- در این پست می آموزید :
🏀 - معاملات انتقام جویانه 🏀 - محرک های معاملات انتقام جویانه را شناسایی کنید 🏀 - علت اصلی شکست خود را شناسایی کنید 🏀 - مدیریت ریسک خود را دوباره بررسی کنید 🏀 - زندگی شخصی می تواند معاملات انتقام جویی را نیز آغاز کند

معاملات انتقام جویانه

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

معرفی معاملات انتقام جویانه

هنگامی که سرمایه خود را به سختی به دست آورده ای از دست می دهی، به طور طبیعی شما میرین تا معاملاتی انجام دهین تا جبران ضرر شده بشه.  سعی میکنی تا جبران بشه. و زمانی که «بازار» چیزی را که مال شماست می‌گیرد، این برای شما سخت است. وقتی پول را از دست می دهید، می خواهید آن را پس بگیرید. اگر بر اساس این انگیزه عمل کنید وارد معامله میشین تا جبران ضرر انجام شده بشه، به این معاملات، معامله انتقامی میگن. اما، موضوع اینجاست: این شما نیستید که وارد بازار فارکس شده اید. با این کار، بازار فارکس است که شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. هر چه بیشتر در حالت ناامیدانه به انجام معامله بپردازین، بیشتر ضرر خواهد کرد. زیرا شما در معاملات خودتون استراتژی معاملاتی و مدیریت سرمایه ندارید، بلکه با حس انتقام برای جبران ضررتون اقدام به معامله کردین.

و هنگامی که امید خودتون برای کسب سود از دست بدین، باعث میشه که ناامید از بازار فارکس بشین، و سرمایه خودتونو از دست بدین. وقتی بعداً به خود آمدین، نه تنها وظیفه خودتون که اطلاعت تحلیل تکنیکالی و مدریت سرمایه خودتون بیشتر کنید، بلکه کیف پول خود را نیز به عهده خواهید داشت. به یاد داشته باش چیزی که یک دقیقه طول می کشد تا از دست بدهی، ممکن روزها، ماه ها یا حتی سال ها طول بکشه تا بدست بیارین. بنابراین، بیایید از فاجعه جلوگیری کنیم. ما در این مقاله می خواهیم به شما آموزش بدیم که معاملات احساسی انجام ندین.

معاملات انتقام جویانه

محرک های معاملات انتقام جویانه را شناسایی کنید

انجام معاملاتی که استراتژی معاملاتی مشخص و مدیریت سرمایه صحیح نداشته باشه در باعث میشه تجزیه و تحلیل اشتباه کنید که این با از دست دادن سرمایه شما یکجا در یک معامله یشه. حتی یک سود از دست رفته میتونه محرک باشه تا کل سرمایه تونو از دست بدین. به عنوان مثال، در معامله شما بیش از 100 پیپ سود کردی و با این امید که میتونه  بالاتر بره، از معامله خارج نشدین سود خودتو به دست نیاورده این. اما، بازار میچرخد و به نقطه ورود شما میرسه. شما سودی که میتونستین بدست بیارین از دست میدین. این میتونه شما را ناراحت کند و به انجام معاملات احساسی بپردازین.

بنابراین، رفتار گذشته خودتون رو زیر نظر بگیرین. خودتون را به عنوان یک معامله گر بشناسید. هنگامی که تعداد معاملات باخت شما زیاد میشه، اگر معامله گر روزانه یا اسکالپر هستین، آن را برای آن روز کنار بگذارین. اگر یک معامله گر پوزیشن یا نوسانی هستید، چند روز استراحت کنید. استراحت کنید تا آرامش پیدا کنید و سپس دوباره وارد بازار شوید.

محرک های معاملات انتقام جویانه را شناسایی کنید

علت اصلی شکست خود را شناسایی کنید

چه چیزی را از دست دادین؟

آیا شما اشتباه متوجه شدین یا بازار شما را بهتر عمل کرده است؟

آیا از طریق چندین معامله روی یک نتیجه شرط بندی کرده این؟

آیا استراتژی معاملاتی شما منسوخ شده است؟

این سوالات رو از خودتون بپرسین، که میتونه عملکرد شما را به صورت کمی بسنجه. این به ایجاد یک تغییر در شما کمک می کنه و مطمئن شوین که اشتباه شما رو از روش های خودتون ریشه کن کرده تا معاملات انتقامی دیگه انجام ندهین. از آنجایی که استراتژی خود را در ابتدا سخت کنار بذارین و از طرفی هم استراتژی های موفق در بازار به سختی پیدا میشه، بنابراین، آن را با استراتژی تستر، تست کنید. و در صورت امکان سعی کنید آن را با ترفندهایی اصلاح کنید زیرا زمانی که حساب سرمایه گذاری میکنید و نمی خواهید به دنبال یک استراتژی جدید باشین. میدونید که یک استراتژی جدید و اجرای آن همیشه ریسک خاص خود را داره. و اگر مطابق انتظار شما نباشه، میتونه دوباره شما رو ناراحت کنه از شکستی که خوردین که مجددا میتونه باعث شه که معامله انتقامی انجام بدین. با این حال، اگر استراتژی شما جواب نده، میتونید استراتژی های جدیدی را امتحان کنید. اما، همیشه آن را قبل از اجرا از طریق تستر استراتژی اجرا کنید.

علت اصلی شکست خود را شناسایی کنید

مدیریت ریسک خود را دوباره بررسی کنید

چه کسی مقصر وقتی در یک معامله یا یک بخش از آن رو از دست میدین؟ تکنیک ها یا استراتژی مدیریت سرمایه شما؟ اولی قرار است وقتی دومی شکست بخورد را نجات دهد. استراتژی شما ممکن است مقصر باشه، اما مدیریت ریسک شما باید زیان های ناشی از معامله انتقامی را کاهش بده. بنابراین، حسابرسی خود را به استراتژی خود محدود نکنید. تکنیک های مدیریت سرمایه خود را مجدداً بررسی و تقویت کنید. به قانون 1:1، 1:2 یا 1:3 پایبند باشین. بله، مواقعی پیش میاد که باید از این قوانین فراتر برین. در چنین مواردی، رویکرد عملگرایانه کاهش اندازه لات و حفظ ریسک خود در همان نسبت اما بر حسب دلار رو داشته باشین.

مدیریت ریسک خود را دوباره بررسی کنید

زندگی شخصی می تواند معاملات انتقام جویی را نیز آغاز کند

هنگامی که زندگی شخصی شما از هم می پاشد، معاملات شما رو تحت تاثیر قرار میده چون تمرکز نخواهید داشت.

مشاجره با افراد یا شریک زندگی تان می تواند باعث شود گاهی آرامش خود را از دست بدین

یک وضعیت بحرانی مالی ممکن شما را مجبور کند که در یک معامله بزرگ هدف گذاری کنید که اشتباه است.

هر دوی این احساسات به سطح استرس شما دامن می زنند و به شما اجازه می دهند که کنترل خودتون را از دست بدین.

بنابراین، در پس زمینه این موقعیت ها معامله نکنید. استراحت کنید و مشکلات را برطرف کنید.

زیرا برای حرفه ای بودن در معاملاتی خود به ذهنی آرام نیاز دارید.

علاوه بر این، زندگی شخصی شما نباید بخشی آسیب پذیر از نظر مالی باشه. با سرمایه معامله کنید که در زندگی شما تاثیر نداشته باشه  که میتونه از معامله انتقام جویانه نیز جلوگیری کند.

برای موفقیت در بازار باید سر ثابت و ذهن آرامی داشته باشین. هجوم به سمت بازار در قالب معامله انتقامی، فقط دارین به خودتون ضرر میزنید، مثل یک کیسه می باشین که فقط به خودتون ضربه میزنید. وقتی ضربه خوردید در بازار ضرر کردین،صبرکنید، آماده شین اطلاعات تحلیل تکنیکالی، تحلیل بنیادی ئ استراتژی معاملاتی خود را تقویت کنید بعد مجددا وارد معامله شین تا آنچه را که حق شماست به دست بیارین.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات