- در این پست می آموزید :
🏀 - استراتژی های سرمایه گذاری در بازار فارکس 🏀 - استراتژی معاملاتی فارکس در بلند مدت 🏀 - معاملات انتقالی بازار فارکس 🏀 - نوسان گیری معاملات فارکس 🏀 - معاملات فاندامنتال بازار فارکس 🏀 - سؤالات متداول

استراتژی های سرمایه گذاری در بازار فارکس

دسته بندی : استراتژی

 بازار فارکس ? یکی از بازارهای مالی است که اکثر مردم احساس می کنند  ورود به بازار فارکس سخت است. در واقع این بازار، مانند بسیاری از انواع دیگر بازارهای مالی است با این تفاوت که در بازار فارکس دانش و اطلاعات اندک می تواند ریسک بالایی داشته باشد.? و اما خبر خوب برای افرادی که به دنبال استراتژی های سرمایه گذاری فارکس هستند این است که استراتژی های کافی برای برآوردن هر گونه هدف سرمایه گذاری وجود دارد.

شما می توانید یک معامله گر ساده و معمولی باشید، یا می توانید هر روز بنشینید و بازار فارکس آنلاین را تماشا کنید و در هر موقعیت مناسب به دنبال سود باشید. ولی چنانچه می خواهید معاملات فارکس را به خوبی یاد بگیرید، می توانید روش مناسب تری را بیابید.

نکات کلیدی و مهم ✔

یک استراتژی خوب برای معاملات فارکس این است که روندهای روزانه یا هفتگی را مشاهده کرده و از آن‌ها برای معاملات کوچک و محافظه کارانه استفاده کنید. انجام معاملات - نگه داشتن ارز که نرخ بهره بالایی را در مقابل ارز با نرخ بهره پایین پرداخت می کند - می تواند سود بزرگی ایجاد کند یا به سرعت ارزش خود را از دست بدهد.

معاملات روزانه برای سرمایه گذاران با تجربه مناسب می باشد که از تجزیه و تحلیل تکنیکالی بازار فارکس برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده می کند. سرمایه گذاران محتاط اما با تجربه می توانند از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند که شامل پیگیری اخبار جهانی? برای یافتن جفت ارزهای با روندهای  قویتر می باشد.

استراتژی های سرمایه گذاری در بازار فارکس

استراتژی معاملاتی فارکس در بلند مدت

یک استراتژی معاملاتی فارکس ? که یک سیستم معاملاتی ساده فارکس است، که شامل دنبال کردن روندهای روزانه یا هفتگی است. نمودارهای روزانه و هفتگی را مرور کنید و روندی را پیدا کنید که به نظر می رسد به خوبی روند مشخص  می باشد و معامله کنید.? نکته مهم در مورد این نوع معاملات بازار فارکس این است که حرکت‌های شما که در نمودار کوچک به نظر می رسند می تواند 100 پیپ را شامل شود.

یعنی این که شما باید معاملات کوچکی انجام دهید. هنگام خرید اجازه دهید معامله شما کمی پیشرفت کند. یک حد سود منطقی تعیین نموده و هدفی را برنامه ریزی کنید. مبتدیان بازار فارکس این استراتژی را آسان می دانند زیرا نیازی به نظارت مداوم بازار نمی بینند.

 استراتژی معاملاتی فارکس در بلند مدت

معاملات انتقالی بازار فارکس

معاملات انتقالی زمانی انجام می شود که شما ارز را بخرید و در اختیار داشته باشید که نرخ سود بالایی را در مقابل ارز دارای نرخ بهره پایین پرداخت می کند. هر روز یک رول اور برای تفاوت سود بین دو ارز پرداخت می شود. مزیت این امر این است که حتی وقتی تجارت شما در حال حرکت نیست ، روزانه پول به حساب شما واریز می شود. همچنین ، از آنجا که اکثر معاملات فارکس از اهرم استفاده می کنند، شما با توجه به اندازه معاملات خود، و نه فقط اندازه سرمایه ، دستمزد دریافت می کنید. نقطه ضعف انجام معاملات فارکس این است که تفاوت های بهره معمولاً در مقایسه با میزان ریسک پذیری شما چندان زیاد نیست.

معاملات انتقالی بازار فارکس

نوسان گیری معاملات فارکس

بازار فارکس همیشه در حال حرکت است - بیست و چهار ساعت روز و شش روز هفته. اگرچه فعال ترین زمان معاملات فارکس خاص است، اما بازار فارکس همیشه تاحدی در حال حرکت است. بسته به آنچه که دوست دارید معامله کنید، می توانید زمان معامله را خودتان را انتخاب کنید. اکثر استراتژی های معاملات روزانه حول تحلیل تکنیکال فارکس می چرخند که جنبه‌های مثبتی هم دارند. بازار می تواند بسیار تکنیکال باشد و اگر چشم تیز و برنامه ای داشته باشید، می توانید آن را جذب کرده و از آن سود ببرید.

نوسان گیری معاملات فارکس

معاملات فاندامنتال بازار فارکس

برخی از سرمایه گذاران روش سرمایه گذاری قدیمی تری دارند. آن‌ها ترجیح می دهند به جای آنکه به دنبال سیگنالی در نمودار خود باشند، بر روی چیزی که درک می کنند سرمایه گذاری کنند. برای این سرمایه گذار محتاط تر، معاملات فارکس اساسی بهترین کار را می کند.

مبادلات اساسی زمانی است که اخبار چند کشور را دنبال می کنید و با کشورهای دارای روندهای تقویت کننده اقتصادی در تضاد با روندهای ضعیف اقتصادی بازی می کنید. این نوع رویکرد بسیار آسان است زیرا به نحوه شکل گیری امور در دراز مدت نگاه می کند. بخش پیچیده آن یادگیری درک گزارشات اقتصادی و مقایسه آن‌ها با سایر کشورها است.

در حالی که معاملات فارکس ممکن است پیچیده به نظر برسد ، این چیزی است که هرکس با صبر و توانایی درس گرفتن از اشتباهات خود می تواند به مرور مهارت خود را به دست آورد. مقداری پشتکار می خواهد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که اکثر مردم را ناامید می کند. شما باید عقب نشینی کنید و حداقل در ابتدا معاملات کوچک را انجام دهید.

معاملات فاندامنتال بازار فارکس

سؤالات متداول

منظور از معاملات انتقالی یا Carry Trade چیست؟

معاملات انتقالی یکی از ساده ترین استراتژی های معاملات ارزی است و زمانی اتفاق می افتد که شما یک ارز با بهره بالا را در برابر ارز کم بهره خریداری کنید. به ازای هر روزی که این معامله را انجام می دهید، بروکر شما تفاوت سود بین دو ارز را به شما پرداخت می کند، تا زمانی که در جهت مثبت سود معامله می کنید.

به عنوان مثال ، اگر پوند (GBP) دارای 5 درصد سود و دلار آمریکا (USD) دارای 2 درصد بهره است ، و شما با GBP / USD خرید یا خرید طولانی مدت انجام می دهید ، در حال انجام معاملات انتقالی هستید. به ازای هر روزی که این معامله را در بازار انجام می دهید ، بروکر مابه التفاوت نرخ سود این دو ارز را که 3 درصد خواهد بود، به شما می پردازد. چنین تفاوت نرخ بهره می تواند در طول زمان افزایش یابد.

چرا معاملات انتقالی ریسک هستند؟

استراتژی معاملات انتقالی دارای ریسک نسبتاً مناسبی است. جفت ارز با بهترین شرایط برای استفاده از روش معاملات انتقالی بسیار ناپایدار است. به همین دلیل ، شما باید معاملات انتقالی را با احتیاط انجام دهید. بازارهای عصبی می توانند تأثیر سریع و سنگینی بر جفت ارزهایی که "جفت ارز انتقالی" محسوب می شوند ، داشته باشند. بدون مدیریت ریسک مناسب، ممکن است با یک تغییر شگفت انگیز و سخت خسته شوید. به خاطر داشته باشید که این بدترین سناریوی ممکن است و نشان دهنده این است که ارزش دستورهای توقف ضرر را به خوبی درک نکرده اید. در زمان انجام معاملات انتقالی همانند سایر معاملات جهت دار معمولی می توانید از دستور توقف ضرر استفاده کنید.

چه زمانی معاملات انتقالی کارایی دارند و چه زمانی درست عمل نمی‌کنند؟

اگر با یک جفت ارز که سود بالایی پرداخت می کنید، سود مثبت انجام دهید و نرخ ارز ثابت بماند یا به نفع شما حرکت کند، شما برد کرده اید. اما، اگر معامله علیه شما حرکت کند، ضررهای حاصل می تواند قابل توجه باشد. پرداخت سود روزانه به حساب شما ریسک را کاهش می دهد، اما بعید است که برای جلوگیری از ضررهای معاملاتی کافی باشد. بنابراین ، استفاده از معاملات انتقالی در این شرایط، نور علی نور است.

مانند هر استراتژی معاملاتی دیگر، از مدیریت ریسک مناسب استفاده کنید و هنگام معاملات ذهن خود را به کار ببندید دستیابی به سود روزانه وسوسه انگیز است، اما بدون احتیاط این پرداخت ناچیز می تواند هزینه زیادی را برای شما متحمل شود.

بهتر است اصول مدیریت احساسات در بازار را در هنگام انجام معاملات انتقالی در نظر داشته باشید. معاملات انتقالی زمانی بهترین عملکرد را دارند که بازار احساس امنیت و وضع مثبت داشته باشد. لذا با اجرای درست آن می توانید به طور كلی بازده نهایی خود را افزايش دهید.

پس معاملات انتقالی زمانی درست عمل می‌کنند که به مقدار کافی احساس ریسک‌پذیری و خوش بینی برای خرید ارزهای پربازده و فروش ارزهای کم بازده داشته باشید. به بیان ساده‌تر، معاملات انتقالی زمانی بهترین کارایی را دارد که ریسک گریزی پایینی داشته باشید و درواقع زمانی که ریسک گریزی بالایی دارید یعنی ارزهای با بازدهی بالا را فروخته و ارزهای با بازدهی پایین را خریداری کنید، معاملات انتقالی کارایی پایینی داشته و درست عمل نمی‌کنند.

معیار انجام معاملات انتقالی چیست؟

برای پیداکرن جفت مناسب برای انجام معامله انتقالی، دو نکته را در نظر داشته باشید اول؛ پیدا کردن اختلاف بهره بالا و دوم؛ پیدا کردن جفت ارز باثبات یا جفتی که به نفع ارز دارای سود بیشتر در روند صعودی قرار دارد و این به شما این امکان را می‌دهد تا لحظه ممکن در معامله بمانید و از اختلاف نرخ بهره سود بدست آورید.

سؤالات متداول
این مقاله مفید بود ؟
فرم ارسال نظر
تبلیغات