- در این پست می آموزید :
🏀 - بازار فارکس از چه ساعتی شروع میشود 🏀 - استدلال معاملات شبانه روزی در بازار فارکس 🏀 - آشنایی با ساعات بازار فارکس 🏀 - چه زمانی مناطق مختلف بازار فارکس با هم همپوشانی دارند؟ 🏀 - بهترین زمان برای معاملات بازار فارکس چه زمانی است و چرا؟ 🏀 - چرا ساعات باز و بسته شدن بازارهای فارکس مهم است؟

بازار فارکس از چه ساعتی شروع میشود

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

چرا بازار فارکس 24 ساعته باز است؟

بازار فارکس بزرگترین بازار مالی در جهان محسوب می شود. معاملات فارکس در یک مکان خاص متمرکز نیست، بلکه بین شرکت کنندگان از طریق تلفن و شبکه های ارتباط الکترونیکی (ECN) در بازارهای مختلف در سراسر جهان توسط بروکرهای فارکس انجام می شود. بازار فارکس به صورت 24 ساعته در نقاط مختلف جهان باز است. در هر مقطع زمانی، حداقل یک بازار باز است و چند ساعت همپوشانی بین بسته شدن بازار یک منطقه و باز شدن بازار دیگر وجود دارد. دامنه بین المللی تجارت جفت ارزها به این معنی است که همیشه معامله گرانی در سراسر جهان وجود دارند که تقاضاهایی را برای یک ارز خاص ایجاد کرده اند.

جفت ارزها در سرتاسر جهان برای تجارت بین‌المللی، توسط بانک‌های مرکزی و کسب‌ و کارهای جهانی مورد نیاز انجام می شود. بانک های مرکزی به ویژه از سال 1971 به بازارهای ارز متکی شده اند. بازار فارکس یکی از تنها بازارهای مالی جهان است که این قابلیت را دارد که در 24 ساعت و 5 روز هفته باز بماند. این به دلیل مناطق زمانی مختلف بین‌المللی و معاملات فارکس است که از طریق شبکه‌ای از رایانه‌ها به جای مبادلات متمرکز فیزیکی انجام می‌شود. با این ساعات طولانی معاملات، مقداری که در بازار فارکس معامله می شود بسیار بیشتر از هر بازار دیگری است، طبق نظرسنجی سه ساله BIS در سال 2019، روزانه 6/6 تریلیون دلار معامله می شود.

در همین نظرسنجی بیان شد است که بیش از 170 ارز در بازار جهانی فارکس معامله می شود.

بازار فارکس از چه ساعتی شروع میشود

استدلال معاملات شبانه روزی در بازار فارکس

توانایی بازار فارکس برای معامله در یک دوره 24 ساعته تا حدی به دلیل مناطق زمانی مختلف بین المللی است، و این واقعیت که معاملات از طریق شبکه ای از رایانه ها توسط بروکرهای فارکس انجام می شود نه هر صرافی فیزیکی که در یک زمان خاص بسته می شود. به عنوان مثال، وقتی می شنوید که دلار آمریکا با نرخ خاصی بسته شده است، به سادگی به این معنی است که این نرخ در نزدیکی بازار نیویورک بوده است. دلیل آن این است که بر خلاف اوراق بهادار، مدت ها پس از بسته شدن نیویورک، ارز در سراسر جهان همچنان معامله می شود.

اروپا از مراکز مالی بزرگی مانند لندن، پاریس، فرانکفورت و زوریخ تشکیل شده است. بانک‌ها، مؤسسات و فروشندگان همگی معاملات بازار فارکس را برای خود و مشتریانشان در هر یک از این بازارها انجام می‌دهند. هر روز معاملات فارکس با باز شدن منطقه استرالیا و سپس اروپا و سپس آمریکای شمالی آغاز می شود. با بسته شدن بازارهای یک منطقه، بازار دیگری باز می شود یا قبلاً باز شده است و به تجارت در بازار فارکس ادامه می دهد. این بازارها اغلب برای چند ساعت با هم همپوشانی دارند و برخی از فعال ترین دوره های معاملات فارکس را فراهم می کنند.

به عنوان مثال، اگر یک معامله گر بازار فارکس در استرالیا ساعت 3 صبح از خواب بیدار شود و بخواهد در بازار فارکس معامله کند، نمی تواند از طریق بروکرهای فارکس واقع در استرالیا این کار را انجام دهد، اما می تواند هر تعداد معامله را که می خواهد از طریق نمایندگی های اروپایی یا آمریکای شمالی انجام دهد.

استدلال معاملات شبانه روزی در بازار فارکس

آشنایی با ساعات بازار فارکس

بازار ارز بین‌المللی تحت تسلط یک صرافی واحد نیست، بلکه شامل یک شبکه جهانی از مبادلات و بروکرهای فارکس در سراسر جهان می باشد. ساعات معاملات فارکس بر اساس زمانی است که معاملات درهرکشور شرکت کننده بازاست. در حالی که مناطق زمانی همپوشانی دارند، منطقه زمانی پذیرفته شده برای هر منطقه به شرح زیر است

نیویورک 8 صبح تا 5 بعد از ظهر EST (13:00 تا UTC 22:00) به وقت ایران  30:13  تا 20:30

توکیو 7 بعد از ظهر تا 4 صبح به وقت شرقی (12 صبح تا 9 صبح UTC) به وقت ایران 15:30 تا 12:30

سیدنی 5 بعد از ظهر تا 2 بامداد EST (10 شب تا 7 صبح UTC)  به وقت ایران 13:30 تا 10:30

لندن 3 صبح تا 12 ظهر EST (8 بعد از ظهر تا 5 بعد از ظهر UTC) به وقت ایران 11:30 تا  20:30

آشنایی با ساعات بازار فارکس

چه زمانی مناطق مختلف بازار فارکس با هم همپوشانی دارند؟

یک دوره زمانی وجود دارد که مناطق معاملات بازار فارکس با هم تداخل دارند. معمولاً این زمان‌ها شلوغ‌ ترین زمان‌های روز هستند، زیرا حجم معاملات بیشتری در بازار فارکس با دو مناطق مختلف جهان باز به طور همزمان وجود دارد. همپوشانی های مناطق مختلف بازار فارکس عبارتند از :

نیویورک و لندن 13:00 تا 5:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

سیدنی و توکیو از ساعت 1 صبح تا 7 صبح به وقت گرینویچ

لندن و توکیو 8 صبح تا 10 صبح به وقت گرینویچ

به عنوان مثال، ممکن است هنگام معامله جفت ارز EUR / USD GBP / USD بین ساعت 13 تا 00 : 00 GMT سطح بالایی از نقدینگی را مشاهده کنید زیرا هر دو بازار برای آن ارزها در حال حاضر فعال هستند. علاوه بر این، به همین دلیل است که مناطق مختلف باز اروپا به عنوان نقدشونده ترین و فعال ترین مناطق تجاری در نظر گرفته می شود زیرا اکثر جفت ارزهای اصلی در این مدت معامله می شوند. این شامل GBPUSD، EURUSD، USDJPY، USDCAD و AUDUSD است.

بله، تمام موقعیت های فارکس را می توان در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات اصلی برگزار کرد. با این حال، زمان باز یا بسته شدن بازار ممکن است به دلیل کمبود نقدینگی یا به ‌روزرسانی قیمت‌ها تغییر کند. معامله‌گرانی که در آخر هفته‌ها موقعیت‌های باز دارند، باید توجه داشته باشند که این موقعیت‌ها در صورت وقوع رویدادهای مهم در طول بسته شدن بازار، مستعد خطرات هستند. برای ادامه یادگیری اصول اولیه FX، راهنمای ما در مورد معاملات فارکس برای مبتدیان را بررسی کنید.

چه زمانی مناطق مختلف بازار فارکس با هم همپوشانی دارند؟

بهترین زمان برای معاملات بازار فارکس چه زمانی است و چرا؟

بهترین زمان برای معاملات بازار فارکس زمانی است که بازار در بیش از یک مناطق در طول هم همپوشانی باز هستند، زیرا در این زمان بازار فعال تر است. با بیشتر معامله گران FX فعال در بازار، به دلیل پتانسیل بالاتر برای نوسانات قیمت در جفت ارز، فرصت های بیشتری دارند. اما به یاد داشته باشید، این نوسان احتمال خطر بیشتری را نیز به همراه دارد. با فعال بودن یک منطقه بازار فارکس، جفت ارزها تمایل به حرکت اسپرد پیپ محدودتر دارند، در حالی که بیش از یک منطقه معاملاتی با دو بازار فعال می تواند حرکت بالاتر پیپ ها را نشان دهد.

به طور کلی، بهترین همپوشانی مناطق بازار فارکس برای معامله، منطقه نیویورک و لندن بین ساعت 13:00 تا00:00   GMTاست. دو ارز محبوب برای معامله در این زمان، دلار آمریکا و یورو هستند، که با توجه به اینکه بیش از 70 درصد از کل حجم معاملات زمانی اتفاق می‌افتد که دو بازار بزرگ با هم همپوشانی داشته باشند و نوسانات بازار بیشتر باشد.

بهترین زمان برای معاملات بازار فارکس چه زمانی است و چرا؟

چرا ساعات باز و بسته شدن بازارهای فارکس مهم است؟

از آنجایی که استراتژی‌ها و سبک‌های معاملاتی متعددی وجود دارد، شناسایی زمان باز شدن بازارها گامی مهم در سازماندهی برنامه معاملاتی شما است. به عنوان مثال، برخی از معامله گران ممکن است از استراتژی معاملاتی متمرکز بر ارز استفاده کنند. بنابراین، هنگامی که باز توکیو باز می شود، آنها بر ین ژاپن تمرکز خواهند کرد. به همین ترتیب، هنگامی که باز لندن یا نیویورک باز می شود، آنها به سمت حرکت دلار و / یا پوند تغییر می کنند.

با وجود فرصت‌های معاملاتی و سطوح حمایتی و مقاومتی بی‌ثبات که در طول روز ظاهر می‌شوند، انتخاب بهترین زمان متناسب با سبک و استراتژی معاملاتی چیزی است که هر معامله‌گری باید به آن توجه داشته باشد. معامله‌ گران فارکس باید با احتیاط عمل کنند، زیرا معاملات ارزی اغلب شامل نرخ‌های اهرمی بالای است، در حالی که این نسبت فرصت‌های وسوسه‌انگیزی را ارائه می‌دهد، اما ریسک از دست دادن کل سرمایه‌گذاری در یک معامله را برای سرمایه‌گذار به همراه دارد. به طور مشخص، 84 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی معتقدند که می‌توانند در بازار فارکس درآمد کسب کنند. نکته اصلی این است که سرمایه‌گذاران جدید بازار فارکس باید بدانند اینکه بروکرهای فارکس که پلتفرم‌ معاملاتی ارائه می‌دهند حساب باز کنند امکلان معاملات آزمایشی را داشته باشند و سود و زیان آزمایشی را بدست آوردند. هنگامی که سرمایه گذاران اطلاعات لازم را یاد گرفتند و به اندازه کافی مسلط کار شدند، می توانند با اطمینان شروع به معاملات واقعی بازار فارکس کنند.

این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات