- در این پست می آموزید :
🏀 - تحلیل تکنیکال چیست 🏀 - نظریه اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال 🏀 - تجزیه و تحلیل تکنیکال سعی در دستیابی به سه هدف اصلی دارد 🏀 - چگونه می توانید از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده کنید؟ 🏀 - نقاط قوت تجزیه و تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال چیست

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

معرفی تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل تکنیکال به بررسی کندل های گذشته قیمتی می کند، به منظور شناسایی الگوها و تعیین احتمالی حرکتهای آینده قیمت در بازار فارکس است. تجزیه و تحلیل تکنیکال با استفاده از نمودار قیمت برای شناسایی روند بازار، خطوط حمایت، خطوط مقاومت و سیگنال برای معامله گران حرفه ای برای ورود و خروج از معاملات با ریسک کمتر می باشد. یک تحلیلگر تکنیکالی معتقد است که قیمت در روند بازار حرکت می کند و حرکت قیمت عموماً از الگوهای قیمتی پیروی می کند که می تواند تا حدی به روانشناسی بازار نسبت داده شود، براساس این باور عمومی که شرکت کنندگان در بازار در مواجهه با موقعیت های مشابه واکنش مشابهی نشان می دهند.

تحلیل تکنیکال ارزش اصلی قیمت را اندازه گیری نمی کند، بلکه از نمودارهای قیمت واندیکاتورهای کاربردی برای شناسایی الگوهایی استفاده می کند که می توانند به عنوان مبنایی برای ورود و خروج به معامله استفاده شوند. تفاوت اصلی بین تجزیه و تحلیل تکنیکال و تجزیه و تحلیل بنیادی این است که تجزیه و تحلیل تکنیکال منحصر به فرد از داده های قیمت و حجم گذشته قیمت استفاده می کند. تجزیه و تحلیل تکنیکال مربوط به آینده است و بهترین پیش بینی کننده تغییرات قیمت در آینده اطلاعات و داده های معاملات گذشته است. معامله گران فارکس که از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده می کنند بر این باورند که الگوهای قیمت در آینده تمایل به تکرار دارند، آنها حرکت قبلی قیمت یک جفت ارز را تجزیه و تحلیل کرده و از آنها برای تصمیم گیری در مورد زمان ورود و خروج از معامله استفاده می کنند.

اصل کلی تجزیه و تحلیل تکنیکال این است که نمودار قیمت از قبل همه اطلاعات موجود را منعکس می کند و در عوض بر تجزیه و تحلیل آماری تغییرات قیمت تمرکز می کند. این امر به تجزیه و تحلیل عرضه و تقاضا در بازار می پردازد تا مشخص شود روند قیمت به کجا می رود.

تحلیل تکنیکال چیست

نظریه اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال

1-تحولات اخیر قیمت به شما امکان می دهد تا بهتر بفهمید که خریداران و فروشندگان در بازار فارکس چه فکر می کنند. سپس می توانید تشخیص دهید که سود از معاملات خرید یا فروش بیشتر می شود یا نه، این به شما این امکان را می دهد که معاملعه گران بازار در آینده چه کاری انجام دهند.

 تجزیه و تحلیل تکنیکالی بر سه اصل اساسی استوار است. بازار همه چیز را کاهش می دهد و قیمت یک جفت ارز به طور خودکار در (شرایط اقتصاد کلان) تأثیر می گذارد. تأثیر رویدادهایی مانند تغییرات نرخ بهره یا آخرین گزارش های اشتغال از طریق اقدامات خریداران و فروشندگان در بازار به طور خودکار در قیمت لحاظ می شود.

2- قیمت در روندها بازار حرکت می کند.

3- در مورد قیمت گذاری، گذشته قیمت ها تمایل دارد خود را تکرار کند.

نظریه اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال

تجزیه و تحلیل تکنیکال سعی در دستیابی به سه هدف اصلی دارد

1-با رعایت الگوها و آمار بازار از معاملات سود ببرید.             

2-زمان ورود و خروج از بازار فارکس را بشناسید ، به ویژه هنگامی که بازار شروع به تغییر می کند.

3-از اجازه دادن به احساسات بر تصمیمات معاملاتی خودداری کنید.

از آنجا که تجزیه و تحلیل تکنیکال بر اساس احساسات معامله گران است، جایی که بسیاری از خریداران و فروشندگان با یک قیمت واحد که توسط بیشترین قیمت پیشنهادی و پایین ترین قیمت درخواست تعیین می شود، همراه می شوند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال به دو دلیل خلاصه می شود

1-روند را مشخص کند.

2-با استفاده از نمودارهای قیمت و / یا بازه های زمانی ، حمایت / مقاومت را شناسایی می کند.

بازارها فقط می توانند سه کار انجام دهند

1-حرکت به سمت بالا

2-حرکت به سمت پایین.

3-حرکت ساید

قیمتها معمولاً به صورت زیگزاگ حرکت می کنند و در نتیجه عمل قیمت فقط دو حالت دارد

1-زمانی که قیمت ها به صورت زیگزاگ جانبی می شوند ، محدوده بندی کنید

2-روند: زمانی که قیمتها به صورت زیگزاگ بالاتر (روند صعودی) یا قیمتها به صورت زیگزاگ پایین (روند نزولی)

تجزیه و تحلیل تکنیکال سعی در دستیابی به سه هدف اصلی دارد

چگونه می توانید از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده کنید؟

تجزیه و تحلیل تکنیکال بر اساس این نظریه است که بازارها آشفته هستند (هیچ کس به طور قطعی نمی داند در آینده چه اتفاقی می افتد)، اما در عین حال اقدام قیمت کاملاً تصادفی نیست. در نظریه آشوب، الگوهای قابل تشخیص وجود دارد که تمایل به تکرار دارند. این بدان معناست که معامله گری می تواند سود بگیرد که از این تکرار استفاده کند. این مربوط به تعیین احتمالات و انجام معاملات در مواقعی است که شانس به نفع شما است. بخشی از تعیین احتمالات شامل تلاش برای تعیین جهت قیمت آینده و زمان / مکان ورود به موقعیت است. اما به همان اندازه مهم تعیین نسبت خطر به پاداش است.

هیچ ترکیب خاصی از اندیکاتورهای تکنیکالی وجود ندارد که نوعی استراتژی معاملاتی سوده را باز کند. راز تجارت موفق مدیریت سرمایه خوب، نظم و انضباط و توانایی کنترل احساسات است. هر کسی می تواند هر چند وقت یکبار درست حدس بزند و از معاملات سود کند، اما بدون مدیریت ریسک، عملاً غیر ممکن است که در طولانی مدت در بازار فارکس بماند.

چگونه می توانید از تجزیه و تحلیل تکنیکال استفاده کنید؟

نقاط قوت تجزیه و تحلیل تکنیکال

الف-تمرکز بر قیمت : اگر هدف پیش بینی کردن قیمت آینده باشد، تمرکز بر حرکت قیمتی منطقی است. با تمرکز بر نوسانات قیمت بازار، معامله گران  به طور خودکار بر آینده بازار تمرکز می کنند. بازار به عنوان شاخص پیشرو تصور می شود و به طور کلی بین 6 تا 9 ماه اقتصاد را هدایت می کند. برای همگام شدن با بازار، منطقی است که مستقیماً به تغییرات قیمت نگاه کنیم. با وجود اینکه بازار مستعد نوسانات ناگهانی است، معمولاً قبل از حرکات مهم سیگنال های ایجاد می شود.

ب-اقدام عرضه ، تقاضا و قیمت:

بسیاری از معامله گران هنگام تحلیل قیمت از، بالاترین قیمت ، پایین ترین قیمت و بسته شدن قیمت در پایان روز کاری استفاده می کنند. اطلاعاتی وجود دارد که باید از هر پیپ جمع آوری شود. به طور جداگانه ، اینها نمی توانند چیز زیادی بگویند. با این حال در مجموع، بالاترین قیمت و پایین ترین قیت نیروهای عرضه و تقاضا را منعکس می کنند. قبل از باز شدن بازار، تعداد سفارشات خرید بیش از تعداد سفارشات فروش بود و قیمت برای جذب فروشندگان بیشتر افزایش یافت.  سطح بالای روز نشان دهنده قدرت تقاضا (خریداران) است. پایین ترین سطح روز نشان دهنده در دسترس بودن عرضه (فروشندگان) است. بستگی به این دارد قدرت خریدارن بیشتر باشد یا قدرت فروشندگان قالب شوند، در واقع این خریداران و فروشندگان هستند که نتیجه رو مشخص می کنند. این به ما می گوید که حتی اگر تقاضا (خریداران) در طول روز قوی باشد ، عرضه (فروشندگان) در نهایت غالب شد و قیمت را به عقب بازمی گرداند. با مشاهده عملکرد قیمت در مدت زمان طولانی، می توانیم نبرد بین عرضه و تقاضا را آشکار کنیم. در ابتدایی ترین شکل ، قیمت های بالاتر نشان دهنده افزایش تقاضا و قیمت های پایین تر نشان دهنده افزایش عرضه است.

پ-خطوط پشتیبانی و مقاومت:

تجزیه و تحلیل نمودار می تواند به شناسایی سطوح حمایت و مقاومت کمک کند. اینها معمولاً در زمان های که نوسانات زیاد (محدوده معاملاتی) مشخص می شود که در آن قیمت ها برای مدت طولانی در این محدوده  حرکت می کنند. هنگامی که قیمت ها از محدوده معاملاتی خارج می شوند، نشان می دهد که عرضه یا تقاضا کدام قالب است.

تاریخچه قیمت تصویری:

حتی اگر شما یک تحلیلگر بنیادین حرفه ای هستید، نمودار قیمت می تواند اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد. نمودار قیمت یک گزارشی از گذشته قیمت برای حرکت قیمت در آینده در یک دوره زمانی است. خواندن نمودارها بسیار ساده تر از جدول اعداد است. در اکثر نمودارهای سهام، نوارهای حجم در پایین نمایش داده می شود. با این تصویر، می توان موارد زیر را تشخیص دهیم:

واکنش قبل و بعد از رویدادهای مهم

بی ثباتی گذشته و حال.

حجم گذشته سطوح معاملاتی.

قدرت نسبی جفت ارزها در مقابل بازار.

تجزیه و تحلیل تکنیکالی می تواند به زمان بندی یک نقطه ورود مناسب کمک کند. برخی از تحلیلگران از تحلیل بنیادی برای تصمیم گیری در مورد خرید و تجزیه و تحلیل تکنیکالب برای تصمیم گیری در مورد زمان خرید استفاده می کنند. بر هیچ کس پوشیده نیست که زمان بندی می تواند نقش مهمی داشته باشد. تجزیه و تحلیل تکنیکالی می تواند سطح تقاضا (پشتیبانی) و عرضه (مقاومت) و همچنین شکست ها را مشخص کند. صرف انتظار برای شکست قیمت از سطح مقاومت یا سطح پشتیبانی نزدیک می تواند بازدهی را افزایش دهد و همچنین دانستن سابقه قیمت سهام مهم است. اگر سهامی که فکر می کردید در 2 سال گذشته عالی بوده در آن دو سال ثابت بوده است، به نظر می رسد که وال استریت نظر متفاوتی دارد. اگر سهام در حال حاضر به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است، ممکن است منتظر عقب نشینی باشید. یا اگر سهم روند نزولی تری داشته باشد ، ممکن است منتظر بمانیم تا خریداران قدرت خرید و روند معکوس شود.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات