- در این پست می آموزید :
🏀 - اندیکاتور مکدی چیست؟ 🏀 - واگرایی در اندیکاتور مکدی 🏀 - محدودیت های اندیکاتور مکدی : 🏀 - خط پایانی :

اندیکاتور مکدی چیست؟

دسته بندی : اندیکاتور

تعریف اندیکاتور مکدی: بهترین اندیکاتور فارکس، اندیکاتور MACD که به نوسان ساز اسیلاتور MACD نیز معروف است، یکی از محبوب ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال می باشد. اسیلاتورمکدی توسط Gerald Appel به عنوان بهترین اندیکاتور فارکس معرفی گردید. اندیکاتورمکدی از نوع Centered بوده و نوسانات آن در محدوده خط مرکزی انجام می گیرد.بهترین اندیکاتورفارکس ،اسیلاتورMACD در واقع براساس اختلاف مابین دواندیکاتور مورینگ اووریج با پریود زمانی متفاوت کارمی کند به این صورت با پریود زمانی 12 و 26 جهت تنظیمات اسیلاتورمکدی توصیه می شود. اندیکاتور MACD هم در مورد همگرایی و هم واگرایی بهترین اندیکاتورفارکس در دو خط میانگین متحرک است. خط EMA12 اندیکاتورمکدی نسبت به تغییرات قیمت سریعتر از خط EMA26 واکنش نشان می دهد. همگرایی یا واگرایی این دو میانگین متحرک نشان دهنده این است که یک روند در حال صعود است (یا نه). هنگامی که خط EMA12اندیکاتور مکدی از بالای EMA26 عبور می کند و از خط صفر حرکت می کند ، این واگرایی مثبت است. با افزایش فاصله بین دو خط ، حرکت قیمتی صعودی قوی تر می شود. در این مرحله ، شما باید به دنبال را نشانه های دیگربرای انجام معامله باشید. هنگامی که EMA12 از زیر EMA26 عبور می کند و به زیر خط صفر می رود ، واگرایی منفی رخ می دهد. با افزایش فاصله بین هر دو MA ، حرکت نزولی قیمت ها نیز افزایش می یابد. در این مرحله ، دنبال سیگنال های دیگه برای معامله فروش در بازارفارکس باشید.

اندیکاتور مکدی چیست؟

واگرایی در اندیکاتور مکدی

بهترین اندیکاتور فارکس دربازارفارکس جهت معامله کرد شاید محبوب ترین روش واگرایی باشد در بازارفارکس که ازاندیکاتور MACD در بازارفارکس استفاده می شود. واگرایی در بازارفارکس دراندیکاتور مکدی به هر موردی اشاره می کند که قیمت به بالاترین سطح یا پایین ترین سطح خود برسد اما حرکت ، همانطور که در هیستوگرام MACD نشان داده شده است ، همان حد افزایشی را نشان نمی دهد. وقتی قیمت و حرکت متفاوت می شوند ، معمولاً نشان می دهد که بازار برای بازگشت آماده است. آنچه ثمر آن می شود، یک تغییر سریع در حرکت قیمت است که فرصتی سودآور برای معامله گران فرصت تیزبین ایجاد می کند.تصور کنید که یک معامله گر در حال مشاهده واگرایی دراسیلاتورمکدی دریک چارت است، بدون این که بداند درچند دقیقه بعد در سمت راست نمودار چه اتفاقی می افتد. اگر معامله گر در واگرایی را معامله کند (به عنوان مثال ، پیش بینی کند که قیمت چند دقیقه بعد قیمت بازگشت می کند)، او احتمالاً موقعیت پوزیشن طولانی مدت را در پیش گرفته است. اما مشکلی دراستفاده ازاندیکاتور MACD به عنوان یک اندیکاتور حرکتی خوب وجود دارد این است که معامله گر در نهایت قبل از اینکه روند به سود تبدیل شود ، از معامله خارج می شود. از آنجا که EMA ها نسبت به حرکت قیمت بسیار حساس هستند ، می توانند دقت اسیلاتور MACD را با توجه به سیگنال های حرکت تغییر دهند. با این حال در معاملات بازار فارکس، اگر معامله گر استراتژی خود را کمی تغییر دهد اندیکاتورمکدی برای تعیین نقاط ورود و خروج مناسب است. به جای این که بلافاصله از معامله خارج شود و در نزدیکترین سطح توقف کند، معامله گر در عوض یک موقعیت طولانی مدت، روند جزئی را بگیرد و تنها در صورتی از معامله خارج شود که قیمت جدید از سطح قبلی خود فراتر رود. اگر الگوهای شمعی قیمت نتواند این سطح را بشکند، همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود، معامله گر در عوض میانگین قیمت را بالا می برد و به این امید می نشیند که هنوز در مورد تغییر روند امیدوار است. اگرچه این استراتژی برای معاملات سهام توصیه نمی شود، اما در فارکس بسیار خوب عمل می کند، جایی که موقعیت بزرگتر معادل سود بیشتر در صورت معکوس شدن است.

واگرایی در اندیکاتور مکدی

محدودیت های اندیکاتور مکدی :

1- مشکل اساسی واگرایی اسیلاتورمکدی این است که در نمودار قیمتی بازگشت رخ نمی دهد اما در اندیکاتور مکدی بازگشت را نشان می دهد. 2- اسیلاتورMACD امکان پیش بینی تمام بازگشتی ها را ندارد. 3- اندیکاتورمکدی باتوجه به نمایش بازگشتی های فراوان، درصد خطا افزایش می باید. 4 -در اسیلاتور مکدی کمترشدن شتاب قیمت (حرکات قیمت در محدوده رنج یا کند شدن روند) باعث می‌شود، حتی در صورت وجود نداشتن یک روند معکوس حقیقی، اندیکاتور مکدی MACD از بالاترین حد خود فاصله گرفته و به سمت خطوط صفر مایل می شود.

محدودیت های اندیکاتور مکدی :

خط پایانی :

هنگام استفاده از برای مبادله واگرایی، جهت روند را تشخیص دهید یا میزان حرکت را اندازه گیری کنید، مطمئن شوید اندیکاتور MACD از سایر ابزارهای تأیید کننده روند و شاخص های دیگر شتاب که استفاده می کنید، سریعتر بر روی سیگنال های کاذب عمل می کند. پردرآمدترین استراتژی های معاملات فارکس آن‌هایی هستند که با رویکرد آگاهانه، به ارزیابی و مقایسه بینش ها از شاخص های مختلف برای مشاهده تصویر کامل می پردازند. در مورد معاملات واگرا، بهتر است یک موقعیت جزئی را به دست آورید تا اینکه یک موقعیت کامل را بگیرید و هنگامی که روند فوراً تغییر نمی کند، خارج شوید.

لیستی از بهترین بروکرهای بازار فارکس در اختیار شما قرار داده ایم که بتوانید استراتژی معاملاتی خود را با افتتاح حساب در بروکر بازار فارکس پیاده سازی کنید.

الف - بروکر HYCM

ب- بروکر فیبوگروپ

پ- بروکر آمارکتس

ت- بروکر جاست فارکس

د- بروکر اوربکس

خط پایانی :
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات