- در این پست می آموزید :
🏀 - تحلیل بنیادی چیست 🏀 - هدف از تحلیل بنیادی در فارکس چیست؟ 🏀 - اهمیت تحلیل بنیادی در فارکس 🏀 - تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکالی در فارکس 🏀 - کدام نوع تجزیه و تحلیل برای معاملات بازار فارکس بهتر است؟ 🏀 - خط پایانی

تحلیل بنیادی چیست

دسته بندی : مطالب مقدماتی فارکس

معرفی تحلیل بنیادی در فارکس

تحلیل بنیادی روشی برای ارزیابی ارزش واقعی هر سهام یا جفت ارز می باشد. این اثرات بر روی سهام ها ویا جفت ارزها ناشی از تأثیرات رویدادهای جهانی ، اتفاقات طبیعی و تغییر و تحول در صنعت می باشد. توجه به این نکته ضروری است که ارزش حقیقی هر سهم یا جفت ارز یک شبانه روز تغییر نمی کند. چنین تحلیلی به شما کمک می کند تا ویژگی های کلیدی هر سهم یا جفت ارز را شناسایی کنید و ارزش واقعی آن را با در نظر گرفتن عوامل بزرگ و کوچک اقتصادی تحلیل کنید.

همانطور که می دانید، همه استراتژی های معاملاتی فارکس بر اساس نوع خاصی از تجزیه و تحلیل بنا شده اند. اینها تجزیه و تحلیل تکنیکالی و مهم هستند. معامله گران حرفه ای ممکن است به هر دو نوع تحلیل تکنیکالی و تحلیل بنیادی در فارکس تکیه کنند. حتی اگر هر دو نوع به راحتی در اختیار معامله گران بازار فارکس قرار گیرد ، بازار فارکس عموما مملو از سیستم های مبتنی بر معاملات تجزیه و تحلیل تکنیکالی می باشد. این تجزیه و تحلیل تکنیکالی را به کسانی که می خواهند مهارت های معاملاتی خود را ارتقا دهند ، واگذار می کنیم.می توانند از مقالات دیگر که در سایت در اختیار گذاشتیم استفاده کنند و مهارت تحلیل تکنیکالی خود را افزایش دهند.

 این مقاله را برای کسانی آماده کرده ایم که مایلن هستند در مورد تجزیه و تحلیل بنیادی بازار فارکس و اصول آن بیشتر بدانند. شروع کنیم!

تحلیل بنیادی چیست

هدف از تحلیل بنیادی در فارکس چیست؟

تجزیه و تحلیل بنیادی و تمرکز کردن بر روی تحلیل فاندامنتال بازار فارکس، دلالت بر این دارد که تنها با هدف درک چرایی حرکت قیمت ها همراه است. معامله گران فاندامنتال بازار فارکس با علم تحلیل بنیادی سعی نمی کنند روندهای آینده را بر اساس روندهای قبلی پیش بینی کنند. آنها می گویند هر جنبه از جفت ارز را تجزیه و تحلیل می کنند و سعی می کنند تعیین کنند که چه چیزی باعث حرکت آن می شود و چرا!

به طور طبیعی ، از آنجا که تجزیه و تحلیل بنیادی در فارکس به اطلاعات زیادی نیاز دارد – قیمت هر جفت ارز ، عوامل ، ویژگیها - اغلب پیش بینی می شود.

هدف از تحلیل بنیادی در فارکس چیست؟

اهمیت تحلیل بنیادی در فارکس

بسیاری از کسانی که در بازار فارکس موفق بودند اعتقاد دارند در بازار فارکس تجزیه و تحلیل تکنیکالی ستون سرمایه گذاری منطقی می باشد. تقریباً همه سرمایه گذاران حرفه ای دارای تجزیه و تحلیل تکنیکالی در استراتژی معاملاتی خود می باشد.

علاوه بر این ، بر خلاف معامله گرانی که با سرمایه خود کار می کنند، معامله گرانی که شرکت خاصی یا ارگان خاصی هستند همیشه استراتژی های خود را بر اساس این نوع تجزیه و تحلیل بنیادی در فارکس قرار می دهند. اما چرا؟

معاملات فارکس اغلب تحت تأثیر عرضه و تقاضا می باشد. با توجه به اینکه تجزیه و تحلیل بنیادی در فارکس قیمت جفت ارزها و عواملی را که بر تقاضا و عرضه ارز تأثیر می گذارد ، مورد بررسی قرار می دهد ، معامله گران می توانند با استفاده از این نوع تجزیه و تحلیل سود کسب کنند. این تجزیه و تحلیل در فارکس می تواند معامله گران را در مقایسه با کسانی که فقط به تجزیه و تحلیل تکنیکالی پایبند هستند ، افزایش دهد. علاوه بر این ، به لطف تجزیه و تحلیل بنیادی عوامل عرضه و تقاضا ، معامله گران با تکیه بر رویکرد اساسی می توانند معاملات سودآوری را که اکثر استراتژی های تکنیکالی در فارکس از دست می دهند ، تشخیص دهند.

نکته دیگر اینکه اعتقاد بر این است که اطلاعات ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل فاندامنتال بازار فارکس اغلب از نظر مدیریت ریسک بهتری دارند. اگر یک معامله گر بازار فارکس بداند که چرا قیمت ها افزایش یا کاهش می یابد ، می تواند معامله خود را از نظر احساسی تجزیه و تحلیل کرده و تصمیم بگیرد که آیا برای مجموعه آنها مفید خواهد بود یا نه.

اهمیت تحلیل بنیادی در فارکس

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکالی در فارکس

تجزیه و تحلیل بنیادی و تکنیکالی در فارکس اصلی ترین روش هایی است که معامله گران برای تعیین جهت آینده در شرایط اقتصادی و بازار بررسی می کنند. علاوه بر جستجوی الگوها در نمودارهای جفت ارزها ، تحلیلگران تکنیکالی در فارکس همچنین تعدادی دیگر از اندیکاتورهای تکنیکالی مرتبط را برای تعیین روند جهت گیری و حرکت در نرخ ارز محاسبه و استفاده می کنند. اینها شامل نوسان سازها ، میانگین های متحرک ، اندیکاتورهای کاربردی در مورد معاملات بازار فارکس هستند که فقط تعدادی از آنها را نام بردیم. تجزیه و تحلیل تکنیکالی در فارکس تفاوت قابل ملاحظه ای با تجزیه و تحلیل فاندامنتال بازار فارکس دارد و ممکن است دیدگاه متفاوتی رابرای یک جفت ارز اشاره کند ، اما واقعیت این است که تجزیه و تحلیل تکنیکالی در فارکس یکی از بهترین ابزارهای عینی را در اختیار معامله گران فارکس برای ارزیابی سریع بازار و معاملات سودآور در کوتاه مدت قرار می دهد.

با این وجود ، روشهای تکنیکانی اشکالاتی دارند ، از جمله این واقعیت که تقریباً هر معامله گران در جهان به داده های یکسان نرخ ارز نگاه می کند. هنگامی که الگوی نمودار کلاسیک شروع به ایجاد می کند ، این می تواند یک اثر شبیه به گله ایجاد کند که می تواند حرکات محرک توقف ضرر را در صورت شکست الگو تشدید کند. تجزیه و تحلیل بنیادی به طور سنتی برای معامله گران که در بازه زمانی طولانی تری فعالیت می کنند مناسب تر است. این روش شامل تجزیه و تحلیل قدرت اقتصادی کلی یک کشور ، نرخ بهره ، سیاست پولی بانک مرکزی ، عرضه پول ، تراز تجاری و حساب جاری و همچنین ثبات کلی سیاسی کشور است.

با این وجود ، برخی از معامله گران تکنیکالی در فارکس از استراتژی های کوتاه مدت معاملات خبری استفاده می کنند که عموماً بلافاصله پس از انتشار یک خبر اقتصادی مهم ، تصمیم نرخ بانک مرکزی یا اخبار مربوط به یک رویداد بزرگ ژئوپلیتیک ، مانند جنگ یا بلایای طبیعی عمل می کنند.

صرف نظر از اینکه کدام روش تجزیه و تحلیل به بهترین نحو با برنامه معاملات یک معامله گر بازار فارکس مطابقت دارد ، تحقیقات همچنان یک عنصر کلیدی در تجارت موفق موفقیت آمیز در تحلیل تکنیکالی بازار فارکس است و اکثر معامله گران آگاهی از هر دو روش تحلیلی را مفید می دانند. در حالی که تحقیق و تجزیه و تحلیل تنها یک عنصر کلیدی در تجارت فارکس است ، مدیریت پول با هدف حفظ سرمایه می تواند به همان اندازه برای موفقیت بلند مدت یک معامله گر مهم باشد.

تحلیل بنیادی در مقابل تحلیل تکنیکالی در فارکس

کدام نوع تجزیه و تحلیل برای معاملات بازار فارکس بهتر است؟

در حالی که تجزیه و تحلیل تکنیکالی (TA) شامل جستجوی نمودارها برای شناسایی الگوهای بازار فارکس  یا روندها هستند ، تجزیه و تحلیل بنیادی فارکی (FA) شامل بررسی اطلاعات اقتصادی و عناوین خبری است. معامله گران سخت  تجزیه و تحلیل بنیادی فریاد می زنند: "تجزیه و تحلیل تکنیکالی فقط مجموعه ای از خطوط و نقشه های خیالی است! سحر و جعلی است! ”

خوشبختانه انواع مختلف تحلیل بازار مکمل یکدیگر هستند. حتی معامله گران تکنیکالی بازار فارکس به سختی ممکن است قطعات اساسی مفیدی پیدا کنند که می تواند به تجزیه و تحلیل تکنیکالی آنها کمک کند. و بالعکس.

در بازارهای واقعی ، قیمت ها دائما در حال تغییر هستند و معمولاً روندهایی را ایجاد می کنند. این تغییرات در قیمت ها می تواند و می تواند بر اصول اساسی تأثیر بگذارد.

این بدان معناست که روند قیمتها بر بنیادها تأثیر می گذارد همانطور که اساسی بر قیمتها تأثیر می گذارد. فریب این تندرویهای یک طرفه را نخورید! یکی بهتر از دیگری نیست ... همه آنها روشهای متفاوتی برای نگاه به بازار هستند.

در پایان روز ، شما باید بر اساس نوع تحلیلی که با آن راحت تر و سودآور هستید ، معامله در بازار فارکس کنید.

به طور خلاصه ، تجزیه و تحلیل تکنیکالی با مطالعه حرکت قیمت ارزها در نمودارها می پردازد ، در حالی که تجزیه و تحلیل فاندامنتال نگاهی به وضعیت اقتصاد کشور دارد.

تحلیل احساسات بازار تعیین می کند که آیا بازار از نظر چشم انداز صعودی یا آینده نزولی دارد.

عوامل تحلیل بنیادی در فارکس احساسات بازار را شکل می دهند ، در حالی که تجزیه و تحلیل تکنیکالی در فارکس به ما کمک می کند تا آن احساس را تجسم کنیم و چارچوبی را برای ایجاد برنامه های تجاری خود اعمال کنیم.

این دو دست در دست هم به شما کمک می کنند تا ایده های خوب معاملاتی بازار فارکس را بیابید.

همه اقدامات گذشته قیمت و ارقام اقتصادی در آنجا وجود دارد - تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلاه تفکر خود را بر سر بگذارید و مهارت های تحلیلی خود را به آزمایش بگذارید!

برای تبدیل شدن به یک معامله گر واقعی بازار فارکس ، باید بدانید چگونه از این دو نوع تحلیل بازار به طور مثر استفاده کنید.

کدام نوع تجزیه و تحلیل برای معاملات بازار فارکس بهتر است؟

خط پایانی

اگر موارد بالا کمی پیچیده به نظر می رسد ، نگران نباشید - این یک جمله رایج است. حتی تحلیلگران حرفه ای بازار فارکس سعی می کنند هنگام آموزش معامله گران تازه کار از تجزیه و تحلیل تکنیکالی خودداری کنند. چرا؟خوب ، اگر پیچیدگی آن را کنار بگذاریم ، اکثر مردم معتقدند که نظریه داو - پایه و اساس تجزیه و تحلیل تکنیکالی در فارکس - شامل همه چیزهایی است که باید درباره اقتصاد بدانید. بنابراین ، تجزیه و تحلیل تکنیکالی در بنیادی مورد نیاز نیست. به طور طبیعی ، آنها درست نیستند. در حالی که تجزیه و تحلیل تکنیکالی در فارکس مزایای خود را دارد ، معایبی نیز دارد که به راحتی می توان با کمک تحلیل بنیادی از آنها مراقبت کرد!

خط پایانی
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات