- در این پست می آموزید :
🏀 - چگونه از ضرر در فارکس جلوگیری کنیم 🏀 - اسکالپینگ در بازار فارکس 🏀 - انتظار از دست دادن سرمایه در بازار فارکس 🏀 - اندیکاتور مناسب در بازار فارکس 🏀 - مدیریت سرمایه در بازار فارکس 🏀 - معامله پرسود در بازار فارکس به ضرر تبدیل شد 🏀 - معامله خنثی به ضرر تبدیل شد 🏀 - باخت به ضرر بزرگتری تبدیل شد

چگونه از ضرر در فارکس جلوگیری کنیم

دسته بندی : رفتار قیمت

مدیریت سرمایه در بازار فارکس

برخلاف هر تجارتی که در آن مدیریت سرمایه، شاید خیلی مهم نباشه، در بازار فارکس مدیریت سرمایه خیلی مهمه، طوری که اگر مدیریت سرمایه نداشته باشیم طی چند ساعت کل سرمایه مونو از دست میدیم. از این رو، ضررهای که در بازار فارکس میشود به سرمایه اصلی که در بازار وارد کردیم متحمل میشه. در روند معمولی معامله کردن، بسیاری از عوامل ثابت هستند و سود به هیچ روندی بستگی ندارد. در حالی که در برخی موارد، عوامل خاصی بر روند تاثیر می گذارد، اما سرمایه گذاری عمدتاً بدون ریسک نمیشه. هیچ تضمینی برای سود یا سرمایه بدون ریسک در معاملات فارکس وجود نداره زیرا روندها در معاملات فارکس مستعد تغییر هستند و معاملات سودآور پایدار نیستند ممکن از سود به ضرر تبدیل بشه. با شناسایی انواع زیان های فارکس که معمولاً رخ می دهد و نکات ما برای جلوگیری از ضررهای فارکس، ضرر در معاملات فارکس رو میتونیم تا حد زیادی کاهش دهیم.

چگونه از ضرر در فارکس جلوگیری کنیم

اسکالپینگ در بازار فارکس

اسکالپینگ روشی برای شروع معامله کردن در بازار فارکس است، به این امید که حتی با کوچکترین افزایش قیمت، سود بدست بیاریم. اگرچه به طور گسترده ای به عنوان یک روش امن برای معامله کردن معرفی شده، اما ریسک قابل توجهی به دلیل اهرم وجود داره. با هر قدمی که اشتباه برمیداریم، فاجعه در انتظار رخ دادن است و سود به دست آمده در بسیاری از معاملات احتمالاً در چند معامله از دست خواهد رفت. اسکالپینگ یک روش بدون ریسک و بسیار پرسود برای معامله نیست و بهتر است فقط از این روش برای معامله کردن استفاده نکنیم. اما اگر شما یک اسکالپر حرفه ای هستید، پس بهتر است از مدیریت ریسک مناسب در اندازه گیری و تخصیص سرمایه ثابت برای هر معامله پیروی کنید. همچنین، نسبت سود به ضرر در هر معامله ای مناسب حداقل 1 به 2 باشه، زیرا تعداد معاملات اسکالپینگ زیاد و تعداد ضررها نیز زیاد خواهد بود، اما یک نسبت پاداش ریسک خوب مطمئناً می‌تواند حساب معاملاتی را حفظ کند.

اسکالپینگ در بازار فارکس

انتظار از دست دادن سرمایه در بازار فارکس

متحمل شدن ضرر جزئی از معاملات فارکس است و نگرش به پذیرش آن، متخصص را از آماتور متمایز می کنه. زمان مناسب ورود و خروج، کسب سود با رعایت نکات، شما را متخصص زمان می کنه. اگر کسی با کسب سود در هر معامله ای به شما قول پول دار شدن ​​می دهد، مراقب باشید و احتیاط کنید. معامله کردن یک راه بزرگ نیست و شما نمی توانید یک رانندگی با سرعت کامل داشته باشید. برای ماشین سواری نرم و رسیدن امن به مقصد، به ترمز و کنترل نیاز دارید. یک معامله خوب با حد ضرر و سفارش محدود شروع می شود. ایست های بازرسی از پیش تعریف شده اجباری هستند که شما را در مسیر نگه می دارند.

اندیکاتور مناسب در بازار فارکس

بسیاری از اندیکاتورهای موجود در بازار غیرقابل اعتماد هستند زیرا آنها فقط چارت رو رنگ آمیزی می کنند و حتی نمی توانند یک نقطه ورود به معامله را با آنها شناسایی کرد. چنین اندیکاتورهایی فقط به متشوش کردن در ذهن یک معامله گر می افزایند و فقط سرمایه یک معامله گر را به خطر می اندازند. اما این یک ضرورت است که باید به یک اندیکاتور اعتماد کرد و برای مدت طولانی به آن پایبند بود(یک اندیکاتور قابل اعتماد، اندیکاتور ADX است).

مدیریت سرمایه در بازار فارکس

حتی اگر یک اندیکاتور بی عیب و نقص داشته باشید و تمام قوانین معاملاتی را تا حد کمال رعایت می کنید، بدون مدیریت سرمایه صحیح، به جایی نخواهید رسید. پولی را که آماده ریسک کردن برای هر معامله دارید از قبل تعیین کنید تا هر شکستی بر شما تأثیر در زندگی شما نداشته باشه. با پولی وارد بازار فارکس بشین که قدرت از دست دادن آن رو دارین و خللی در زندگی شما وارد نمیکند.

معامله پرسود در بازار فارکس به ضرر تبدیل شد

این دردناک ترین ضرر برای هر معامله گر است که یک معامله سود مناسبی رو داشته، اما انتظار  معامله گر هنوز محقق نشده است. در نهایت، بازار برعکس میشه و به  ضرر تبدیل میشه، این ماهیت بازار فارکس است. ما نمی توانیم شکایت کنیم ما فقط باید یک رویکرد برای جلوگیری از قریب الوقوع اتخاذ کنیم.

نکته شماره 1 برای جلوگیری از ضرر فارکس

ضرب المثلی در جامعه تجاری وجود دارد که می گوید: 'زیان خود را کوتاه کنید، بگذارید سود شما اجرا شود'. بنابراین عاقلانه نیست که معاملات خود را با حداقل سود ببندید. بنابراین، هنگامی که معامله حرکت مناسبی را به نفع شما انجام داد، حد ضرر رو میتونیم تغییر بدیم ابتدا حد ضرر رو به نقطه ورود به معامله ببریم سپس اگر معامله به سود رفت میتونیم مجددا این حد رو تغییر بدیم. این شرط عالی برای هر معامله‌گری است، زیرا میتوانیم از ضرر جلوگیری کند و اجازه دهد سود نیز اجرا بشه.

معامله پرسود در بازار فارکس به ضرر تبدیل شد

معامله خنثی به ضرر تبدیل شد

معکوس شدن روند، تثبیت، نوسانات کم باشد یا بازار در انتظار نشانه ای برای حرکت بعدی است. یک معامله گر به راحتی می تواند اعلام کند که بازار بسته به نشانه جدید دریافتی می تواند در هر دو جهت حرکت کند.

نکته 2 برای جلوگیری از ضرر فارکس

این کارت آزاد شدن از زندان برای معامله گر است. بهتر است با قیمت تمام شده از معامله خارج شوید و زمانی که بازار از زندان خودش خارج شد دوباره وارد معامله شوید.

باخت به ضرر بزرگتری تبدیل شد

این یک اشتباه کلاسیک است که اگر توقف ضرر از پیش تعریف نشده باشد ممکن است رخ دهد. یک معامله برخلاف پیش بینی شما حرکت می کند و شما انتظار دارید که به نفع شما تبدیل شود. همانطور که بازار بیشتر پیش می رود، ضرر زیاد می شود و شما نمیتونید تحمل همچین ضرری رو داشته باشین ناامیدی میشین. این نوع ضرر میتونه اعتماد معامله گر را از بین ببرد چه برسد به حساب معاملاتی.

نکته 3 برای جلوگیری از ضرر فارکس

آمادگی لازم را داشته باشید و مدیریت ریسک را برای هر معامله دنبال کنید. حدسود رو برای هر معامله  بزارین، در صورتی که  فراموش کردین حد ضرر رو حتما قرار بدین، همیشه این ضرب المثل را به خاطر بسپارید «زیان خود را کوتاه کنید».

'با روند بروید' توصیه معمولی است که توسط هر معامله گر دریافت میشه، اما هرگز نمی دانید که روند چه زمانی جهت خود را تغییر می دهد. اگر مدتی در عرصه بازار فارکس بودید تا به حال متوجه شده بودید که سود کردن اصلا خسته کننده نیست. اما برای معامله باید سرمایه قوی داشته باشید. پس همیشه زیان خود را کوتاه کنید و سرمایه خود را حفظ کنید. سرمایه در اولویت است!

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات