم قطعیت کنار بیایید؟ در اینجا 4 نکته شگفت انگیز وجود دارد!)

دلار آمریکا

اما افزایش قیمت دلار، رقیب سرسخت طلا، بسیاری از معامله گران را دچار سردرگمی می کرد. و در اینجا دلایل تغییر آن در همبستگی ارزی با همتایان خود بود.

#یک – اقتصاد ایالات متحده در مقایسه با سایر اقتصادهای توسعه یافته قوی تر بود. بقیه جهان کاهش سرعت را تجربه کردند. و همانطور که جنگ تجاری پیشرفت می کند، فقط می تواند برای سایر کشورها، مثلا استرالیا، منطقه یورو، بدتر شود. در حالی که اقتصاد ایالات متحده نشانه‌هایی از انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد، زیرا داده‌های شغلی ماه به ماه با رنگ‌های درخشان منتشر می‌شد.

#دوم- تعرفه های اعمال شده توسط آمریکا خزانه های آن را پر کرد و از این رو کسری تجاری کمی کاهش یافت که نشانه خوبی برای کوتاه مدت بود.

#سوم- جنگ تجاری بین سنگین وزن ها یعنی ایالات متحده و چین که رکود را برای بسیاری از اقتصادهای بیمار اجتناب ناپذیر کرد و بنابراین جامعه سرمایه گذار انتخاب زیادی برای سرمایه گذاری پول خود در کار نداشت. بنابراین، آنها پول خود را در جایی که احساس راحتی می کردند گذاشتند.

#چهار- بانک مرکزی آمریکا شاهین تنها در میان کبوترهای شلوغ بود. با افزایش نرخ بهره، ارز نیز به طور طبیعی افزایش یافت.

آیا جنگ تجاری برای تغییر مسیر اقتصاد به اندازه کافی قوی است؟

بزرگ بله.

غرب اقتصاد توسعه یافته ای دارد. از آنجایی که آنها اشباع هستند، پتانسیل رشد آنها کم است. با این حال، این شرق است که کشورهای در حال توسعه و توده زیادی از مصرف کنندگان دارد، مثلاً چین و هند. آنها مهم ترین مشارکت کنندگان در تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) در دهه گذشته بوده اند. جنگ تجاری چین را فلج کرد زیرا صادرات آن عامل درخشان هزینه کم را از دست داد. پیامدها حاد بود و شروع به بازتاب در تعداد سرمایه گذاری و تولید آنها کرد. در نتیجه، تولید ناخالص داخلی جهان کاهش یافت. پیش بینی های آتی تولید ناخالص داخلی نیز بدبینانه بود. بنابراین، جامعه سرمایه‌گذار حق داشت که وحشت کند.

جنگ تجاری آمریکا و منطقه یورو

خوب، این یکی هنوز قبل از بازی است. ایالات متحده منطقه یورو را با لفاظی های سخت در مورد تراز تجاری باعث نگرانی شد. اگرچه هنوز به صفحه اول نرسیده است، سرمایه گذاران نگران هستند که ممکن است به زودی اتفاق بیفتد و این می تواند تأثیر فاجعه بارتری نسبت به جنگ تجاری آمریکا با چین داشته باشد. بر اساس داده های نماینده تجاری ایالات متحده، ایالات متحده در سال 2018 574/4 میلیارد کالا به اروپا صادر کرده است، در حالی که تنها 179/2 کالا به چین در سال 2018 صادر شده است. از این رو، تعرفه های تلافی جویانه از ناحیه یورو می تواند اقتصاد ایالات متحده را نیز دچار خونریزی کند، که در طول مبارزه چین چنین اتفاقی نیفتاد.

و این حمام خون می‌تواند زنجیره‌ای از رویدادهای باطل را در خط مقدم همبستگی ارزی باز کند، که اکنون پیش‌بینی آن دشوار است.

برگزیت

یورو و پوند انگلیس در گذشته دوقلوهای همسان بوده اند. این به دلیل اقتصادهای نزدیک آنهاست. با این حال، طلاق برگزیت می تواند رفتار اقتصادی آنها را نیز تغییر دهد. تغییر در سیاست‌های تجاری و اقتصادی می‌تواند تأثیر مستقیمی بر جریان سرمایه خارجی به بریتانیا داشته باشد. و شرایط کار و دستمزد کارگران تاثیر مستقیمی بر تورم خواهد داشت که نگرانی قابل توجهی برای هر بانک مرکزی است. بنابراین جزئیات در چاپ دقیق معامله نهفته است. اگر بریتانیا به دلیل این معامله مانند یک عاشق سابق تحقیر شده یورو را دنبال کند و از یورو پیروی کند، آنگاه همبستگی فارکس آنها تغییری نخواهد دید.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات