- در این پست می آموزید :
🏀 - استراتژی معاملاتی مبتنی بر خط روند 🏀 - تشخیص خط روند با اندیکاتور استوک استیک 🏀 - تشخیص خط روند با اندیکاتور AO 🏀 - کانالیزه کردن فازانگیزشی (مبتنی برالیوت) 🏀 - 🏀 - استراتژی معاملاتی خط روند 🏀 - نکته آخر

استراتژی معاملاتی مبتنی بر خط روند

دسته بندی : استراتژی

اگر می خواهید تنها در یک استراتژی معاملاتی مهارت پیدا کنید این استراتژی معاملاتی، برای شما مناسب است زیرا هم این الگو معاملاتی زیاد رخ می دهد و هم دراکثر مواقع این الگوهای معاملاتی درست عمل می کند، درنتیجه احتمال موفقیت بالایی برای معاملات به همراه دارد. این استراتژی معاملاتی در پایان یک خط روند یا یک حرکت نوسانی اتفاق می افتد و تشخیص آن نیز بسیار راحت می باشد چرا که درابتدا خط روند شکسته می شود. سپس قیمت تلاش می‌کند تا نقطه حداکثر یا حداقل قبلی را تست کند. خط روند درمعاملات فاکرس با ترسیم خط مورب تشکیل می شود خط مورب قله ها، دره های متوالی یا حتی نامتوالی را به هم وصل می کند و خط روند را تکشیل دهند. ما می توانیم با اندیکاتورهای مانند Stochastic و Awesome oscillator(AO) وامواج الیوت قله‌ها و دره ها را مشخص نماییم.

بهترین و معتبرترین ابزار تحلیل تکنیکال اگر به صورت صحیح مورد بکارگیری قرار گیرد، می‌تواند در موفقیت معامله‌گران را بهبود ببخشد. در این مقاله می‌خواهیم با یک استراتژی بسیار عالی معاملاتی با خطوط روندی آشنا شویم. اما قبل از شروع کنیم، به یاد بسپارید که خطوط روند دو ویژگی مهم دارند: اول ایکنه حداقل بازار سه بار به آن‌ها برخورد کرده و عکس العمل نشان داده، دوما خطوط روند هیچ وقت از کندل استیک ها عبور نمی‌کند. خطوط روند می‌توانند از روی دنبال کردن کندل استیک ها عبور کند، اما نباید از روی بدنه کندل عبور کرده باشد.

استراتژی معاملاتی مبتنی بر خط روند

تشخیص خط روند با اندیکاتور استوک استیک

در اندیکاتوراستوک استیک به این صورت است که آخر کارکشن را با ورود به منطقه اشباع شناسایی می کنیم، سپس دو قله متوالی را که به وسیله آخر کارکشن شناسایی کردیم رو به وسیله خط مورب به هم وصل می کنیم و بعد بین دوقله دوم و قله سوم یک خط مورب دیگه به هم وصل می کنیم. اکنون روی این خط مورب هم می توانیم معامله کنیم وهم از معامله خارج شویم .

تشخیص خط روند با اندیکاتور استوک استیک

تشخیص خط روند با اندیکاتور AO

با اندیکاتورAO هم می توانیم خط روند بازار را پیدا کنیم. به این صورت که درجایی که اندکیاتور AO مثبت باشد و تمام شده باشد بیشترین قیمت را در نمودار پیدا می‌کنیم و در جایی که منفی باشد، پایین ترین قیمت را در نمودار پیدا می‌کنیم اکنون بین بیشترین قیمت و کمترین قیمت خطی وصل می کنیم که این خط، خط روند ما محسوب می شود.

تشخیص خط روند با اندیکاتور AO

کانالیزه کردن فازانگیزشی (مبتنی برالیوت)

کانالیزه کردن یکی از مهم ترین قسمت های تحلیل نمودارهای قیمت محسوب می شود. پس از اینکه الگوها معاملاتی فارکس یا همان امواج تشکیل شد، بسیار مهم می باشد که نقاط انتهایی امواج 2 و 4 را پیدا کنیم. براین اساس می توان درنمودارهای قیمت دونوع خط کانال ترسیم نمود، که یکی خط روند 2-0 ودیگری 4-2 است. خط روند 2-0 : هریک از این خطوط برای هدف مشخصی رسم می شوند که به واسطه آن ها می توان نوع الگو معاملاتی رو مشخص کرد. در شکل زیر نحوه رسم این کانال ها را مشاهده می کنید. درمرحله نخست خط مربوط 2-0 رسم می شود که در تشخیص زمان و مکان خاتمه موج دوم بسیار مهم می باشد. دراین تصویر نخست حرکت بازگشتی موج اول به عنوان انتهای موج دوم درنظرگرفته شده که نیز فرض درستی است، اما متأسفانه این خط پس از اندک زمانی شکسته می شود که حاکی از تداوم موج دوم می باشد. پس از بازگشت بعدی می توان خط روند 2-0 دیگری را ازنقطه جدید رسم کرد که اگراین خط مجدداً شکسته شود می توان اینگونه استنباط کرد که موج 2 هنوز تکمیل نشده است اما اگراین خط شکسته نشود و بازار از انتهای موج اول نیز فراتر رود می توان به تکمیل موج دوم مطمئن بود. زمانی که انتهای موج دوم شناسایی شده وخط روند 2-0 براساس آن رسم شد، برای پیداکردن ناحیه احتمالی اتمام موج سوم می توانید به موازات این خط روند، خط کانالی از انتهای موج 1 رسم کنید. این خط به احتمال قوی تر می تواند محدوده پایانی موج سوم را مشخص کند.

کانالیزه کردن فازانگیزشی (مبتنی برالیوت)

خط روند 4-0 : زمانی که موج سوم به پایان رسید ، برای یافتن مکان احتمالی موج چهارم بایستی خط کانال مربوط را رسم نماییم. به این صورت که از انتهای موج 1 به انتهای موج 3 وصل کرده و به موازات آن ،خطی از انتهای موج 2 رسم نمایید. این خط ناحیه احتمالی اتمام موج چهارم می باشد. اگر بازار موج چهارم رابر روی این خط به پایان نرساند بایستی خط 4-2 جدید را رسم کنید.

استراتژی معاملاتی خط روند

استراتژی معاملاتی مبتنی بر تأیید شکست خطوط روند ایجاد شده است به این صورت که ابتدا یک روند صعودی داشتیم و سپس این روند صعودی به روند نزولی تبدیل می شود طبق روش های توضیح داده شده و یا هر روش دیگری که خط روند را با آن می توانیم تشکیل دهیم یک خط روند رسم می کنیم. حال اجازه می دهیم قیمت، خط روند را بشکند و به سمت بالا برود سپس که دوباره قیمت نزدیک خط روند شد و قله ای که بعد از خط روند تشکیل می‌شود را شکست داد این نقطه فرصتی برای خرید می باشد. بعد از شکست، زیر خط روند، استاپ لاس می گذاریم. تیک پرفیت را باتوجه به استراتژی های معاملاتی خروج از بازار می گذاریم. حال برروی کانال دونوع استراتژی معاملاتی می توانیم پیاده سازی کنیم؛ یک سری از استراتژی ها مبتنی بر برگشت قیمت به کف یا سقف کانال هستند که می توانند فرصت خرید یا فروش باشند و یک سری از استراتژی ها مبتنی بر شکست کانال هستند که شکسته شدن کانال در جهت روند یا خلاف جهت کانال می باشد. استراتژی های مبتنی بر خط روند دارای ویژگی های زیر است: الف – دارای نقطه ورود خوبی است.

ب – می‌توان موافق با روند پوزیشن گرفت.

پ – می‌توان در انتهای کارکش پوزیشن گرفت.

ت – تیک پرفیت خوبی به ما می دهد

استراتژی معاملاتی خط روند

نکته آخر

سرانجام ، خطوط روند با شیب بسیار، معمولاً سریعتر از خطوط روند که زاویه کوچکتری دارند شکسته می شوند. طبق نظریه "گان"، روندهای صعودی و نزولی را اغلب می توان با خطوط روند با زاویه 45 درجه توصیف نمود. یک روند صعودی قوی که با زاویه 70 درجه افزایش می یابد، موجب می‌شود که به زودی بسیاری از حد خریداران خرید کنند، این بدان معناست که برای معامله گران بهتراست صبر کنند تا بعد ازیک شکست، در مسیر نزولی معامله کنند تا در یک اوج احتمالی پوزیشن بگیرند که کل مسیر روند نزولی را با پوزیشن گیری گرفته باشند و سود خوبی کسب کنند.

لیستی از بهترین بروکرهای بازار فارکس در اختیار شما قرار داده ایم که بتوانید استراتژی معاملاتی خود را با افتتاح حساب در بروکر بازار فارکس پیاده سازی کنید.

الف - بروکر HYCM

ب- بروکر فیبوگروپ

پ- بروکر آمارکتس

ت- بروکر جاست فارکس

د- بروکر اوربکس

 

 

نکته آخر
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات