- در این پست می آموزید :
🏀 - اخبار بازار فارکس 🏀 - راهنمای برای معامله کردن با اخبار بازار فارکس 🏀 - خطرات معامله کردن با اخبار بازار فارکس 🏀 - لغزش قیمت در اخبار بازار فارکس 🏀 - نحوه معامله در اخبار بازار فارکس 🏀 - نحوه انتخاب جفت ارز برای تجارت اخبار بازار فارکس

اخبار بازار فارکس

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

اخبار بازار فارکس باعث حرکت می شود

زمانی که معامله می کنید دانستن تحلیل تکنیکال کافی نیست. به همان اندازه مهم است که بدانید چه چیزی باعث حرکت بازار فارکس شده. درست مانند دنیای بزرگ جنگ ستارگان، پشت خطوط روند، الگوهای کندل استیک و الگوهای سر و شانه، نیرویی زیادی در پشت این حرکات وجود داره. به این نیرو میگن خبر! اخبار بازار فارکس برای درک اهمیت آن، این سناریو را تصور در نظر بگیرید (البته کاملاً تخیلی!)فرض کنید، در اخبار شبانه شما، گزارشی وجود دارد که بزرگترین شرکت نرم افزاری به تازگی اعلام ورشکستگی کرده است. شما صاحب سهام این شرکت هستید.اولین کاری که انجام می دهید چیه؟ تصور شما از این شرکت چگونه تغییر خواهد کرد؟ فکر می‌کنید برداشت دیگران از این شرکت چگونه تغییر می‌کند؟ واکنش آشکار این خواهد بود که فوراً سهام خود را بفروشید. در واقع، این احتمالاً همان کاری است که هر کس دیگری که در آن شرکت سهامی دارد انجام می دهد. واقعیت این است که اخبار بر نحوه درک و عملکرد ما در تصمیمات تجاری خود تأثیر می گذارد. در مورد معامله ارزها به همین شکل می باشد. با این حال، تفاوت مشخصی بین نحوه رسیدگی به اخبار در بازار سهام و بازار فارکس وجود دارد. بیایید به مثال بالا برگردیم و تصور کنید که همان گزارش ورشکستگی یک شرکت بزرگ نرم افزاری را شنیده اید، اما فرض کنید این گزارش را یک روز قبل از اعلام واقعی در اخبار شنیده اید.

به طور طبیعی، شما تمام سهام خود را می فروختید و در نتیجه یک روز زودتر خبر را می شنوید، بیشتر از همه کسانی که آن را در اخبار شبانه خود می شنیدند، درآمد (پس انداز) بیشتری کسب می کردید. برای شما خوب به نظر می رسد درست است؟ متأسفانه، این ترفند کوچک، تجارت داخلی نامیده می شود و باعث می شود شما ضرر زیادی کنید. مارتا استوارت این کار را انجام داد و اکنون یک لیوان زیبا برای همراهی با جلد مجلاتش دارد. در بورس، وقتی اخباری را قبل از دیگران می شنوید، غیرقانونی است. در بازار فارکس، به آن بازی منصفانه می گویند! هرچه زودتر اخبار را بشنوید یا ببینید، برای تجارت شما بهتر است و هیچ جریمه ای برای آن وجود ندارد!

به فناوری و قدرت ارتباط فوری اضافه کنید، و آنچه دارید جدیدترین و بهترین (یا نه چندان عالی) اخبار در نوک انگشتان شماست. معامله گران بزرگ، معامله گران کوچک، شرکت ها، همه باید به یک خبر وابسته باشند تا بازار را به حرکت درآورند، زیرا اگر هیچ خبری نبود، بازار به سختی حرکت می کرد! اخبار برای بازار فارکس مهم است زیرا این اخبار است که باعث حرکت آن می شود. صرف نظر از تحلیل تکنیکال، اخبار سوختی است که بازار فارکس را به حرکت در می آورد.

اخبار بازار فارکس

راهنمای برای معامله کردن با اخبار بازار فارکس

به عنوان معامله‌گران فارکس، توجه به انتشار اخبارهای اقتصادی عمده، سخنرانی‌های مقامات دولتی و رویدادهای ژئوپلیتیکی مهم است. چرا؟ زیرا این اطلاعات معمولاً قدرت یک اقتصاد معین را منعکس می کند و ممکن است جهت آینده یک ارز معین را نشان دهد. معامله کردن براساس اخبار اغلب دشوار هست و برای همه مناسب نیست، اما نوسانات ناشی از آن می تواند فرصت های معاملاتی زیادی ایجاد کند.

چرا با اخبار معامله کنیم؟

پاسخ ساده به این سوال این است که 'برای کسب درآمد بیشتر!' اما با جدیت تمام، همانطور که در درس قبل آموختیم، اخبار بخش بسیار مهمی از بازار فارکس هست زیرا اخبار پتانسیل این را دارد که بازار را به حرکت دربیاره! هنگامی که اخبار منتشر میشه، به ویژه اخبار مهمی که همه در حال تماشای آن هستند، تقریباً می تونید انتظار داشته باشید که حرکت بزرگی را مشاهده کنی.

این واقعیت که می دانید بازار به احتمال زیاد به جایی خواهد رفت، آن را به فرصتی تبدیل می کند که ارزش بررسی را دارد. پس هدف شما، به عنوان یک معامله گر اخبار، این است که در سمت درست حرکت قرار بگیرید.

راهنمای برای معامله کردن با اخبار بازار فارکس

خطرات معامله کردن با اخبار بازار فارکس

مانند هر استراتژی معاملاتی در بازار فارکس، همیشه خطرات احتمالی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. در اینجا برخی از این خطرات وجود دارد: از آنجایی که بازار فارکس در طول رویدادهای خبری مهم بسیار نوسانات زیادی داره، بسیاری از بروکرهای بازار فارکس در این زمان ها اسپرد را زیاد می کنند. این هزینه های معاملاتی را بیشتر می کند و می تونه از سود شما کم کند.

شما همچنین میتونید 'قفل' شوید که به این معنی است که معامله شما می تونه در زمان مناسب انجام شود اما ممکن است برای چند دقیقه در پلتفرم معاملاتی شما ظاهر نشه. این میتونه برای شما بد باشه، زیرا اگر معامله علیه پیش بینی شما حرکت کند، نمیتونید اقداماتی برای کاهش ضرر انجام دهید!

خطرات معامله کردن با اخبار بازار فارکس

لغزش قیمت در اخبار بازار فارکس

شما همچنین میتونید SLIPPAGE را تجربه کنید. لغزش زمانی اتفاق می‌افته که میخاین با قیمت مشخصی وارد بازار بشوی، اما به دلیل نوسانات شدید در طول این رویدادها، در واقع با قیمت بسیار متفاوتی روبه رو می‌شوید. حرکت های بزرگ بازار که توسط رویدادهای خبری انجام می شود اغلب در یک جهت حرکت نمی کنند. اغلب اوقات ممکنه بازار در یک جهت شروع به پرواز کند، اما در جهت دیگر به عقب برگردانده شود. تلاش برای یافتن مسیر درست گاهی اوقات می تواند سردرد باشد! معامله با اخبار هر چند سودآور باشه. مهمتر از همه، شما باید همیشه یک برنامه داشته باشید. در ادامه، نکاتی را در مورد نحوه تجارت ایمن اخبار به شما می‌دهیم.

لغزش قیمت در اخبار بازار فارکس

نحوه معامله در اخبار بازار فارکس

قبل از توسعه استراتژی «تجارت اخبار»، باید ببینیم کدام رویدادهای خبری حتی ارزش معامله را دارند. میخاین بتونید پاسخ بدین، 'کدام اخبار را باید معامله کنم؟' معامله گران بازار فارکس باید خود را با خطرات رویدادهای کلیدی که به شدت بر ارزهای اصلی تأثیر می گذارد، آشنا کنند. به یاد داشته باشید که ما اخبار را به دلیل توانایی آن در افزایش نوسانات در کوتاه مدت معامله می کنیم، بنابراین طبیعتاً مایلیم فقط اخباری را معامله کنیم که بهترین پتانسیل حرکت بازار را برای بازار ارز دارند.

اخباری که تمایل به حرکت قیمت و ایجاد نوسان دارند معمولاً شامل موارد زیر است:

 1. تغییر در سیاست بانک مرکزی ('سیاست پولی')
 2. تغییر در سیاست دولت ('سیاست مالی')
 3. نتایج غیرمنتظره در انتشار داده های اقتصادی

توییت های تصادفی از یک رهبر خاص جهان که دوست داره نام خود را بر روی ساختمان های بلند بگذارد. آگاهی از خطرات رویدادهای کلیدی آتی میتونه به جلوگیری از قرار گرفتن در سمت اشتباه بازار کمک کند.

نحوه معامله در اخبار بازار فارکس

نحوه انتخاب جفت ارز برای تجارت اخبار بازار فارکس

پس از شناسایی رویداد برای نظارت، اکنون می خواهید ارز مرتبط با اقتصاد آن رویداد را معامله کنید. انتخاب جفت ارز مناسب یک تصمیم مهم در هنگام 'معامله اخبار' است. به عنوان یک معامله گر اخبار، شما در تلاش برای دستیابی به دو چیز هستید:

 1. از افزایش کوتاه مدت نوسانات استفاده کنید…
 2. در حالی که هزینه های تراکنش خود را تا حد امکان پایین نگه دارید

از آنجایی که اخبار می تواند نوسانات بیشتری را در بازار فارکس به ارمغان بیاره (و فرصت های معاملاتی بیشتری را به همراه داشته باشه)، مهم است که ارزهایی را معامله کنیم که عمیقا نقدینگی بالایی داره. ارزهایی که نقدینگی زیادی دارند کمترین اسپرد را دارند که به شما امکان می دهد هزینه های تراکنش خود را پایین نگه دارید.

جفت ارزهای نقدی به ما این اطمینان را می دهد که سفارشات ما به آرامی و بدون هیچ گونه 'سکسکه' اجرا خواهند شد.

 1. یورو / دلار آمریکا
 2. GBP / USD
 3. USD / JPY
 4. USD / CHF
 5. USD / CAD
 6. AUD / USD

آیا اینجا متوجه چیزی شده اید؟ درست است! اینها همه جفت ارزهای اصلی هستند! به یاد داشته باشید، چون جفت‌های اصلی دارای بیشترین نقدینگی هستند، معمولاً کمترین اسپرد را دارند. از آنجایی که با انتشار گزارش‌های خبری، اسپردها افزایش می‌یابد، منطقی است که از جفت‌هایی که کمترین اسپرد را دارند، برای شروع استفاده کنیم.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات