- در این پست می آموزید :
🏀 - بهترین ساعات بازار فارکس برای معامله 🏀 - منطقه جغرافیای ساعات بازار فارکس 🏀 - ساعات کاری بازار فارکس 🏀 - بهترین ساعات بازار برای معامله در بازار فارکس

بهترین ساعات بازار فارکس برای معامله

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

بهترین ساعات بازار فارکس

بازار فارکس همیشه روزانه مقدار مشخصی سرمایه و نقدینگی را می طلبد که از مجموعه‌ خریداران و فروشندگان بازار فارکس تشکیل شده اند. تداوم روند در یک بازار نیاز به مجموعه از مشتریان داره که عمدتاً دستان تازه کارها هستن. زیرا معامله گران با مشاهده موفقیت آمیز استراتژی معاملاتی خودشون بیشتر نمیشن. درعوض، آنهایی که معامله شون به ضرر رفته مایلن ازمعامله خارج شوند. معامله‌گرانی که به دلیل اینکه ضرر میکنن ناراحت هستن، دوست دارن دارند که گریه کنند، 'چرا همیشه این اتفاق برای من می‌افته؟. بنابراین، ما به دست های جدید نیاز داریم. اما کجا می توانیم یکی را پیدا کنیم؟

آیا فقط برای اینکه مشاهده می کنی که از بین می رود و وارد ضرر می شوید؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا؟ بازار فارکس در 5 روز در هفته بصورت 24 ساعت بازه، که بروکرهای بازار فارکس با خدمات عالی و آنلاین ارائه می کنند. این یک ویژگی بسیار عالی بازار فارکس است که می تونید بهترین موقعیت رو انتخاب برای معامله کنی و از طرفی هم ممکن باعث خسارت به شما بشه. ما در این مقاله می خواهیم بهترین ساعات بازار فارکس رو بری معامله بگیم.

بهترین ساعات بازار فارکس برای معامله

منطقه جغرافیای ساعات بازار فارکس

معامله گران از منطقه زمانی یا جغرافیایی دیگر میتونند به کمک شما بیان، به این صورت که شما باید در ساعاتی که معامله‌گران دائمی هستند معامله کنید و می تونید با استفاده قدرت خریداران یا فروشندگان قیمت را از خط مقاومت یا خط حمایت عبور دهند و سپس وقتی معامله تون به سود نشست پوزیشن رو ببندید. پس از همه، معامله درست مانند یک بازی است. نکته اصلی اینه که ساعات بازاری که در بازار فارکس معامله می کنید موفقیت شما را تسریع کند. بنابراین مطمئن شوید که این کار را در بهترین ساعات بازار فارکس انجام می دهید.

منطقه جغرافیای ساعات بازار فارکس

ساعات کاری بازار فارکس

بازار فارکس 24×5 عمل می کند. اما، صرافی های برجسته این کار را نمی کنند. ساعت کاری آنها به شرح زیر هست:

صرافی سیدنی: 5 بعد از ظهر تا 2 بامداد (EST)

تبادل توکیو: 7 بعد از ظهر تا 4 صبح (EST)

بورس لندن: 3 صبح تا 12 بعد از ظهر (EST)

صرافی نیویورک: 8 صبح تا 5 بعد از ظهر (EST)

در این زمان که صندوق های بین المللی و بانک ها به طور فعال معامله می کنن. بنابراین بازار هرگز از تکاپو نمیفته. و آنها تمام کارهای سخت را برای شما انجام می دهند، شکست خطوط و دنبال کردن یک روند بازار. شما فقط باید درست از سکوی پرتاب معامله کنید و تلاطم شروع را تحمل کنید.

ساعات کاری بازار فارکس

بهترین ساعات بازار برای معامله در بازار فارکس

چگونه میتونیم آن را بیشتر طعم دار کنیم؟ اگر یکی خوب باشد، دوتا بهتر است، اغلب بهترین میشه. همانطور که در تصویر می بینید، مواردی وجود دارد که ساعات کاری دو صرافی با هم تداخل دارند. بانک‌ها و صندوق‌های بین المللی از یا باهم به رقابت  می پردازند یا باهم دست به یکی می کنن. شما نمیتونید نوسانات و نقدینگی بهتر از این زمان ها پیدا کنید.

نیویورک -  لندن: بهترین ساعات8  صبح تا 12 ظهر (EST).

محرک های مهم بازار در این ساعات مانند آمار اشتغال، تولید ناخالص داخلی و تورم منطقه ایالات متحده، بریتانیا و اروپا در این بازه زمانی منتشر میشه. بنابراین، بازار یکی پس از دیگری انگیزه پیدا می کند.

جلسه توکیو – لندن:

3 صبح تا 4 صبح (EST).

ممکن است فقط یک ساعت به نظر برسد، اما همچنان مهم است که اسکالپر باشید یا معامله گر روزانه.

علاوه بر این، ساعت قبل و بعد از این دوره نیز حجم مناسبی دارد.

به دنبال کوه ها در میان تپه ها در بازار فارکس باشید. این بهترین ساعات بازار فارکس با بیشترین تعداد معاملات در فارکس هستند.

توکیو - استرالیا:

7 بعد از ظهر تا 2 بامداد (EST).

اگرچه به اندازه دو مورد بالا تعیین کننده نیست، اما گاهی اوقات اهمیت دارد.

در طول جلسات FOMC از زمان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی و دقایقی که پس از ساعات کاری بازار ایالات متحده در کانون توجه قرار گرفت، در مرکز توجه قرار می گیرد.

در بقیه روزها، به دلیل باز بودن مبادلات آسیایی در این ساعات، نوسانات قابل قبولی را نشان می دهد.

AUD / USD، NZD / USD، AUD / JPY و NZD / JPY حرکت برجسته خود را در این دوره نیز انجام می دهند.

برای معامله گران غیر غربی، زمان میتونه مبهم باشه. بیایین آن را برای شما ساده کنیم. ابزارهای وجود دارد که می تواند تمام نقاط ضعف و قوت را در نمودارهای شما ترسیم می کنه. ما در سایت بیت درس آموزش تمام این ابزارها رو رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

پیش نیازهای یک شروع خوب، نوسان و نقدینگی در حساب آزمایشی است. و بهترین ساعات بازار می تواند آن را تضمین کند.

اما موفقیت و سودآوری را تضمین نمی کند، که کاملاً به استراتژی شما بستگی دارد.استراتژی باید محور اصلی تصمیم گیری شما باشه.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات